Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51586
Рецензій: 96021

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Конкурс. Олександр Шепітко Твір №3., автор: Конкурс прозових творів «Козаки – українські лицарі і захисники»)

© Володимир Ворона, 08-03-2020
Цей твір єдиний з усіх п'яти, котрий повністю відповідає умовам конкурсу. Тому, не рецензуючи решту, спинюся на ньому. Історична проза (як і наукова фантастика або проза психологічна) нелегка в написанні. Автор має добре знати те, про що пише, інакше нічого певного не вийде. Козаччина настільки широко описана в нашій літературі, що твори попередників мимохіть тиснуть на автора. Ось і тут: в першій частині мені по сюжету вбачався Панько Куліш ("Чорна рада"), а в другій - Зінаїда Тулуб ("Людолови"). Для серйозного автора історичної прози найбільшим гріхом є вивчення історії по творах попередників, а не по наукових та документальних джерелах. Я, звісно, жодним чином не беруся стверджувати, чи навіть припускати, що автор цього твору саме так і вивчав історію, проте написане саме такий вигляд і має. Друге: як на мене, то перша частина абсолютно зайва, оскільки жодного смислового навантаження (в сенсі розкриття ідеї) не несе. Сцена ревнощів могла би статися будь де і тоді на неї, як на зав'язку сюжету вистачило би й одного абзацу. А от підведення до кульмінації ліпше було зробити у вигляді спогадів героїв не через їх репліки, а через візуальну картинку, змальовану автором та подану, як спогади Івана й Ганни - тоді й об'єм зберігся би, й стереоскопія з'явилась би зо всіма необхідними деталями, адже саме в деталях увесь смак історичного твору.
Задум у автора був гарний, проте над реалізацією ще треба багато працювати, аби кульмінація була яскравою, мов блискавка, а розв'язка щемною до сліз. Інакше ж і сенсу немає про це писати: передумови трагчної драми є, а її самої не видно.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.027858972549438 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати