Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51625
Рецензій: 96047

Наша кнопка

Код:



Рецензії

суспільні настрої

(Рецензія на твір: , автор: )

© (194.44.98.—), 04-03-2009
Олесю, у мене та ж проблема, що у пана Петра, попри усі безперечні чесноти цього оповідання. Як на мене, більше схоже на альтернативну історію. Попри традиційно притаманну тобі скрупульозну деталізацію не відповідають часу суспільні настрої.
Чимало українців із різних причин служило у німецьких військових, поліційних чи парамілітарних формуваннях і ця тема дуже непроста для письменника.
Однак на той час у наддніпрянській Україні, чи пак тоді рейхскомісаріаті Україна був надзвичайно важкий окупаційний режим. За самодурство і жорстокість Е.Коха німецькі офіцери за очі називали Сталіним, а масові розстріли, здирництво німецької адміністрації, нелюдське поводження із військовополоненими дуже швидко вивітрили якісь позитивні сподівання населення у 41 і призвели до масової антинімецької партизанки (як націоналістичної так і червоної) та жорстокого опору на фронтах. Це ж 1943. Тут камертоном особисто для мене є, скажімо, проза І.Багряного, зокрема «Людина біжить над прірвою».
У реальності, для для багатьох тих підлітків та служба - це був безальтернативний вибір між примусовими роботами на заводах Рейху, для когось - засобом втекти від чергових освободителів - не дивлячись на шквал пропаганди, військово-політичну ситуацію люди відчували адекватно. Образ діда Панаса вийшов половинчастий - він фактично, теж бореться проти чогось, це мабуть наша карма - боротися проти чогось не усвідомлюючи за що.

Кам.Ю
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040043830871582 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати