Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Гандзя душка, Гандзя любка, Гандзя мила, як голубка

(Рецензія на твір: Гандзя, автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© , 26-01-2007
Гандзя pибка, Гандзя птичка,
Гандзя — цяця молодичка!


Юрію, поки читав, то у вухах увесь час тільки це мені й відлунювало. Тож мусиш, чуєш, мусиш щось зробити з текстом, аби там хтось заспівав таки "Гандзю"!

Дійсно, я цілком погоджуюся з Кокою Ч - це твій на сьогодні найкращій твір. Принаймні мені він подобається найбільше. Бо він цілісний, динамічний, витриманий стилістично і завершений структурно. Усе на місці, дуже мало зайвого. Читається на одному подихові.

З чоботами, НМД, все гаразд. Утім, аби уникнути непорозумінь, на які тобі звертали увагу попередні рецензенти, варто було б якось одним коротеньким рнеченням це з"ясувати. Аби не відволікалася на це увага прискіпливого читача.

Тепер щодо зауважень Коки Черкаського стосовно закінчення. НМД, було б добре закінчити навіть і просто появою "Гандзі", скажімо її першим залпом. Адже далі я не зовсім зрозумів, навіщо ти вирішив прикінчити свого героя. Це також стосується і зауважень шановного М. Гоголя. Розумію, що ти хотів показати подію очима червоногвардійця. Але ж справжня родзинка твору - це гра слів і сенсів довкола Гандзі! От на ній і варто, НМД, залишити всю увагу читача й не розпорошуватися на з"ясуванні авторських симпатій/антипатій до першої особи -оповідача.

Поміркуй, чи варто було б трохи більше показати нам отого петлюрівця, що чекав на Гандзю. Може б знайти у нього фотокартку дівчини. І підпис "Гандзя"? Аби остаточно заплутати читача. Може б він також і пісню заспівав перед розстрілом...

Бачу, Юрію, що ти не цураєшся навідуватися до "Воєнно-історичного форуму". Це дійсно найкращий ресурс для такого матеріалу. Але у зв"язку з цим виникає инша небезпека, з якою я весь час марно намагаюся боротися в своїх текстах - надлишкова фактично-історична інформація. У випадку з "Гандзею" - це детальні розповіді про Хунзуза і путилівський завод. Це надзвичайно цікаво для мене! Але чи це не гальмуватиме сюжетну плинність розповіді, чи не заважатиме пересічному читачеві? Відчуваю твою біль і прагнення надати якомога більше фактажу - бо часом він просто фантастично цікавий, але чи зажди це виправдовується з огляду на "літературність"... про це вже тобі, мабуть, Антон Санченко розкаже ліпше, ніж я! ;)

Насамкінець, усі мої зауваження щодо "Гандзі" - це лишень дрібнички, які не конче варті твоєї уваги. Просто вважав за необхідне хоч якось тобі подорікати. Бо насправді твір вийшов чудовий! Я щиро у захваті!
ПИШИ ЩЕ!
Щиро,
Олесь Б :)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.039099931716919 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати