Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51563
Рецензій: 96011

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Kami Kaze

(Рецензія на твір: Божественний вітер, автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© , 21-06-2006
Чудова історична замальовка! Автор передав настрій і миттєвість почуттів перед неминучою кульмінацією. Утім, мені дещо не вистачило посмакувати на десерт "мораллю цієї байки". Инакше кажучи, я так і не збагув чому й для чого автор звернувся до цього екзотичного епізоду історії. Намір автора у цьому творі залишився поза межами мого розуміння. Чи то я чогось у ньому не розгледів, чи то автор чогось не дописав. Це попри блискучу витриманість форми й значно поліпшений добір слів!

Мені йдеться про зв'язок між описуваною у творі подією на Тихоокеанському ТВД і прив'язкою до вкраїнського сьогодення, або ж про більший наголос на загальнолюдських і універсальних речах. Натяк на це є, однак НМД занадто рудиментарний -- його можна було б розвинути яскравіше й чіткіше з'ясувати читачеві авторську позицію. Позаяк, це може сприйматися незакінченою мініатюрою, де на меті було передати лишень певне відчуття, почуття, настрій. (Мушу зазначити, що сам я знайшов непритаманну для себе поетичну форму, аби висловити подібні почуття - бо був не готовий висловити це в прозовій форму з-за браку текстового мняса)

А тема ця благодатна для глибого осмислення й знаходження певного філософського підгрунтя в загальнолюдських масштабах. Особисто мене ця тема зацікавила у зв'язку з подіями 9/11 та назагал мусульмансько-екстремістською практикою шахідів. Чи можна проводити історичні паралелі між японськими камікадзе та близькосхідними терористами-самогубцями? Адже в обидвох випадках ідеться буцімто про те саме - про асиметричне ведення війни?

Утім, після глибшого вивчення предмету, я дійшов висновку, що спосіб мислення, кодекс чести, світогляд і мотивація камікадзе мені зрозуміліші. Попри абсолютну жалюгідність і безперспктивність їхніх жертовних дій з огляду військово-стратегічних наслідків і впливу на хід війни. Натомість, дії шахідів, також після глибшого вивчення предмету й надалі викликають особисто в мене лишень зневагу й презирство.

Камікадзе намагалися вирівняти баланс світобудови шляхом атаки слабшого проти сильнішого. Шахіди ж також нібито потерпають від сильнішого ворога, однак замість нападу на сильнішого ворога вони обирають легший, примітіивніший і тупіший шлях - напад на слабшого (беззахисного цивільного). У цьому особисто я не бачу жодного вияву чести чи гідности, тількі підступну підлість, ницість і слабкодухість. І цим, у моєму розумінні речей, вони ще більше порушують баланс світобудови...

Повертаючись до камікадзе Камаєва, ось кілька технічних завваг.

1) Найперше речення : Двигун літака гудів рівно і впевнено. - відразу справляє на мене враження, що літак у напрочуд доброму стані. Утім, пізніше виявляється, що цей розбовтаний старосвіцький біплан у досить кепському технічному стані - з двигуна текло мастило тощо.

2) Пілот зняв окуляри і вдихнув на повні груди вологе свіже морське повітря - сумніваюся, що це йому вдалося б зробити в польоті над океаном, бо вітер був би занадто сильним...

3) Він хотів лише одного – закінчити цю війну - ось цю думку було б розвити!

4) ...спинити божевільні літаки, послані божевільними керманичами приреченої країни. - це трохи випадає із загальної тональности твору, бо раптом подає "ворожий погляд".

5) ...оскалене, перекошене ненавистю обличчя чорношкірого матроса, що стріляв по ньому з кулемета - власне, таке могло статися, однак шансів побачити білошікрого матроса за кулеметом було набагато більше. Хоча ВМС США у 2-й Світовій війні були набагато більш расово інтегровані, ніж скажімо Армія чи ЗС США назагал, однак більшість чорношкірих, за рідким винятком, усе ж були на небойових тилових і допоміжних посадах (напр. кухарі тощо)
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.040631055831909 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати