Конкурс?.. Конкурс… Конкурс!...
Абетка пані Ліщинської наштовхнула мене на ідею оригінального конкурсу абетки. Треба скласти текст із 17 рядків, в яких перша і остання літери – літери абетки за порядком їх розміщення. Текст може бути віршований, хоча зауважу, що для цього найкраще підійде верлібр чи білий вірш, але обмежень жанру немає – хто як вчинить. Важливо – дотепність, особливо буду цінувати дитячу тематику абетки. Щоб було зрозуміліше, подаю один приклад початку абетки і окремо всю абетку, складену мною для зразка.
Можна подати абетку так:
1. Африканський баобаб – 2
3. В лісі, мов архіпелаг, 4
5. Ґвалт пташок – як водопад…6
і т.д. (для зручності літери пронумеровані).
Ще приклад повної абетки:
1. Апломб – 2
3. ворог 4
5. ґазд, 6
7. енергує 8
9 . жир із фраз. 10
11. Ич, всі 12
13. їдять ґлей, 14
15. коли мейл 16
17. міг у згін. 18
19. Осліп 20
21. ресурс 22
23. тайфуну. 24
25. Фартух 26
27. циркач 28
29. шанує в дощ. 30
32. Юні несуть 31
33. Явища суть. 31
Звертаю увагу – число букв непарне, тому довелося м*який знак повторити, тим паче, що він не може стояти першим.
Умови конкурсу:
. 1. Текст розміщується як рецензія до конкурсу, крім того автор має право розмістити свій текст окремо на сайті.
. 2. Кількість текстів – не обмежується.
. 3. Переможця визначаю я сам, але відгуки теж матимуть вплив на моє рішення.
. 4. Приз переможцю – моя книга.
. 5. Останній день конкурсу – 20 жовтня (включно).
Всім учасникам бажаю натхнення!
Підсумки?.. Підсумки... Підсумки!..
Визнаю, що конкурс виявився не із легких, про це говорить і кількість учасників. Проте прийшла пора підвести підсумки.
Пан Василь Шляхтич зміг не тільки першим надіслати свою абетку, а навіть двічі впорався із конкурсним завданням. Перший варіант він кваліфікував як «Абеткову зиму…», що йде нам назустріч. Багато цікавого в цій абетці, навіть таке: «Икнеш і скажеш ні зимі». Якби ж то так просто було від неї відкараскатися, тому «Фрак одягай або кожух» – краще, звичайно, кожуха, бо зима така пані, що їй не кожен фрак сподобається. Другу спробу пана Василя – абетку по-лемківськи – повною мірою повинні оцінити земляки-лемки, адже вони ще не мали такої оригінальної абетки. Щодо жида, якому «ищи сняться в мішку пінязі» і якому «Їжа кашерна ой ай яй», то його, мабуть, це зовсім не турбує, бо він «рукам підкрутил пейс і вус» та «тихо сам до ся рече тфу».
Перейдемо тепер до другого учасника конкурсу. Ним виявився не хто-небудь, а сам «Презедент». В його праці мене найбільше вразило фундаментальне спостереження – сучасні дівки мріють не про матросів, а про бізнесменів. Про причину цього феномена можна тільки здогадуватися – можливо, у цьому винний не такий широкий кльош, як був раніше? Відносно інформації, що «президент у полі соняшники косить» та ще й «…потім вилами на купу хутко носить» – вибачте, це вже казка… Втім, пан «Презедент» сам зізнається: «Цю гарну казку вам придумав я», можливо, переплутав конкурс абетки з конкурсом казок, хоча ця казка і сподобалася.
От пан Віктор Чубенко – про літери абетки вигадав цілу низку історій. Не знаю тільки, чи ті історії стовідсотково правдиві. Наприклад: «А така уже цабе, завжди влізе перед Б…» – це так тільки в абетці, бо в словах оте «Б», буває, аж підскакує поперед «А»(«баба»). Ось цікава історія – яких тільки викрутасів не роблять букви, щоб комусь сподобатися («ґ навчилась «па-де-де», щоб сподобатися Д»), а чого варта ласунка «Ж», яка не залишила смакоти для «З»…Решта історій і смішні, і страшні, але всі цікаві, тому всім-всім раджу ознайомитися.
А наступна абетка пані Марії Гончаренко – подорож до зоологічного царства, де гідом мав би бути Архипко, якби на його запитання відповіли аж дві бабці, але вони поки що плачуть… мабуть, хочуть виплакати почесне місце в конкурсі.
Наступний номінант – пан Сергій Безталанний – дуже талановито написав реферат у вигляді абетки про нескінченні можливості адронного колайдера: «Фактично колайдер – це шанс для усіх…». Автор уточнює цей шанс, бо «шалено і з вибухом…» надає нам єдино можливий шанс, зате позбудемося «…заблудлих п’яниць» – матимемо хоч якусь користь від вибуху.
Пан Микола, мабуть, два дні і одну ніч складав абетку, згідно змісту. Треба визнати, що від праці автора віє не тільки Вієм – тут і Віз скрипить, і виблискують колеса-зорі, а шабаш потух(туди йому й дорога). Автор не тільки етнографічно підкований, а й радує нас тим, що дощ змиває «Юрби телячу лінь…» (важливо перед виборами) і «Як гарно народився день!», а з ним і абетка.
Подвійно нас порадувала і пані Ольга Теодор, ввівши у абеткові рядки духовну мудрість. Хоча тексти її абеток вийшли за рамки конкурсних умов, проте, я так думаю, знайдуть своїх вдячних читачів, які поділяють думки автора, бо хіба ж коли-небудь застаріють такі, наприклад, Псаломні слова: «Щирість і ласка Господня пробуватимуть зі мною повік!».
Коли я прочитав закінчення абетки від «Сюрреалізма» – «Яволь!», то теж вигукнув: «Зрозумів!». Зрозумів, що автор доклав зусиль для створення абетки і якщо ще й отримав від цього задоволення, то дуже добре. Читачі, маю надію, теж задоволені від абетки, хоча й «Мєла нема…», проте є «Одна там крейда…», а це вже велика радість для школярів.
Переглянувши і зваживши всі твори, я дійшов висновку, що найбільш вдалою виявилася абетка… пана Віктора Чубенка, з чим і вітаю шановного учасника конкурсу – з перемогою!
Враховуючи дві обставини: копітку працю решти учасників і невелику їх кількість – всі решта розділили друге місце.
Адреси пана В.Чубенка і В.Шляхтича у мене є, а рещту учасників прошу надіслати на мій мейл mzibenko@googlemail.com свої адреси для надсилання призу.
Моє вітання всім учасникам конкурсу!
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design