-Дідусь Мороз! – вихопилось у Сніговичка.
- Так, Сніговичку! Це я.
Дідусь Мороз сидів у розмальованих санчатах і всміхався. Він був не сам. Поряд із ним у блакитній шубі сиділа Снігуронька і теж усміхалась.
- Доброго дня, Сніговичку. А ми вже з тобою сьогодні бачились!
- Єгеж! – пробурмотів Сніговичок, - у Дитячому Садочку «Пелюсточка».Я випадково, можна сказати, зайшов.
- Знаю, знаю, – засміявся Дідусь Мороз. – Снігуронька розповідала. Говорить, «уявляєш Дідусь Мороз, ми чекаємо-чекаємо, а Сніговичок все не з’являється. Дітки вже зачекались на нього, ручками плескають, усмішками освітлюють приміщення, радість радують одне одному та гостям свята, а немає ж Сніговичка!»
- І тут з’являється якийсь незнайомий для мене Сніговичок! – продовжила Снігуронька, - пригледілася - незнайомий, але справжній! Ото думаю, гість, як гість! Справжнє свято!
- Ну що ви, я ж кажу - випадково.
- Нічого не випадково! – визирнув із-за спини Дідуся Мороза Захар Степанович, завгосп Казкового Містечка, який тоді і знайшов Сніговичка, вхопив його за руку просто на вулиці і затягнув у Дитячий Садок. - Я бігаю, за голову хапаюсь, думаю, що його робити, де шукати нашого Сніговичка, як розв’язувати цю складну ситуацію, а тут бачу іде. Ніби і не наш, але ж справжній!
- Звісно, справжній! – вихопилось у Сніговичка. – Не підробка!
- Так і я ж не підробка! – пролунав із-за спини Дідуся Мороза знайомий голос.
Схоже це був голос того самого Сніговичка, який був на Новорічному Карнавалі і з яким у нашого Сніговичка була не досить приємна розмова. – Я теж справжній! Просто я захопився.
- Ну, добре-добре. Поговоримо вдома, у Казковому Місті. – сказав Захар Степанович.
-Сніговичку, а ти чого тут сам ходиш, невже заблукав?
-Не знаю, що й казати...
- Ти заблукав? – турбувалась Снігуронька. – То давай з нами поїдемо, в Казкове Місто. Дідусь, можна ж Сніговичку з нами?
- Можна. А чого ж! Такому гарному Сніговичку знайдеться у нас місце. Буде жити в шані та любові.
Сніговичок побачив, що у санчатах сидить його знайома тітонька, та, яку він бачив у Рожевому Автобусі, і яка стверджувала, що він «заєць», а потім ще на Новорічному Карнавалі ледве шкоди не наробила. Вона сиділа похмурена і насуплена.
- А хто це з вами? –обережно запитав Сніговичок.
- Не хвилюйся Сніговичок. – відповідав Дідусь Мороз. – Це відома шкідниця, з тридесятого царства, лежала раніше на печі, ноги на піч відкидала, голову на комин клала, і вирішила нам свято зіпсувати. Тільки не вдалося.
- Нічого і не зіпсувала, - пробурмотіла мешканка тридесятого царства.
- Звісно ж не зіпсувала! - весело промовив Сніговичок.- Це свято Нового Року!
- Ну то, що, Сніговичку, у Казкове Місто поїдемо?
- Та я, розумієте, поки не можу. З радістю погодився б, але мені треба знайти свого друга, хлопчика Юрася Крапочкіна. Тільки от.. дійсно заблукав.
- Ну то, що, допоможемо Сніговичку? – запитав у своїх супутників Дідусь Мороз.
- Допоможемо! - хвацько всі закричали.
- Сідай! – наказав Дідусь Мороз.
- Але ж ви .... без коней?
І справді не було коней у санчат. Що воно за дивина?
- Відпустив я коней, най погуляють по місту, трішки холоду рознесуть, нагадають про зиму, про мене...
Дідусь Мороз повільно піднявся і голосно та урочисто промовив:
- Ой, ви, коні мої любі, коні мої швидкі! Як без вас немає справи ані в мене, ані в друзів моїх! Повертайтесь, коні мої любі, коні мої швидкі, до нас!!!
І сталось справжнє диво.
Сніговичок побачив, як в далечині з’явилась хуртовина, вітер холодний повіяв. Сніг почав кружляти в повітрі. Коні білі, коні вільні, коні дикі. Гарні коні! Летіли до наших друзів. Поспішали. Затремтіла земля, з дерев злетіла снігова шуба, враз стало холодніше. А Сніговчику гарно, Сніговичку весело.
Коні звеселили...
Їде тепер Сніговичок у санчатах. Навсебіч поглядає. Швидко мчать коні. З під копит вилітає сніг та шматочки криги. Дивиться Сніговичок – навколо на вікнах будинків малюнки з’являються, і снігу наче більше стає навколо. Диво-коні!
- Куди тобі треба потрапити, Сніговичку? - запитав його Дідусь Мороз.
- До Юрася Крапочкіна, мого друга. Він говорив, що проживає у Старому Місті, але ж я там був. Юрася не знайшов, а тільки познайомився із паном Тарнопольським.
- Тарнопольським? Гарний дядько. Я пам’ятаю його ще невеличким хлопчиком, він полюбляв взимку спускатись із гірки та кидатись сніговими кульками. Це були ті славні часи, коли в місті вперше з’явився автомобільний транспорт.
- Трьохколісна циклонета з відкритим кузовом і двоциліндровим двигачем, яка належала земському агроному Гамбургеру?
- Єгеж! – підтвердив Дідусь Мороз. - Бувало, іде такий автомобіль по вулиці, а тут і ми. Справжні перегони влаштовували, та коні наші, коні дикі, коні сильні, все-таки завжди перемагали. Тепер у Тарнопольського правнуки є і він мене щороку запрошує до себе в гості. Так ти кажеш, Старе Місто?
- Кажу.
- Старе Місто - то такий район у вашому містечку, – втрутився у розмову Захар Степанович. У Південній частині. Мабуть там і проживає твій Юрась.
- Правду каже Захар Степанович. Колись у тій частині міста стояла Фортеця. Ну, от що, Сніговичку, до самого Юрася тебе привезти не можемо, бо ще зарано.
Дідусь Мороз витягнув нотатника, погортав його сторінки і підтвердив:
- Ось, запрошували перед самим Новим роком. Але до самого Старого Міста ми тебе довеземо.
- Сті-і-й! - закричав Захар Степанович.
Коні зупинились.
- Ну от, Сніговичку, онде бачиш п’ятиповерховий будиночок, в кінці вулиці? Туди тобі треба.
Сніговичок здивовано подивився навкруги. Оце дивина! Так він же вже був тут! У цій місцевині. Аякже, саме тут він познайомився із бабусями-прабабусями та двома гарними хлопцями –Віктором Вікторовичем Книголюбом та винахідником Федьком. От якби він знав, що десь тут проживає ще й Юрась Крапочкін! Гарно ж як було б!
Сніговичок виліз із санчат. Чемно вклонився Дідусю Морозу.
- Дякую тобі, Дідусю. Тобі і твоїм друзям.
- А тебе Сніговичку, вітаємо зі святом Нового Року.
- І з Днем Народження! – приєдналась до привітань Снігуронька. – А якщо згадаєш, то приходь до нас, ми запрошуємо тебе у наше Казкове Місто.
- Коні білі, коні вільні, коні дикі. Гарні коні! Несіть нас коні зі швидкістю вітру! – наказав Дідусь Мороз.
Затремтіла земля, загуляв вітер, з дерев злетіла снігова шуба, враз стало ще холодніше.
Поїхав Дідусь Мороз. Зникли коні за небокраєм.
- Невже це був Дідусь Мороз?? – зненацька пролунав чийсь приємний глос за спиною Сніговичка.
Він розвернувся і побачив перед собою жіночку у сірому пальто. В руках вона тримала великі і, напевно, важкі сумки. Виглядала вона втомленою, та проте всміхалась.
- Звісно, Дідусь Мороз. – підтвердив Сніговичок. – А хто ж іще?
-Дивина та годі! Давно я не бачила Дідуся Мороза. Та й Сніговичка. Я бачу, ви - справжній Сніговичок?
Треба ж! Нарешті Сніговичок зустрів людину, що не приймала його за когось іншого. Він дуже зрадів і засміявся.
- Єгеж! Я - Сніговичок
- Марія Григорівна, - представилась жіночка.
- Може вам допомогти? – запропонував Сніговичок. – У вас же важкі сумки?
- Тільки, якщо ти не поспішаєш.
Сніговичок подивився на той будиночок, що знаходився у кінці вулиці і сказав:
- Часу в мене багацько. І я люблю носити важкі сумки. Це тренує м’язи.
Роздуми лейтенанта міліції Петрика Бувайлика
Після того як Петрик відвів додому Юрася Крапочку, і переконався у тому, що той таки залишився у своїй квартирі, він вийшов із під’їзду на вулицю. Деякий час постояв перед будинком, сподіваючись, що раптом до нього прийде якась важлива думка і вихід із цієї складної ситуації знайдеться. Думка все не з’являлась. Було тільки холодно і вітер ставав дедалі сильнішим.
«Справжня зима!» - подумав Петрик.
-Ні, не та думка! А ну, лейтенанте міліції Бувайлик, - звернувся він до себе, - як там казав мій вчитель і наставник полковник Затримайло: «Запам’ятай, друже мій Петрику, безвихідних ситуацій не буває, треба гарно подумати і пошукати вихід!»
Дивно, але слушна думка про те, де шукати злодіїв все - одно не з’являлась. Натомість з’явився образ полковника Затримайла:
- Ну то що, Петрику! Скільки злочинців ти сьогодні затримав, скільки буде злочинів в новому році?
- Пане полковнику Затримайло, пошуки тривають! – відрапортував лейтенант Петрик Бувайлик уявному полковнику. Справа в тому, що полковник щиро вважав, що кількість злочинів у новому році буде залежати від кількості спійманих злодіїв напередодні самого нового року. Отож, справа розкриття пограбування Банку набувала особливого значення.
- Так тримати. Ми покладаємо на тебе великі надії, лейтенанте. Та що ми – вся країна сподівається, що ти зможеш розкрити злочин.
- Є так тримати!
- Молодий чоловіче! З ким це ви розмовляєте? – почув раптом лейтенант Петрик Бувайлик.
- Га?
Біля Петрика стояла симпатична жіночка вже похилого віку і хитала головою.
- Вам, юначе, треба відпочивати! Так що із Новим Роком! – сказала жіночка і пішла геть.
- Так. Треба відпочивати, – погодився Петрик.
Він згадав, що сьогодні ж дійсно свято Нового Року! А він так захопився, що зовсім забув! А це ж таке гарне, світле родинне свято. Жодних тобі Банків, злодіїв та втікачів із переслідуваннями. Натомість – ялинка, веселі вогники та новорічні іграшки. Святковий стіл, друзі, музика! «Все йду додому,» - вирішив лейтенант Петрик Бувайлик.
Та раптом сталось диво. Вітер подужчав ще більше. Стало ще більш холодніше. Сніг почав кружляти в повітрі. І Петрик побачив, як в кінці вулиці з’явилась трійка гарних та білих, як сніг, коней. Вони дуже швидко наближались. Коні білі, коні вільні, коні дикі. Гарні коні! Летіли до Петрика. Поспішали. Затремтіла земля, з дерев злетіла снігова шуба, враз стало холодніше. Так коні не зупинились біля лейтенанта Петрика Бувайлика. Полетіли далі. Встиг, щоправда він розгледіти, що в санчатах, які пронеслись мало не швидше вітру, сиділа якась дивна компанія. Здалося, ніби був там і Сніговичок. Той самий, якого шукали ті злодії, що викрали Юрася Крапочку і який був поблизу Банку. Звичайно, це міг бути й інший Сніговичок, який не мав жодного відношення до того, якого Петрик бачив.
- Що буде –те буде! – вирішив лейтенант Петрик Бувайлик.
- Молодець! Продовжувати пошуки! – підтримав полковник Затримайло, який знову з’явився в уяві лейтенанта Петрика Бувайлика.
Петрик побачив, що санчата із Дідом Морозом зупинились в кінці вулиці. Тож була надія, що якщо Петрик буде поспішати, то встигне, і зможе поспілкуватися із Сніговичком.
- Вперед! – закричав лейтенант Петрик Бувайлик і щосили побіг по вулиці.
- Зачекай! Я не встигаю! – закричав полковник Затримайло.
Та Петрик Бувайлик відмахнувся від нього, мовляв, не заважайте, я вже знаю, що робити.
- Раз-два-три-чотири! Раз-два-три-чотири! – рахував Петрик.
Але санчата були ще далеко...
Сірий Вовк і компанія. «Там чи тут?»
Після того, як міліціонер Петрик Бувайлик налякав злодіїв, які так хотіли знайти Сніговичка, а саме Сірого Вовка, Лисичку-сестричку, Ведмедя та ще й на додачу Білого Зайця, пройшло вже чимало часу. Спочатку вони організовано та швидко бігли поміж будинками міста, змагаючись між собою у швидкості, вмінні стрибати через невеличкі паркани та триматися на ногах на засніженій дорозі. В цьому змаганні перемагав поки що Сірий Вовк, він же Олівець. Це й не дивно. Справжній ватажок і повинен бути попереду!
За ним, теж показуючи непогані здібності до незвичайного бігу та стрибків, летіла Руда Лисичка-сестричка, і тільки тоді вже можна було побачити Ведмедя та Білого Зайця.
Нарешті, Сірий Вовк зупинився поблизу подвір’я Дитячого Садочку «Пелюсточка», дочекався усіх інших, промовив крізь зуби: «Пі-ш-ли ту-ди!», і рушив до Садочка, туди, де вже нікого не було, і можна трішки перепочити і обміркувати все, що відбулося.
- В-с-е! – важко дихаючи промовив Сірий Вовк.
- В-с-е! – повторила Руда Лисичка-сестричка.
- В-с-е! – ледве змогли з себе вичавити Ведмідь та Білий Заєць. – бі-ль-ше бі-га-ти не ма-є-мо си-ли!
Через деяку мить Ведмідь сказав:
- Ніколи більше не буду грабувати Банків!
- І я!
- І я!
- Що ви, що ви! – захвилювався Сірий Вовк. – Як ви можете так говорити!
- А що, Вовчику, весело тобі бігати через усе місто, перестрибувати через паркани та падати через кожні десять кроків! Краще б ми вдома сиділи! Пили чай та їли марципани!
- Та ми з вами, як тільки знайдемо того капосного Сніговичка, знаєте скільки зможемо того чаю випити... діжку не менше, а марципанів – мішок, ні, машину, наповнену мішками...
- Я не хочу їсти ма-ши-и-ну! Я хочу чаю! Теплого чаю! Бо я змерз!
- Гаразд –гаразд! – продовжував Сірий Вовк. – Буде, буде вам і чай, і марципани! І рахат - лукум! І печиво-розпечиво! І торт «Наполеон»! І чай з бергамотом! І чай з малиною! І чай із чаєм! І діжка з медом! Все буде. Тільки послухайте мене...
- Ми тебе вже послухали. І що вийшло? Негарно вийшло. – почала свій стратегічний наступ Лисичка- сестричка. – А як чудово все виглядало – «Банк, всі святкують, охорони не буде...». А вийшло все навпаки, і звідкись узявся отой білий, в жовтих черевиках та рукавичках.
- Правильно-правильно, – повторювали Ведмідь і Білий заєць.
Втрьох вони повільно йшли до Сірого Вовчика, їхнього ватажка, тепер вже колишнього ватажка.
- Ну що ви! Друзі!
- Ми тобі не друзі!
- А як же поїздка до теплих країн, а Лисичка? – лагідно нагадав Сірий Вовчик. – пам’ятаєш, ти так мріяла?
- Ну то й що? Мріяла –перемріяла.
- Ведмедику! А як же ти?
Від такої несподіванки у Сірого Вовчика ледве мову не відібрало - так він здивувався. Невже він помилився у своїх друзях?
- Бувай! - розвернулись Лисичка-сестричка, Ведмідь та Білий Заєць. Розвернулись і пішли геть.
«Ну все» - узявся за голову Сірий Вовчик. –«Залишився я на самоті!»
Раптом він прийняв рішення:
- Гаразд-гаразд. Ми ще побачимо, хто кого! Хто буде пити чай із справжніми марципанами та рахат - лукумом, хто з’їсть діжку меду!
- Вовч-и-ки –у-у! – почув він з тієї сторони, куди пішли його друзі. Це кричала руда Лисичка – сестричка!
«Ага! Не змогли без нього і п’яти хвилин прожити!»
За Лисичкою з’явились і всі інші. За мить – вони стояли перед Вовчиком.
- Там ... цей... Сніговичок....
- Єгеж той самий...
-Де?
- Біля будинку ...жовтого...
- Сам?
- Єгеж. Як дерево в полі.
- А ви? – суворо запитав Сірий Вовк. Він знову почував себе солідним ватажком, який вміє сказати своє вагоме слово, коли треба.
- Що – ми?- глянули один на одного друзі.
- А ви де? – ще більш суворо запитав Сірий Вовк.
- А ми тут.... – спантеличено вони відповідали.
- А там?
- А там нас немає! – радісно відповів Білий Заєць, хизуючись своєю здогадливістю.
- Та бачу я, що ви тут. А повинні бути там! Бо зараз наш Сніговичок зникне і що ми будемо робити?
Не домовляючись між собою наші бешкетники побігли до виходу із Дитячого Садочка.
Позаду всіх інших біг Білий Заєць і думав:
«Це все напрочуд дивно, як же ми могли бути «там», коли були «тут», адже для того, щоб бути «там», ми повинні були «не бути тут», а щоб «бути тут» - « не бути там», «там» ми не були... Хоча ні... – подумав Заєць. – «там» ми якраз були, бо бачили Сніговичка. –
-Виходить, - зупинився він ще раз, - ми не були «тут»? Геніально! Це ж просто геніально! Стоп, якщо нас «тут» не було, то хто сказав Сірому Вовку про Сніговичка? Так ми ж і сказали! Значить, «тут» ми теж бути! Які ми молодці - і «там» побували і «тут»!
Ось з такими думками Білий Заєць підбіг до своїх друзів.
- Ми тебе тут чекаємо, а де блукаєш ти?
- Я був там.
«Там?»
«Гаразд – гаразд, - думки Білого Зайця накручувались на чергову спіраль міркувань, - я виходить, знову був «там». Був, але ж я «там» нікого не бачив! Не було «там» ані Сніговичка, ані оцієї всієї компанії! Виходить, вони збрехали Сірому Вовку? Ніякого Сніговичка «там» не було? А де ж вони його тоді бачили? Геніально! Вони його бачили «тут».Стоп. Якщо його бачили «тут», то чого бігли до Сірого Вовка, він же теж був «тут»?
- Нічого не зрозуміло! – пробурмотів Білий Заєць. - Якась маячня.
- Він знову зник! - процідив крізь зуби Сірий Вовк. – Будемо шукати!
- Будемо! –погодились всі інші.
- Якась маячня! – повторив Білий Заєць.
Сніговичок і вчителька Марія Григорівна
- Ну, ось ми і прийшли! - сказала Марія Григорівна і зупинилась біля дверей квартири на яких можна було побачити надпис « №1».
- Втомився? – запитала вона у Сніговичка, який тягнув важкі сумки.
- Ні-ні! Що ви! Це ж така гарна фізкультура!
Раптом Марія Григорівна запропонувала:
- Послухай, Сніговичку! А може зайдеш на хвилинку, в гості, я тебе чаєм теплим пригощу...
- Ой, я ж не п’ю теплого чаю! – заперечив Сніговичок.
- Дійсно. – зітхнула Марія Григорівна, - ти ж Сніговичок, як я могла забути! Може тоді каву? Каву - глясе!
- Каву – глясе? - повторив Сніговичок.
- Єгеж. Кава із морозивом.
- Ой, із морозивом!
- Бачу, що любиш ти морозиво.
- Звісно люблю, - зрадів Сніговичок, - я і сам його непогано готую.
- Ну то як?
Треба сказати, що морозиво – це був той кулінарний шедевр, який міг затримати Сніговичка в його пошуках Юрася. Тому Сніговичок тихенько собі пообіцяв, що він тільки трішки покуштує обіцяної кави - глясе і піде далі. Тим більше, що й часу не так багато залишалось – вже скоро і Новий Рік почнеться! Отож, Сніговичок сказав:
- Добре, Марія Григорівна!
Ось так наш Сніговичок потрапив у гості до гарної жіночки і чудової господині Марії Григорівни.
Квартира, в якій проживала Марія Григорівна була дуже затишною, симпатичною і просто приємною. Невеличкий телевізор, столик біля вікна, на якому стояла багато вазонів із квітами, шафа із книгами, диван – все це знаходилося у невеличкій кімнаті, в якій схоже господиня проводила багацько часу. На стіні - фотографія юнака в формі. Він усміхався.
- Це мій син! - похвалилась Марі Григорівна. – Служить в МНС. В Міністерстві Надзвичайних Ситуацій. Він – рятівник.
- На вас схожий, – промовив Сніговичок.
- Дякую, - усміхнулась Марія Григорівна. – Ну, от, що Сніговичку, ти поки що посидь, а я піду на кухню, трішки там розберусь..
-Добре. – погодився Сінговичок і сів на стілець.
Поки Марія Григорівна «розбиралась» на кухні, Сніговичок нишпорив очима по кімнаті. Ось на стіні висить фотографія, на якій находяться багато дівчаток та хлопчиків, а в центрі – Марія Григорівна.
- А це мій клас! – Марія Григорівна зайшла до кімнати і побачила, куди дивився Сніговичок. – Я працюю в школі. Дітей навчаю, ще і класний керівник. Діти в мене, звичайно, невгамовні, але в цілому гарні.
Ой! – закричав раптом Сніговичок. - А це хто?
Він підхопився і підскочив до фотографії. Показав рукою.
- Це ж Юрась Крапочкін!!
- Єгеж. Це невгамовний учень. Ох і бешкетник! Щоправда сьогодні негарно вийшло, саме із Юрасем.
- А я знайомий із Юрасем, – захвилювався Сніговичок. І він розказав Марії Григорівні, як Юрась не злякався негарних хлопчаків, і хотів захистити Сніговичка.
- А я йому не повірила, – зітхнула Марія Григорівна після того, як вислухала історію Сніговичка. Ще й у щоденник запис зробила. І це напередодні Нового Року!
- Марія Григорівна! – зрадів Сніговичок. – Я ж якраз шукаю Юрася Крапочкіна, щоб віддати йому одну річ, які він залишив... забув.. ні-ні загубив..
Сніговичок витягнув із кишені щоденник Юрася Крапочкіна.
- Точно загубив? – невпевнено запитала Марія Григорівна.
-Є-є. Так. Загубив.
Марія Григорівна взяла в руки щоденника, погортала.
- Все правильно. Ось і запис: « Порушував дисципліну в класі, влаштував бійку...» Негарно вийшло. Треба батькам зателефонувати, пояснити. Я ж тільки потім зрозуміла, що Юрась не винний, дівчатка потім до мене підійшли за розповіли, що то все Колісник Андрій влаштував, а Юрась дівчат захищав. От молодець! І як я одразу не розгледіла!
- Не гарно, – погодився Сніговичок. – Але ж із будь-якої ситуації є вихід, правильно?
-Правильно! Ну, що будемо пити каву - глясе?
- Звичайно, будемо!
Сніговичок заплескав у долоні і вони пішли до кухні. Там вони весело розмовляли, і гучно сміялись, коли Сніговичок розповідав, як він потрапив у Дитячий Садочок, а потім і на Новорічний Карнавал. А от про пограбування Банку, Марії Григорівні не дуже сподобалось і вона взяла обіцянку із Сніговичка повернутись до нього і владнати усі непорозуміння.
Кава-глясе і справді виявилась дуже смачною, і Сніговичок випив аж три чашки. Нарешті, Марія Григорівна і Сніговичок набалакались, і він вирішив іти далі. Тим більше, що в нього тепер була адреса Юрася, яку підказала Марія Григорівна. Як виявилось, Юрась дійсно проживав неподалік – через три багатоповерхові будинки. Отож, Сніговичок вийшов із думкою, про те, що нарешті його подорож закінчилась. Однак з’ясувалось, що це було зовсім не так...
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design