Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Трохи про Дажбога

(Рецензія на твір: Ранішня молитва, автор: )

© Дара К., 13-09-2009
Шановна Аґнесо, не берусь оцінювати технічний бік вірша, на ГАКу достатньо професійних експертів та спеціалістів для цього, хоча він мені видається досконалим. Я хочу сказати декілька слів про геть інше. Звісно, про Ярила:) Ви пишете:
То і звертаюсь до Ярила,
До ватажка богів-богинь
Ярило ніколи не був і не є ватажком богів чи богинь у пантеоні язич. богів. Він є одним із проявів Дажбога, Богом весняного сонця (виключно весняного!), дітонародження, родючості, худоби, пивоварства, землеробства, люті (ярості), війни. Його малюють у веснянках-гаївках, як молодого вродливого парубка у білій полотняній одежі, обов'язковов з босими ногами (щоб землю і тих, хто її населяє, не пом'яти). Свої володіння він об'їжджає на білому коні, на голові великий вінок з весняних польових квітів, а в руках серп та жмут дозрілого колосся, на поясі двосічний меч. Владарює він на землі від дня весняного сонцестояння (~22березня) до дня літнього сонцевороту (~22 червня). На зміну йому приходить Семиярило. І Ярило, і Семиярило, і Світовид (бог осіннього сонцевороту), і Коляда(бог нового Сонця) - це все чотири іпостасі Дажбога, сина Сварога. Дажбог - це Бог Сонця, світла, добра, благ, природи, багатства, дару, допомоги.
Отаке уточнення. Даруйте, що трішки зарозлого:)
Творчого натхнення вам, Аґнесо!
З повагою, Дара
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.04384708404541 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати