На дні морськім у глибині кохання сталося в пітьмі, нірку під каменем тяжким бичок ікрою обліпив. Оберігав і доглядав, довгих ночей не досипав. Коли в морі була негода, бичок страждав не їв не пив, за малюків своїх просив і милувала їх погода. Поважний став бичок-кругляк, багатодітний батько не простак. Поруч мав сусіда цуцика-бичка за обідом з ним ділили черв’ячка. Запливав до них в гостини мартовик, рід від хижих риб захищати звик. Так ставав міцний і дружний рід, не важливо скільки мав у сім’ї своїй порід.
Ось і час настав, зібрався молодняк, в хвилях зграйкою пірнає просто так. Дивовижно й весело їм грати, залишили нірку й свого тата, нумо веселитись й танцювати, один одного хутчій переганяти. Хвилюватись стали цуцик, мартовик й кругляк: «Дітвору навчаєм ми не так, наука їм батьків потрібна їхня настава й думка вірна!».
На дні морськім зібралась рада, лунала з уст одна за одною порада, мерехтіли хвилі, колихалася вода, від напруження такого малюки подумали: «Біда!».
В кругляковій нірці світло засіяло, з останньої ікринки золоте малятко випливало, біля поплавків світилися золотом круги і почувся голос:
- Тату почекай зажди, хочу вам зарадити, допомогти, пропустіть, я маю підплевти, про що знаю вам розповісти.
І промовив:
-Щоб своє життя прожити, треба вміло море переплити.
І сказали цуцик, мартовик й кругляк:
- Дуже вірна думка, так, так, так. Цей бичок народжений щоб керувать, створений всім мудрою порадою допомагать, привітаємо правителя бичка, й побажаємо уникнути гачка.
Всі погодились й на цьому вирішили бичка до академії за мудрість запросили. Не жаліючи не голови, не поплавків, не цурався золотий бичок всих навиків. Працював долаючи всі стіни до науки, сила є від розуму – не муки. Друзів у бичка ставало більше і більше, вплив на риб усіх йому давась простіше. Коли час прийшов навчання завершити Кругляк пропонував бажаючим з ним море переплити. На світанку, коли сонце променями море прогрівало, батьки-бички в далекий шлях діток своїх випроводжали. В промові всіх відзначив наш бичок - Кругляк, адже єднати силу й розум він мастак.
Очоливши сміливців зграйку, без вагань почув - Веди в далекий шлях наш капітан.
З повагою і почестями плив бичок, батько радів й бажав:
- Щасливого повернення мій Круглячок.
У морі тиша, спокій, тепло і радість, заважать не в змозі інших заздрість, зграйка рибок в морі синьому пірнає із задоволенням шлях впевнено долає.
Але що це? Звідки пута, нитки? Бичків частина потрапила до сітки.
- Залишить друзів? Все лишить ось так? Ні – цьому не бути, -вирішив Кругляк
Просити буду Ротана із академії друзяку, братана. Він сіті швидко прогризає, за ним старенький борг, хай нині відробляє. В той час Ротан під берегом на рибку полював, про те що трапилось з ріднею, він не знав.
Бичок-Кругляк від хвилювання став яскравий, світилися круги на спині золотаві, зненацька промені побачив наш ротан, на зустріч Круглякові поплив сам. Дізнавшись про біду, сигнал дав іншим ротанам, невдовзі посміхнулись – сітка нам ця по зубам. Звільнились цуцики й мартовики бички і подалися швидко навтьоки. Тепер усі були надмірно обережні, лишили пустощі грайливі прибережні, на відпочинок час не марнували із зони небезпечної за мить вже випливали. Вони пишалися собою і раділи, але зарано – ще не зроблене все діло. Слава про зграйку рибок пролунала й рибина – велитень їх з’їсти побажала. Дізнавшись напрямок і план молодняку, відкривши рот, вона чекала на шляху. Та лиш надійні навики й уміння капітана кругляка, вчасно відправив у розвідку бичка мартовика. Він наполохав велитня рибину до того ж дав відчути відчуття провини.
Під вечір стало чорне море хвилюватись, бичок - кругляк наказ дав, всім лягати спати, на дно всі нерухомо залягли, лиш невгомонні цуцики в непогоду цю втекли. Триматись гурту цуцики промовили негоже, ми поплевем по Дону у Вороніж.
Розхвилювався тут бичок кругляк:
- Чому в команді дизертири? Що я роблю не так?.
І засіяло світлом море:
- Команда менша – це не горе, для тебе не важливо стрімко море перепливать, важливо всіх навчать та розмножать.
Замислився і вирішив житло створити, нірку ікрою обліпити. Не поспішав він просто так, ростив навчав свій молодняк. А згодом знову рушив він в дорогу, тепер вже мав надійну він підмогу, попробував соленої та прісної води, було в підмозі сяйво золоте завжди. Скрізь де проплив бичок кругляк залишився від нього молодняк, він заселив Балтійське море та Москву - ріку, його всі поважають, щиро вдячні кругляку. Одного разу плив в Азовськім морі, дозволив своїм друзям розгулятись по просторі, сам же до берега Бердянського підплив, промені сонця йому більше дають сили. До нього тихо підійшов хлопчина, в сачок піймала нашого бичка дитина. Враз море хвилі підняло і хлопчику промовило:
- Тебе спіткає, що дитина піймать малесеньку рибину? Дам я морські тобі дари, лиш золотавого бичка нам відпусти. Бичок проплив з відзнакою свій шлях і має жити вічно у віка.
Маленький хлопчик рибку відпустив. Сказав:
- Живи, своє ти море вміло переплив.
І враз на березі з’явилися дари усі нужденні поприходили сюди, їжу морську вони з’їдали, робились сильні, виживали, бичка й дитину прославляли. Ось так малий бичок зумів залишить слід у морі і на суші.
Розум дбайливість та любов робить багатими всі душі!!!
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design