Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Цікаво з ключем

(Рецензія на твір: Час мрій, автор: Женчик Журер)

© Yephrem Patsyukevitch, 02-01-2009
Для остаточної насолоди дозвольте, пане Женчику, з'ясувати пару дрібниць?
Метр. У строфах 3-5 - амфібрахій. Перші дві строфи відчуваються як пошук ритму. Паузи. Певне "розкачування", дещо наспівне - але як тільки натраплено стійку хвилю, початковий ритм більше не з'являється. Від цього (може помилкове) враження деякої... випадковости 1-2 строф, як поступове "входження" в текст, тим більше, що змістом не диктовано такого зламу - цілісне, без антитези? "Рубіни", на противагу кажучи, метрично цілісні одразу.

1.1
Звук. "чаС ЗДійснення". Я не можу се вимовити, пробачте. Якшо робити паузи, там одна є вже попереду, та й не замріяно виходить - а бойове, типу: "Цей! Час! Час! Здійснення мрій!"
1.2
"друга година". Ритм тут іще паузований, наче колиска хитається, тому "га-го" не дуже помітне, не буду чіплятися.
2.3
"Їх зазвичай носять в п*ястоках діти". Ніяк не може бути "в". Якби не це, я би згоден прийняти зіткнення наголосів "зазвичАй- нОсять", припустимо "носять" легко прослизає - але, прослизнувши, я б'юся з набраного розгону просто у - Тьвп'яст.
Коли ми тут уже, дайте поковерзувати ((: - рима добра. "Діти-пошарудіти". Інтрига є. Але навпаки - чи не виходить "Читачу, ждеш ти рими 'діти'?"
Якшо вже я почав коверзувати, дак ось. Я панімаю, звідки звйоздочка у слові, але чи не можна було би, інгим разом виставляючи, поміняти її, заради охайности, на апостроф?
2.4
"заснувши у ліжку їх дістаючи". У мене виникає туманний сумнів.
3.1
"Дрімки". Прекрасно. "БлукаюТЬ Повітрям", правда... Тьп.
3.2
"сном маєш". М-м. Вже гладко пішов амфібрахій, тому це не дуже зграбно. Чого він мичить? Здатен же в наступному рядку - як по маслу - "Якщо ти до мандрів у казку готовий..."
3.4
"до воД Чарівної". Ви мене вбийте, але це не найкращий варіант.
4.2
"у бодрій уяві". Бадьорій? І все ж таки, "ій-йю-йя"?
5.1
У мене сильний сумнів щодо "Як спати лягати ідеш – не забудь". Спати-лягати, головним чином? Якшо тільки не спати навстоячки, то, певно-таки, ляже. Заспокойте мене, пане Женчику, чому тут неминучі три дієслова в ряд? Чи це остаточний варіант, або можна сподіватися?..
5.3 "подаруюТЬ Надію". Чи потрібна ця "комкуватість", тим більше, що рядок веде до рими "мрію-надію" - не дуже свіже, погодьтеся.
5.4
"то ж очі заплющи – Й СМіливо у путь!" Не згоден я, здається. Наказова форма - "заплющ"? "Тож очі заплющ - і сміливо у путь", ви, певно, мали на увазі, що звучало би, здається, не набагато гірше?

Це як у Гессе, до речі кажучи:
"А може, й він несе яку загадку, -
Ну що ж, прощайся і почни спочатку!"
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.042088031768799 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати