Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Рецензії

А мені сподобалося....

(Рецензія на твір: ЕФЕКТ СОНЯШНИКА. Художній кіносценарій. Частина 3, автор: Олексій Спейсер Кацай)

© koka cherkaskij, 09-03-2006
Твір, незважаючи на якусь майже фізично відчутну "голлівудскість", дуже вдалий, тому що присутня вдала науково-фантастична гіпотеза ( а саме - про оті плазмові форми життя). Що я розумію під вдалою гіпотезою ? - Це коли після прочитання ти не можеш сказати : а-а-а, це 100% вигадка. ТОбто, наче вигадка, але ж чим чорт не жартує, може і є в цьому якась доля правди. І ця доля правди весь час коливається від 10 до 90%.

Підкуповує і заслуговує схвалення "українскість" сценарію, зв"язок із сьогоденням. У "людині з козацькими вусами" я з самого початку впізнав колишнього Головного провідника УНА-УНСО, а фраза ( стоп-кадр) із епілогу лише підтвердила і закріпила мої здогадки. Хоча це - швидше курйоз, ніж щось серйозне...

Сюжет цілісний, динамічний. Кінцівка ( до стоп-кадрів) теж вдала, не втрачає динамічності, не складає враження, що автор списався і висмоктує сюжет з відомого органу. З точки зору політкоректності теж не придерешся, у сценарії присутні і чоловіки, і жінки, і нєгри. Антисемітизму теж майже немає, за винятком згадки про пінгвінів. Ще раз хочу підкреслити дуже правдоподібне наукове підгрунтя твору. Суб"єктивні відчуття - твір мене повністю захопив, прочитав від початку і до кінця третьої частини, що зі мною не часто трапляється. Отже, НМД, цей сценарій - дуже і дуже непогана основа для зйомок фільму-блокбастеру.

Тепер про деякі недоліки цього сценарію. На жаль, вони є. По-перше, незрозуміло, чому два давніх друзі зустрічаються на цвинтарі. Ну, автор їх зводить біля могили їхнього спільного знайомого, але, відверто, ймовірність випадкової зустрічі цих двох людей у певний час у чужому місті набагато менша за ймовірність існування плазмової форми життя, скажу я вам. ТОбто, початок - це найслабше місце в даному творі, я ледь не зіскочив на самому початкові... Банальний початок, треба навпаки - якось так описати, начебто вони там домовлялися про зустріч.

Що стосується мови і граматичних помилок. Якщо перші дві частини вичищені настільки, що майже не відчувається, що текст був написаний російською мовою, а потім перекладений ( можливо, навіть комп"ютерною програмою) , то третя частина просто кишить русизмами. Я розумію, що ми всі розуміємо значення цих русизмів, але для 100% успіху просто необхідно видалити всі русизми, зайві коми, перевірити орфографію - хоча б за допомогою Рути-Плай.

І останнє - мені ДУЖЕ не сподобалося, що закінчення твору відбувається на помаранчевому Майдані. За другий день я читаю вже другий непоганий загалом твір, дія якого закінчується на Майдані. Навіщо ці спекуляції ? Я розумію, може ви ці твори відсилаєте на якийсь літературний конкурс про Майдан, але від цих спекуляцій художня вартість твору лише зменшується - НМД. Добре хоча б, що у стоп-кадрах немає Ющенка зі школяркою на руках, або Пєті Порошенка з київським тортом. Інша справа, якби Ви лише злегка ковзнули поглядом по Майдану, і пішли б далі, і зупинилися на чомусь, дійсно гідному уваги і поваги, якби Майдан був лише фоном для якихось важливих ключових подій. А так - це ложка дьогтю в бочці з медом.

Отже, підсумовуючи, я би поставив за п"ятибальною шкалою п"ятірку з двома мінусами, або тверду, жирну четвірку з двома плюсами.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.043540000915527 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати