Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51619
Рецензій: 96041

Наша кнопка

Код:



Рецензії

[ Без назви ]

(Рецензія на твір: Корчувати слід ч.4, автор: Михайло Нечитайло)

© Максим Т, 11-01-2020
Приєднуюся до зауважень пана Шепітька, повторюю свої всі знову, які, перепошую, можна з закритими очима додавати до кожного твору пана Михайла. Але манера є манера, куди від неї, це як друга натура. Можливо, одненька спроба змінити її стала би переходом на інший, наступний, вищий рівень майстерності, дала би дивний плід - а його корчувати не слід.
Про оцей притаманний стилістиці пана Михайла лейтмотив-рефрен зауважу, що сам по собі прийом є корисним, але одноманітність і нав'язливість його реалізації вимагає пошуку нових рішень. От, наприклад, згадаймо "Вишневий сад" Антона Павловича Чехова. Там теж є лейтмотив - але який? Всі дії вистави супроводжує певний звук - це чути удари сокир, якими рубають вишневий сад. І цей простий монотонний звук промовляє до глядачів так красномовно, як це не зробив би сам Чехов людським словом, яким він володів просто божественно. До того ж, цей звук, удари сокири, - він промовистий, але формулювання тієї промови Чехов лишає глядачеві. Хтось подумає, що так і треба, ніхто ж вишню не культивує, родить рік на третій, коштує копійки; хтось жалкуватиме - але ж краса яка, а цвіт! ще хтось вбачатиме у тому тюкання сокир заклик до потрясінь, ще хтось - ще щось і так далі. Ось це - приклад влучного рефрену, реалізованого стилістично та жанрово виправданим засобом.
З усією повагою, пане Михайле, до Вашого і тільки Вашого права визначати, як писати. Але наше право - вподобати те чи ні. Отже, зі взаємною повагою до наших взаємопов'язаних прав.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.044471025466919 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати