Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51624
Рецензій: 96047

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Неандертальська полеміка щодо сутности мистецтва

(Рецензія на твір: Промова на врученні Оскара, автор: Третє Я (колишній ТШЗ))

© , 30-04-2006
Шановний авторе,
Випадково натрапив на оцей Ваш текст. Уважно прочитав рецензії та відгуки й стало мені дуже соромно й сумно. Вагався чи взагалі варто висловлюватися з цього приводу. Утім, спробую.

Минулого тижня нарешті подивився цей фільм. Фільм сподобався мені дуже! Чудова режисура, чудова акторська гра, вишукана операторська робота, та головне - глибоко емоційна й зворушлива людська драма, трагічна доля цілого прошарку людства, про яке я раніше мав дуже приблизну, дещо спотворену та досить примітивну уяву.

Насправді цей фільм про кохання. Секс (як гомосексуальний так і гетеросексувальний) там показано вельми побіжно й досить стримано. І зовсім не в ньому справа. Набагато важливішими в цьому фільмі є загальнолюдські стосунки, як обох головних персонажів, так і людей довкола них, їхніх родин, дітей, нетолерантного суспільства тощо.

Відверто скажу, що найперший епізод чоловічих поцілунків мене дещо шокував, однак це все сприймалося в межах фільму досить нормально й природньо. До речі, знаменитий режисер китайського походження, сценарісти, головні актори - майже всі вони звичайної гетеросексуальної орієнтації. Утім, це не має жодного значення для мене як глядача. Так само, як і довжина їхніх прутнів чи ширина піхв. Просто я побачив чудовий художній витвір, зроблений з досконалим смаком. У цій майстерній оповіді я дізнався про існування цілого паралельного світу, який існував, існує та буде існувати поруч зі мною і незалежно від мого особистого ставлення до цього стилю життя та статевої орієнтації. Ось так я його й оцінюю.

Скажімо так, ковбої від мого життя є так само рівновіддалені, як і гомосексуалісти. Стиль життя ковбоїв є для мене так само екзотичним і неможливим, як і ковбоїв, які закохані один в одного. Тому ця вся історія сприймається досить нормально. Фільм цей дуже популярний саме серед звичайної гетеросексуальної публіки.

От наприклад, якщо мені дуже подобається фільм "Гладіатор" з Раселом Кроу - чи це означає, що він впливатиме на мою психіку як глядача таким чином, що змусить мене раптом почати рубатися на мечах і розмовляти латиною? Чи це може кимось вважатися, що цим фільмом Голівуд пропагує гладіаторські бої, чи відстоює інтереси римських рабовласників тощо?

Цікаво, чи матиме автор якісь думки з того приводу, що не тільки в Америках, але й по різних Європах і инших континентах існують поважні будинки, де виставляють для показування людЯм сороміцькі малюнки й статуєтки з голими бабами й мужиками? Ну там усілякі Луври-шмуври й иньча похабєнь... і вони ще й кажуть, безсоромно, що то є буцімто всьо мистецтво, ги-ги-ги!

Щиро,
Олесь Б.

П.С. Психіатрами помічено, що найбільші фобії демонструють ті особи, які свідомо чи підсвідомо хвилюються щодо власної ідентичности та дуже турбуються з приводу знайдених у самих себе ознак тієї групи людей, яку вони декларативно ненавидять, ганять чи переслідують. Знаємо, що найбільшими задекларованими україножерами насьогодні є переважно особи з українським корінням, чи якимось инакшим чином пов"язані з Україною . Це саме стосується й гомофобії. Отже, шановний авторе, бачу по кількох Ваших творах, що ця тема не залишає Вас байдужим... :-)))
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.028302192687988 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати