Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51560
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Як наші входили в Бердичів

(Рецензія на твір: , автор: )

© , 04-10-2007
Зачекався від тебе нової прози. І ось, нарешті маю змогу трохи поприскіпуватися:).
Взагалі тема УГА досить важка і слизька через її двоїсту роль у визвольних змаганнях. Тут дуже важко залишатися об'єктивним. Однак, у цьому маленькому епізоді українські армії ще пліч-опліч ведуть переможний наступ на Київ-Одесу після блискучої Вапнярської операції, проблеми ще не виринули на поверхню, то ж автор їх щасливо обминув.
Одразу зауважу велику кількість старогалицьких архаїзмів, здебільшого мілітарних. Таких речей має бути як перцю у зупі, а цей текст мені видався моцно переперченим, надто часто спотикався і перечіплювався об незнайомі слова, особливо у першій частині. Трохи є того, що Кока називає бережнізмами (чи навіть камюізмами:))- наприклад цісарський «штейр» дев’ятиміліметрового калібру чи манліхерівки - пересічна зброя тієї армії, навряд чи її називали за марками.
Взагалі, гарно передано дух епохи, навіть у дрібничках - напр, снобізм галицького офіцерства щодо наддніпрянців. (чи то представників австрійської військової школи до російської). Хоча певно після Вапнярки це вже вивітрилося. Дуже життєвий і впізнаваний образ отамана Хруща, борця за "наше дєло" - суміш показного чорносотенного православ’я з фєнею і матюччям. Взагалі, я до надпису на пістолеті і не здогадався чому так з легкою душею герой випустив кулю в голову цьому Хрущу, хоч перед тим так побивався через рідкісного жука.
Взагалі, історія цієї формації дуже цікава і показова. За Україну хоробро і щиро воювало багато не українців, у той час як чимало українців було у лавах Добрармії, РККА чи у загонах різних погромників-хрущів, які постійно міняли прапори.
Розумію наскільки важко писати від наратора – носія іншої ментальності, а особливо – наддніпрянцю галицьким діалектом. Тож попри ці коверзування, оповідання сподобалося. Пиши ще.


Наостанок кілька дрібничок - не думаю, що герой мав би якісь сантименти щодо булави Богдана. Для нього ця постать української історії гостро негативна.
Антін Кравс, з давнього німецького роду... - галичанин того часу навряд чи назвав би австрійця німцем.

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.026582002639771 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати