Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

І все?

(Рецензія на твір: Ніхто не сміє..., автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© Діма Княжич, 01-12-2009
Зустрілися двоє колишніх сусідів, згадали минуле, випили чарку, до них нагрянули поліцаї, все вимели, а ті двоє за поліцаями слідом і застрелили їх? Малувато як для оповідання, ІМХО.

"Старий похитав головою – добра рука у вас, пане директоре" - репліку після тире слід взяти в лапки, аби було ясно, що це пряма мова.

"де тепер дістанеш той керосин" - керосин чи гас?

"Господи, які ж вони схожі із совіцькими" - надто довільне порівняння. Ви читали радянські газети тих часів (не кажу вже про німецькі)?

"сонце виграє на мідних трубах духового оркестру, що грає Інтернаціонал" - краще "виконує Інтернаціонал", а то "сонце виграє... оркестр грає"...

"із кубиками на петлицях" - завжди казали "У петлицях"

"віроломно" - підступно

"Та я вже не й не директор" - одне "не" зайве.

"А мені ще довелося. Під Києвом потрапили у оточення" - крапка недоречна.

"цілий Південно-Західний фронт згинув через тих нездар" - яких саме нездар? Якщо "тих" - потрібне уточнення.

"тисячі танків та гармат німцю залишили" - в перші три тижні війни німці розбомбили з повтіря 3,5 тис. літаків, 6 тис. танків, понад 20 тис. гармат і мінометів, понад 2/3 гвинтівок, 80% кулеметів. Гармтаи були на вагу золота, так що ніхто тисячі гармат не залишав.

"А солдати … Не хотіли вони воювати…" - Угу. А сто тисяч німців під час оборони Києва протягом липня-вересня, мабуть, марсіани вколошкали? А кинули зброю не тому, що хотіли воювати, а тому, що не було чим. Тил не був підготовлений, постачання боєприпасами і провізією не було забезпечене, та й взагалі Сталін готувався до війни з Британією, тобто до війни наступальної. Але факт є факт - оборона Києва і Смоленська скувала значні сили ворога, уповільнивши його просування вглиб.

"Що мусив вужем вночі проповзати поміж німецьких чобіт через дурноверхих червоних генералів?" - і хто ж у нас дурноверхі генерали? Кирпоніс, командувач оброною Києва?

"Подумати - вчитель ботаніки із пістолетом. Куди світ котиться?" - Еге ж. І не згадати, що війна йде. Як казав один з героїв Гончара: "І Лев Толстой би за гвинтівк взявся".

"Спалив тоді свій мундир поручника царської армії" - важко уявляю собі офіцера, що спалює бойовий мундир. Якою б осоружною не була служба в царській армії, але мундири офіцери берегли, навіть ті, що перейшли до Червоної армії - ховали, зберігали старорежимні мундири, нагороди, хрести георгіївські. Та й до поручика дослужитись не так легко.

Від слів "Відчиняйте, поліція" - починається суцільна чехарда з прямою і непрямою мовою.

Дивно, чому поліцаї не зауважили, що Тимофій був у форма "совіцького лейтенанта"? Їх це мало б насторожити.

Фляжка горілки протягом оповідання перетворюється на пляшку :)

Ну і малувато, як я вже казав. Простенько.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.026386976242065 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати