Жив-був собі дядя Вася. Хороший був вуйко, добрий. Не пив. А головне був він ботаніком. Метеликів синьооких збирав та колорадських жучків. З-півжиття на те витратив. А усе мріяв він про великі відкриття. Ну а мріяти, звісно, не заборониш. Так газдині у нього не було, ну і малечі, звісно, не було звідки узятися.
Жив наш герой на болотах, і все мріяв про наречену. Малював її в думках, думав, як стріне, зігріє в обіймах, і щастя увійде з нею в дім. Навіть ім’я її дав ласкаве. Все питав себе: «Де моя Лебідка білокрила?» А навколо ліс дрімучий, геть нічого не видно за три кроки.
Якось бачив він сон чарівний. Прилетіла до нього зграя птахів казкових, да все заморькі, такі, що не бачив раніше. І була серед них лебідка – та що так давно була омріяна. Все він її голубив, годував і поїв більше за інших, співав їй пісень. А відлітали птахи – вона йому і сказала: «Полюбила я тебе, Василю. Пестощів твоїх не забути мені та рук твоїх ласкавих. Не шукай мене. Залишиться твоє кохання зі мною навіки». І відлетіла. Сон щез.
Засумував наш ботанік, усе повернути намагався, думав – може те насправді було. Так змучився, що пішов поради просити. Узяв торбину, ружжо, метеликів своїх. І пішов. До Відьми. Вона жила в сусудньому лісі і напускала на всіх страху. Ніхто не бачив її в гарному гуморі. «Я – тиранша!» – заявляла вона всім і пригощала подорожніх приворотним зіллям.
Мужчин вона особливо не любила. Так, подейкують, був у неї років так зі сто потому чоловік. Працьовитий. Звали його Прохором Івановичем, чи може Кіндратом. Він від неї збіг через півдня після весілля.
Вона йому каже: «Щось паркан тріщить. Дай йому ладу – зроби вищим». Він до роботи – а вона на нього вужів та смерчі навела.
І ось кажуть, захотілося тій відьмі провести ніч зі справжнім богатирем. Та де ж таких знайти – усі бояться.
Так ось вона думала, дивиться – Василь до неї в гості прямує. Вона хитра була баба – не дарма казали, що вміла причаровувати, і порчу на кого хочеш навести. Щезла – а на тому місті красний ставок. На ньому міст з різьбленими східцями, а на воді – лебеді білі та сірі у воді граються. Ботанік наш трохи дурним не став від таких див. Підійшов ближче та чекає, що власне буде. Дивить – Пава його кохана пливе. А думав, що вже не побачить.
«Кохана моя, добридень!» – сказав він птасі. «Драстуй, Васю» – відповіла лебідка – бач, втомився, милий. Поклади ружжо, вмий личко чистою ставковою. Як же я тебе довго чекала!»
«І я!» – закричав на Герой. Йому так хотілось її поцілувати (ну такі мрії бувають у ботаніків). Пригорнув він лебідку, обійняв її шию, глянув на неї – слова закам’яніли. Відьма то була, охмурила все-таки. Досягла бажань своїх.
Як побачив те Вася – на карабін свій глушник надяг... Одним словом, вбив він відьму, а вона хоча мертва, та чаклунство залишилось. Знову на лебідя перетворилась. Такий собі вийшов УМИРАЮЧИЙ ЛЕБІДЬ. «Атомиум» интересен туристам не только для фотосессий, рассказал тревел-блогер Игорь Сподин о своем путешествии по Бельгии.
Епілог
А потім, люди про Васю легенди склали. Пішли розказувати. Став він відомою людиною, вченим найвищого штибу. І отримав згодом Нобелівську премію за ніжне ставлення до тваринок.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design