Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51586
Рецензій: 96021

Наша кнопка

Код:



Рецензії

ІОланта у розрізі ГРЕЦЬкої міфології.

(Рецензія на твір: ІОЛАНТА, автор: NATALKA DOLIAK)

© Дон Педро, 12-05-2009

Оповідання Іоланта запрошує читача до спостереження за долею звичайної сільської дівчини, яка під впливом масової культури, та цінностей, котрі пропагує суспільство, починає ремствувати на долю, що їй випала. В гонитві за примарним щастям, вона вирішує змінити становище і вирушає на пошуки кращого життя. Та скрізь, куди б не поткнулась Іоланта, вона натикається на перешкоди. Вона змінює місця проживання, змінює ім’я, змінює прізвище.
Коли ціною великих зусиль, вона врешті-решт досягає свого ідеалу, то вже саме її єство не витримує зусиль, котрі вимагають від нього сучасні стандарти красоти.
Дівчина дієтами доводить до виснаження своє тіло, зомліває і лише перебуваючи у напівпритомному стані згадує своє справжнє «Я»

Чи навмисно, чи ні, але авторка називає героїню Іо. І зразу у свідомості читача зринає інша, міфологічна Іо греків, котра теж не знаходила спокою і мчала, мчала, кудись вперед за обрій.
Що з’єднує ці два образи?
«До п’ятнадцяти років залюбки по хазяйству поралась, корову доїла….А тоді, як підмінили». Це − героїня.
Інаха, приблизно до такого ж віку − жриця Гери, вірно служила їй, а потім спокусилась Зевесом.
Гера − уособлення великої матері-корови, та родючості, рідної землі і культу хліборобів. Вона оберігає сім'ю, дає добробут і процвітання. Гера − це рідна земля та любов. Від неї, від її молока годуються обидві дівчини і служать до певного часу її ідеалам.
Адже, працюючи на землі, Іолана, тоді ще Валентина, теж служить Гері-матері!
Аж ось повіяв великий звабник Зевс. Поманив, як свого часу Інаху, героїню, через гламурні журнали примарами розкішного життя. Нашепотів на вухо, що вона, юнка, ніяк не гірша за богиню, ба, мо' й краща… Наобіцяв, розсунув горизонти, і запалив нестямний вогонь бажань, відірвав від грудей богині матері…
«Подивилась-почитала по журналах – знайшла. Стала перед дзеркалом й бачу – ну, викопана я Іоланта».
І зрадила дівчина-Іо.
О! Ґедзь, що жалив героїню і її попередницю − то не помста Гери! То їх нестримні бажання, які безжально підхльостують всіх фальшивих корівок, у їхній гонитві за фальшивими ідеалами.
Мабуть не дарма, носить героїня прізвище Грець, бо грець, то ж і є Біс – Ґедзь, який під’юджує дурненьку зваблену дівчину.
Але все повертається на круги свої. Ще Ніцше колись висловив ідею про Вічне Повернення Усіх Речей.
Поблукав у чужих землях, героїня повернулась додому. Перший крок до видужання – то згадка справжнього імені. Маємо надію, що зрозумівши оманливість блиску, вона віднайде своє щастя і кохання. Хай лише припаде до рідної землі, та зрозуміє, що ось воно, справжнє.
А Мати-Гера пробачить. І знову візьме під свій захист. Бо яка ж мати не пожаліє і не прихистить свою кровиночку? Хай, лише та кровинка пам’ятає, якого вона роду, хай лише згадає, що є справжньою втіхою для неї.
Кажуть, дурень вчиться на своїх помилках, розумний на чужих.
Мірча Еліаде, румунський релігієзнавець, писав − "Знати міф − значить наблизитись до таємниці походження всіх речей. Інакше кажучи, людина дізнається не лише про те, яким чином усе виникло, але також і про те, яким чином виявити це і відтворити, коли все зникне."
То будемо мати надію, що колись не тільки відтворемо, а ще й пізнаємо усі міфи, щоб не повторювати одних і тих самих прикрих помилок.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.041422843933105 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати