Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Може, так?

(Рецензія на твір: ПРОБЛЕМА РЕЦЕНЗУВАННЯ ТВОРІВ на ГАКу, автор: Володимир ЧИТАЙ)

© Михайло Карповий, 04-10-2008
Шановні друзі і колеги.

Я в Мирославиній гілці деякі з думок-з-приводу вже виклав, але недостатньо розгорнуто. Замість того, щоб відповідати на запитання і критику в тій гілці, я вирішив викласти свої міркування повніше в окремому топіку.

Автори публікують свої твори на ГАКу з різних мотивів. Хтось хоче просто мати власну сторінку, доступну йому з будь-якої точки земної кулі; хтось сподівається почути відгуки читачів. Отже, гаків’ян умовно можна поділити на дві катеґорії: ті, для кого рецензії не грають принципової ролі і ті, для кого вони важливі.

Очевидно, потрібно зробити так, щоб представникам обох катеґорій було однаково комфортно на ресурсі. Це основна задача.

На рівні принципу я не бачу іншого рішення, як втілити просту формулу:

Хочеш рецензію собі – напиши рецензію іншому.

Це, повторюю, принципове рішення. Як цей принцип реалізувати технічно – питання, яке варто обговорювати.

Переходячи до технічної сторони, варіантів може бути декілька. Мені здається розумним поступити ось як. Зараз всі рецензії є справою добровільною. І це правильно. Але окрім добровільних, слід ввести ще обов’язкові рецензії, які повинен писати кожен автор, хто бажав би сам отримати відгуки читачів. Підкреслюю це: обов’язкові не для всіх, а лише для тих авторів, які самі хочуть отримати рецензії на власні твори.

Я відчуваю, що мені було би простіше пояснити практичне втілення цієї схеми.

Ось я розміщую свій твір. Коли я це роблю, система мене питає: Ви хотіли би отримати рецензію? – Варіанти відповідей: Так / не конче. Якщо я вибираю другу опцію, то мій твір публікується, і на цьому справа закінчується. А якщо вибираю першу, то мій твір потрапляє в спеціальний архів. Сам же я отримую з цього архіву якйсь інший твір іншого автора, читаю його, і пишу відгук. Таким чином всі, хто пишуть рецензії, ґарантовано матимуть взаємність. А якщо я взятих на себе зобов’язань не виконаю і рецензію не напишу, а натомість розміщу свій наступний твір, то мій попередній твір, що перед тим потрапив до архіву, з того архіву просто вилучається. Так само мій твір з архіву буде вилучено одразу після того, як він отримає законну рецензію.

Само собою, ця система не виключає можливість добровільних рецензій. Пиши скільки хочеш і на кого хочеш. Або не пиши.

Останнє. Рецензії бувають різними за своїм рівнем. Зрозуміло, що заклики випити отрути, поїхати в Бобруйськ/Бердичів, або навпаки, вигуки типу „Браво!!!!” – є занадто загальними, щоб бути корисними авторові. Але чому люди пишуть занадто загальні рецензії? Бо не знають, що конкретно від них очікується. Тому було б непогано кожному авторові, хто декларує свій намір бути рецензентом і рецензованим, дати можливість при бажання скласти таку собі анкету для майбутнього рецензента. Анкета може виглядати, наприклад, так:

-Вам сподобався твір?
-Як Вам технічне виконання?
-Які рими в моєму вірші Ви вважаєте вдалими, які невдалими?
-Чи не заплітається Ваш вельмишановний язик, коли Ви читаєте мою безсмертну оду вголос?
-Як Вам смислове наповнення?

Типу того. Звичайно, повинна бути розумна верхня границя на кількість питань, і авжеж, питання повинні якимось боком стосуватись твору.

Ну, начебто, все. Сподіваюсь, ці думки будуть корисними адміністрації. Здається, на запитання і критичні зауваження, що пролунали сьогодні, але трохи раніше, я в якійсь мірі відповів.

М.К.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.04128098487854 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати