Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96047

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Романтичний твір мистецтва в добу постмодернізму

(Рецензія на твір: Одинокий лелека, автор: Vasyl R)

© Delfineja, 04-12-2006
Шановний пане Василю.
Саркастичний тон попередньої рецензії має під собою досить вагомі, як на мою думку, підстави. Справа в тому, що Ваші твори носять безперечні риси поезії доби романтизму, які проглядають як у виборі тематик, так і в формальному вирішенні творів. Найкращі зразки літератури доби романтизму нам являють в російській поезії пізні твори Пушкіна та вся творчість Лєрмонтова, а в українській – ранні твори Тараса Шевченка.
Особливі риси, що є притаманні цьому стилю, такі як співставлення душевного стану ліричного героя із станом природи, яка набуває пантеїстичних ознак; особисте трансцедентальне переживання дійсності; акцентування суб’єктивного емоційного стану ліричного героя; постійне звертання до теми загибелі; пієтет перед образом Долі і т. д., були логічним продовженням менталітету середини 19 ст., безпосереднім проявом тогочасної світоглядної парадигми. Тобто, поети писали так само, як і відчували, і робили те ж саме, що і думали. На той час романтичне сприйняття дійсності охоплювало всі сфери життя, і поезія в даному випадку, була лише одним із його проявів. Нагадаю, що і Пушкін і Лєрмонтов загинули на двобої, - найлогічніша смерть для людини доби романтизму, а Шевченко за свої переконання провів довгі роки у засланні. Сьогодні ж, коли більшість людей сидить по офісах і щодня ходить у супермаркет, важко собі уявити, щоб хтось наслідував їхні вчинки. Таким чином, наявною є певна невідповідність сучасної романтичної поезії стилю життя людини на початку ХХІ ст.
За півтораста років культура (читай, світоглядна парадигма, що її породжує) значно просунутася у своєму розвитку, не одного разу зазнавши значних трансформацій, криз та зламів. На зміну романтизму прийшов реалізм, який згодом набув рис критичного реалізму, витончену сецессію змінила бурхлива доба авангарду, а виснаження модернізму призвело до логічної появи такого стилю як постмодернізм, в якому сьогодні і перебуває мистецтво. Саме тому поезія, що носить яскраві ознаки стилю романтизм, зараз виглядає щонайменше анахронізмом, який не відповідає сучасному рівню розвитку культури та світогляду.
Є ще один момент, - за той час, що пройшов із розківту романтизму, поетичні образи, що іх використовували романтики перетворилися на ряд культурних штампів, що не несуть жодних рис індивідуальності. Одинокий птах, зловісний чорний ворон, вуаль із сліз, корабель в далекому морі і т. д., все це є класичними, можна сказати, канонічними образами поезії романтиків. На жаль, все це вже було сказано, і дуже талановито, ще півтораста років тому. Через це використання цих образів у сучасній поезії виглядає як негромадження банальних штампів.
Звичайно, необхідно розрізняти романтизм як стиль і як тип світосприйняття. Люди, що відрізняються романтичним переживанням дійсності, існували в кожну добу. Але ж такий романтизм має знаходити свій прояв у принципово нових художніх формах, шукати власну індивідуальну художню мову, яка відповідає сучасному рівню розвитку мистецтва, а не наслідувати шаблони, що їх залишили нам класики романтичної літератури.

З повагою,
Delfineja
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.034794092178345 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати