Жила-була маленька дівчинка.
І звали її – Внучка. Ну, я розумію, що після того як у попередній казці дівчинку звали „Дівчинка”, ім’я „Внучка” виглядає не дуже оригінально. Проте, факти річ уперта. Як би кому не хотілося, щоб дівчинку звали якось інакше (ну, наприклад, Білявка), в першоджерелах з цього приводу говориться чітко і недвозначно: звали її „Внучка”.
І ось, значить, був у Внучки дід. Що саме по собі не дивно – якщо є Внучка, чому б не бути діду? Якщо б все обмежувалося лише фактом існування двох родичів, то ніякої казки і не було б! Та ось тільки дід був не простий! Старому вже за сотню років перевалило, а замість того, щоби лежати собі на печі, та дітей повчати уму-розуму, все намагався діяльність фермерську власноруч розгорнути. І ось, коротше, перемкнуло його якось на цілину податися. Згадав, хрич-старий, комсомольську молодість. Та й добре коли б сам їхав, а він ще й бабку свою потягнув. А оскільки мамка з татком постійно скандалили, то й Внучка загорілася романтикою цілини. І ось, значить, облаштувались вони на новому місці. Земельку обробляють, господарство завели.
Якось посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика... Не знаю вже чим він там свій город поливав та удобрював, мічуринець-хрінов, але тільки реально ріпка вимахала будь здоров! Вже з книги рекордів Гіннеса приїжджали. Ходили. Вимірювали. Рентгеном просвічували. На зуб пробували. І керівництво області приїжджало – на фоні ріпки фотографуватися. Начальство обласне посміхалося, руку дідові трясло та обіцяло орден у наступній п’ятирічці підігнати. А як начальство обласне у пресі засвітилося, так вже й у самих верхах зацікавились такою можливістю пропіаритися. Сам президент приїжджав, прес-конференцію проводив, ділився із заїжджими журналістами секретами вітчизняного вирощування ріпок. З цього приводу навіть самміт міжнародний оперативно провели. Глави держав слухали доповідь міністра сільського господарства, грали в теніс і на гітарі, відтягувалися всіляко. Між іншим провели чергові перемовини з приводу скорочення озброєнь та видали книгу про внесок простої російської ріпки у справу миру в цілому світі. У Москві запустили у виробництво супермегаблокбастек „Ріпка-вбивця”. В інтернеті також ажіотаж почався з приводу „російського дива”. На форумі, присвяченому цьому феномену, один користувач навіть зареєструвався під ніком „Дід”, ясно показуючи решті учасників дискусії свою моральну першість в обговорюваному питанні. Щоправда, до справжнього діда цей користувач жодного відношення не мав. Та й власне за всім цим галасом, про саму ріпку і того, хто її виростив, якось підзабули.
А справи у діда йшли погано. В родині назрівав скандал – дід ніяк не міг витягнути ріпку. Вже й гроші, що були отримані як аванс від покупця, закінчилися, а дід все не міг горезвісну ріпку із землі витягти. Бабка, звісна річ, пиляла його за це нє по-дєтскі, чморила та всіляко знущалася.
І от якось зранку прокинувся дід і зрозумів, що настав момент істини. „Або я, або вона!” – вирішив дід і, закачавши рукава, схопився за ріпку. Тягне-потягне, а витягти не може. І так і сяк підходить дід до клятого овочу. Вже й ногою копав, і з розбігу накидався, і матюкався по-чорному – ніц не помагало. Але відступати не можна. Позаду, хоч і не Москва, але річ не менш серйозна – бабка. І раптом в нього з’явилась ідея! Говорить бабці: „А ну-ка, подь сюди, кочерижка стара!”. „Кочерижку” бабка пропустила повз вуха, а ось на „стару” надто вже розсердилась, але вирішила відкласти з’ясування стосунків до кращих часів, а поки, дослухавшись до німої мольби діда, схопилася за нього та давай вони разом тягнути.
Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.
А тут вже й Внучка від коханця городами пробирається. Дивиться – бабка і дід коханням з ріпкою займаються. Щоправда, не зовсім зрозуміло хто – кого, але одразу видно, що всі дико захоплені. Вирішила й Внучка трішки розважитись. Вхопилася за бабку і всі втрьох намагаються витягнути. Кряхтять, пихтять, нецензурно висловлюються, тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.
Покликали песика дресированого – Жучку – і давай всі разом: дід за ріпку, бабка за діда, Внучка за бабку, Жучка за Внучку. Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.
Влаштували перекур, провели інструктаж кицьки, що повз пробігала, щодо користі суспільної праці, та давай по-новому: дід за ріпку, бабка за діда, Внучка за бабку, Жучка за Внучку, котяра за Жучку... Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.
А тут саме мишка пробігала, хвостиком махнула – яєчко і розбилося.
Ви спитаєте – до чого тут яєчко? Яке таке яєчко? Відповідаю: яєчко не просте, а – Фаберже. Тобто – пасхальне яєчко роботи Фаберже. Ясна річ, тут вже не до ріпки всім стало. Яєчко немірянно бабла коштує! Та й родинна реліквія – пам’ять про часи минулі. Коротше, засмутились всі дуже. Дід заначену пляху самогону дістав – із Внучкою горе заливати сів, бабка одразу як знепритомніла, так і валялася собі. Жучка сидить, виє страшно і жалісно. Одна кицька справою правильною зайнялася – почала за мишкою по двору ганятися...
Так би всі й померли б. Це коли б ця казка була з „Чорного” циклу казок для Білявки. А оскільки ця конкретна казка – з „Білого” циклу, то ніхто не помер, а навпаки – воскрес. Воскрес Фаберже, прийшов до нашої веселої компанії та й каже: „Не плач, дідо, не валяйся непритомна баба, я вам знесу... тобто – зроблю – ще яйце!”. І тут же взявся до роботи. Ну, тут радості у всіх – повні штані! Дід з Внучкою самогон вже не з горя глушать, а на радощах. Жучка бабці штучне дихання зробила, а кицька мишку, хоч і спіймала, але не з’їла, а запросила до себе в гості – оскільки це виявилась не мишка, а миш. Тобто – самець.
Закінчив Фаберже яєчко та й розчинився у повітрі.
А ріпка? А що ріпка – згнила до зими. І правильно. На фіг потрібні такі овочі, які хрін із землі витягнеш?
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design