Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

у наборі було 24 олівці

(Рецензія на твір: Неможливість мистецтва, автор: Sоля Лarіna)

© Антон Санченко Статус: *Експерт*, 10-06-2009
Сподобалася ця фраза-уточнення. Олівці одразу стали справжніми. Взагалі сподобалася увага до дрібничок життя. Тоді життя у оповіданні теж стає справжнім. Лікар-терапевт, дитячий лікар - це певний відомий кожному типаж, але лікарка, яка переймається через свій високий зріст, це вже не типове, а індивідуальне. Художник теж наче - трафаретний бородач, але пишається роботою дочки, більше, ніж своєю. Словом, переконали. Характери вгадувані, справжні.

Проблематика теж зацікавила: чи можна в зрілому віці надолужити потяг до творчості, якщо в молодості-дитинстві не склалося. Якщо вірити Сомерсету Моему про маляра Стрікленда - так. Якщо вірити авторці - ні.

"Насправді історія моя досить проста. У ній не було нічого такого. Такого великого чи зворушливого, чи несподіваного тощо. " Але, пригадуючи все той "Місяць і мідяк" уявляєш, що ось героїня зараз покине чоловіка, доньку, лікарську практику й відправиться у Париж навчатися малярству, а потім - взагалі на Таїті, і розмуєш, що ці безумства викликали б особисто в мене значно меншу симпатію, ніж ось така лікарка, яка може з чистим сумлінням сказати про себе "Я гарний лікар".

Мова теж сподобалася. Гарно передані оповідні інтонації, без зайвого пуризму, з якимись чи-то діалектизмкми, чи-то індивідуальним стилем мовлення героїні. Ритм прози спонукає до читання, читається легко.

Трохи випав з цього ритму в епізоді, коли героїня намагається пояснити відносини дітей у художній студії через через колишні відносини у шкільному класі. Щось там заскладно, не пояснило, а заплутало трохи.

І ще трохи дивує щедрість на персонажів, трохи зайва для короткої форми. Їх забагато для оповідання. І виникають вони в ньому якось несподівано, зненацька. Ну, наприклад, шкільна подруга й Уля виконують схожі функції в розвитку сюжету, особисто я "зекономив" би, вклавши усі репліки до вуст одного персонажа. Але це таке, можливо тоді зникне ота справжність оповідки, не знаю.

В вашому наборі олівців, схоже, не менше. Авторко, пишіть ще.

З повагою,
А.С.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.039122104644775 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати