Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Шкода розставатися

(Рецензія на твір: ДЕ ТИ, МІЙ USER ? (закінчення), автор: Валентин Бердт)

© Галина Михайловська, 10-06-2010
... з Вашими героями, пане Валентине. Дивно, але краще розумію Аркадію, хоча і за віком і за соціальним статусом (принаймні, до заключної частини), мав би бути ближче Воронін. Отут є одне маленьке питаннячко - хоча за нього можуть звинувати, вже вкотре, в націоналізмі - звідки у сільської людини російське прізвище? звісно, може бути - якщо, скажімо, з-під Харкова, скажімо, з Російських Тишків (в мене поруч дача, то знаю, що там половина мешканців, дійсно, росіяне). Але ж це нетипово, то чому б йому не бути вже відразу Ворониченко, наприклад? Ну, то таке... Він людина теж дуже симпатична. І ота сцена з старенькою вчителькою правдива. Принаймні, я вірю. Дуже важливий для розуміння героя й твору взагалі діалог:
"Як все жорстоко, і стільки ж потрібно розуму, що б з усім цим змиритися?
— Кожний, Вадиме, отримав тільки те, чого вартий, і ні крапельки більше."
Дійсно, це саме те питання, яке рветься з серця ось в такому місці, де бачиш юність, і все життя після неї...
Відповідь, звісно, одна з можливих, бо розуміємо, що насправді відповіді немає...
Немає короткої та готової, але є шлях, довжиною в життя, на якому відповіді на такі питання шукаємо. Кожний у свій спосіб, і написання такого ось роману - не гірший з цих способів.
До того ж і читач неминуче замислюється над чимось своїм, важливим.
Я читала з великим задоволенням. Це, звісно, твір для читання з паперу, повільного, з відкладанням книжки та вигляданням крізь вікно. Особливо, коли за вікном - Харків, який теж є персонажем цієї книги.
А от кого мені не вистачало, і я хотіла вам про це написати, доки не дійшла до останнього розділу, - це звірятка якогось. Зрозуміло, що життя у героїв було кочове й буремне, але хоча б собаку-приблуду могли вони до хати притягти.
А згадка про кота мені не сподобалася, якась тональність неправильна. Ваш герой не міг так сказати, трошки щось тут підправити б...
Але при згадці, хоч якій, про кота щось зблиснуло в моії голові, і я згадала рекламу книжки, що винурює в мене на берегах екрану. І зрозуміла, що Ви батько Марципана Пломбіровича, і я передумала звинувачувати вас в зверхньому ставленні до братів наших менших, але, як на мене, найголовніших.... :)
(Подивіться на моїй авторській сторінці мого турецького ангорського кота Султана, теж знайду, і - привіт Вашому котові :))) А я днями придбаю книжку про Марципана, бо є кому почитати вголос.
Щодо цього твору - мені здається, в назві слід вживати кличну форму іменника. Тобто, "ДЕ ТИ, МІЙ USER'е" ? Але це все дрібниці, так само, як і необхідність ще вичитати, і жодним чином не зменшує моєї високої оцінки. Вітаю з гарним твороим, пане Валентине.
З повагою
Галина М.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.041529178619385 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати