Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Казка казкою, але логіка в реченнях повинна бути!

(Рецензія на твір: Легенда про Дерево дощів, автор: Наталія Дев’ятко)

© , 28-03-2007
під рубрикою: =Тиждень жорсткої негативної, але конструктивної критики.=

Наталко, жанр "казок" не є моїм жанром, тому не буду нічого казати щодо сюжету, структури, моралі цієї байки тощо. Зверну увагу тільки на деякі стилістичні речі.

Відбулося це в старовинному місті, яке змінювало свою назву разом із плином історії, так відзначаючи короткі сучасні епохи, що мають перед очима обриси свого майбутнього.

Навіть у казках міста не змінюють свої назви самі. Це роблять люди. Сучасна епоха є тепер і в однині. Ті епохи, що були в минулому і в множині, вже не є сучасними. Чому вони були "короткі"? І що таке "короткі" епохи - день, тиждень, рік, два, вік, тисячоліття? Перед чиїми очима - перед очима міст? Як виглядають обриси майбутнього? Намалюйте нам будь ласка, а би й читачі побачили ці обриси.

Місто було невеличке, але дуже пишалося давньою брамою, шматками мурів, статуями у заглибинах величних будинків, яких за наших часів більше не будують.

Невеличке місто? У КНР місто з 1 млн. мешканців, мабуть, вважатиметься невеличким. З иншого боку, у моєму містечку є 15 тис. мешканців і воно не вважається "невеличким"... Як місто може пишатися? Шматками муру? За наших часів - це за яких часів? Не будують що саме - будинків, заглибин, статуй, мурів, брам?

Сонце сходило над містом, згадуючи дзенькіт зброї на вулицях і відлуння весільних дзвонів, сутінки оживляли тіні і спогади, кепкуючи з приїжджих, що називали їх марою і привидами.

Сонце згадувало дзенькіт? Хто кепкував з приїжджих - спогади, тіні, сутінки, відлуння весільних дзвонів? Приїжджі - збіг приголосних убиває навідмаш. Може це були гості чи зайди, туристи чи мандрівники, подорожні чи нетутешні, приблуди, зайшлі, сторонські, захожі тощо?

А приїжджих з кожним роком ставало все більше, бо місто було особливе, і небагато подібних до нього залишилося ще в світі.

Чому воно було особливе? У чому полягає ця особливість? Чому в світі залишилося таких небагато?

монети старовинної чеканки
чеканять слова, а монети карбують, звідси й слово "карбованець" в укрмові.

Навів приклади лише з перших кількох абзаців. Далі можна продовжувати в тому ж ключі. Казка казкою, але і в казках повинна бути логіка й сенс. Я знаю, що ви можете писати добре, тобто краще. Будь ласка, надалі ставтеся до своїх текстів уважніше й вимогливіше.
Пишіть ще!
Щиро,
Олесь Б :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.044029951095581 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати