Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51553
Рецензій: 96005

Наша кнопка

Код:



Рецензії

авторецензія

(Рецензія на твір: Апокаліпсис. (Як не слід писати фантастичні романи.), автор: koka cherkaskij)

© Кока Черкаський, 25-03-2006
Позаяк уже один відгук є, а практика показує, що у більшості випадків відгуків більше одного - це велика рідкість, хочу зробити авторецензію на власний твір.

Насамперед радий, що перший відгук саме такий, який він є - занепокоєно-критичний. Відчувається, що пан Бобер відразу оцінив це оповідання нижче за інші.

Що ж , десь так воно і повинно було б бути. ТОму що я взяв на себе сміливість чи ризик показати, як НЕ СЛІД писати фантастичні оповідання. Цікаво, що у пана Бобра виникло запитання "У кого спух язик", але не виникло запитання "як це з кавової гущі можуть висунутися руки і схопити людину за язик". Очевидно, само собою розуміється, що в кавовій гущі може водитися що завгодно, в тім числі і руки та навіть голова негра.

Отже, я був поставив собі на меті написати щось на кшталт "Небилиці" Степана Руданського, тільки в сучасному баченні проблеми.

Уважний читач помітить, що в "Апокаліпсісі" одне речення ніяк не пов"язано з іншим. Звичайно, це зроблено не випадково. І хоча в цілому твір досить читабельний, він не несе в собі ( на відміну від того ж "Оползня" ) ніякого інформаційного та ідейного заряду. ТОбто , враження від Апокаліпсису повинне бути таким, наче напився дистильованої води .

Кілька деталей введені спеціально для посилення абсурдності твору. Наприклад, про наднову зірку в сузір"ї Тукана. Тукан - це сузір"я у Південній півкулі, котре в Україні не спостерігається, отже герой не міг бачити і знати про цей факт. Крім того, навіть якби дія відбувалася і не в Україні, а десь у Південній півкулі, то сказано ж, що дія відбувається вдень, коли немилосердно падає Сонце. І навіть якщо взяти до уваги, що деякі наднові зірки настільки яскраві, що їх було видко навіть удень, то все одно інших зірок удень не видно, і тому визначити , в якому сузір"ї спалахнула наднова зірка, було би в ясну пору практично неможливо. Крім того, в цьому контексті закладена ще маса інших неточностей і несуразностей. Наприклад, протуберанці вириваються з поверхні Сонця досить часто, а поняття "гігантський протуберанець" досить відносне, навіть невеличкий протуберанець може бути завбільшки із Європу, отже в цьому нічого такого трагічного чи катастрофічного немає.

Абсурдним і некоректним є, як правильно підмітив пан Бобер, оте вклинювання цілком зайвого і стороннього речення про обіцянки міністра у ланцюжок речень про язик головного героя.

Але гадаю, що всі козирі розкривати немає необхідності, кожен може спробувати відшукати їх сам.

А підказкою, котра мусила б показати всю абсурдність і пародійність даного твору , є останнє речення : "До землі наближався футбольний м"яч". Наближення футбольного м"яча до Землі - це, звичайно, дуже рідкісне апокаліптичне явище :)

Дякую за увагу !

З першим квітня усіх !!

( Примітка . Цього року Перше квітня в УКраїні відзначається достроково - 26 березня).

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.043437957763672 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати