Зустрів я, ото, недавно свого інститутського другана Саньку. Вареником хлопця тоді кликали. І зовсім не за метрикою. Ото, як на першому курсі вчепилося Вареники так надалі й носив їх. Тільки вже у одній особі. Отака, ото, еволюція не з тіста виробів…
Вуха-бо Санька мав неабиякі… За формою й розміром. Та, що тут довго їх розвимальовувати? Вареники вони й в Крижополі, немов ті жополі. Саньчині, правда, були ще й спритнішими в рухах, ніж у більшості з нас. Такі фігури пілотажу він ними виробляв… Вухом міг ледь не лампочку вкрутити. Ото з такою непересічною на вуха особою, як то кажуть, мав я за честь відвідувати у один час одне місце…
Опісля ж диплому, наші дороги повели та й кожна на свої пороги. Отож, з тієї пори й не потикалися кожен зі своєї нори. А тут, ну, це ж треба, раптом зненацька й зустрілися. На вулиці в місті. Я саме за справжнім помідорським насінням туди навідувався. Купив. Хоч і дорого, але ж то сам голандський Паркер. Поклав ті пакетики до торбикюлю та й іду собі на автостанцію начеб-то радий увесь такий. Знижку ж на базарі за паркерят стребував немалу. Аж цілу десятку з вузькопльоночного крамарика видавив. Парубоцькі ж завелися тепер. І освоїти самі ж просяться…
Аж тут, назустріч якийсь двометровий здоровенний бугаяка моїм тротуаром чеше. Сивувата олімпійськоведмежа шуба на нім і чорні джинси, заправлені у високі обшмонські черевики. Зверху ж над ними, синя спортивна шапочка з балабончиком, а у ній мордяка тих же пропорцій, що й решта. І такої вона, мордяка всмислі, масті, що хоч цілу силосну башту та й одразу прикурюй. А через плече на ремені здоровило мав спортивну сумку у вигляді банки з пивом.
Ну, думаю, я теж не незнайкового зросту, отож, щоб тут безпечно розминутися відповідний маневр потрібен. Колись чував, що за правилами кораблі в морі розходяться обов`язково лівими бортами. Ну, й ми зараз розійдемося собі, як ті в морі кораблі.
Тільки-но приготувався взяти ближче до проїжджої частини, аж тут мордопляс робить крок не за морськими правилами і зі словами:
Здоров, Ваську, - хапає мене своїми клешнями у обійми.
-Здоровенькі були, - кажу, намагаючись якось вивільнитися. Та, де вже там… Хватка, мов у стогоклада , і з м`ясом не вирватися... Однозначно ж-бо...
-Та, ти, що не взнав мене? – питає.
Тут я перевожу подих і придивляюся краще.
-Вареник? Ти?
-А, хто ж ще.
-То відпусти вже, ведмедяка... Ледь сало з шоколадом не змішав.
-Та, ну тебе. То ж я на радощах, - і розчепив обіймоньки...
Трохи віддихався я й кажу:
-Знаєш, Санько, а таки справді радий тебе бачити.
-І я, теж взаємно-приємно, Ваську... Да, майже двадцять років пройшло...
-Ну, не зовсім, а от всі п`ятнадцять таки вже мабуть і є.
-Як кажуть, стільки води за цей час аж якось раптово збігло...
-Точно... Ну, та що ми, ото, як собаки дикі та й на вулиці досі? Зима ж таки напала, а не циця мамина.
-Ага, он, аж шуба разом з ворсом дружно дибки стали і мерехтять та й лопотять собі на вітрі. А він, паганець, таки, геть не кволий, хоч і без снігу воює довкола.
-Коротше, пішли-но до ганделика. Добре, що саме поруч угніздився він родимий. Там у теплі й продовжимо. Розбавимо тую воду дременулую казьоночкою несказьоною... Ти свою розрідиш, а я свою…
-Годиться ягодиця…
-Ти ці прибаутки серед тут зав`язуй. Тут же зовсім не посеред же.
-Та, добре, добре.
-Так, отож.
Коротше, заходимо ми до того ганделя. О, столики вільні є. Підходимо до стойки, а там барменталем працює діваха з нашого села. Поздоровкались і тут же й замовляю:
-Ти, Любцю, давай нам два по стопійсят для розгону і по гутенвроту для закусону. З баликом не тре. Селітрою пре. Просто по-людськи хочемо, з сальцем та по квашеному огірочку на добру загризочку.
Дав грошву, отримав здачу, взяли питво-їтво та й за столик. І кажу:
-Ну, то що, колего? За зустріч.
-За зустріч.
Та й прийняли на грудь. Мені добре пішло, назад не запросилося. А, як загризли-заїли, то й питаю Саньку:
-Ну і як воно нічого? Тільки, давай-но все по-порядку.
Він зітхнув і почав.
-Отож, після диплому направили мене в міську школу.
-За які такі це заслуги, перепрошую? Ти ж сам з дерьовні червона цицька?
-Так у циганську ж.
-Тоді з вами все пойнятно. Хотів сходити у армію, а опісля рік якось з ромалятами переромалитися, потім звільнитися зі школи і вже всьо: міський ще й із вільним дипломом художник.
-Так точно.
-Ну й що?
-Ну, трохи не так сталося, як загадалося. Служити попав до Росії. У Підмосков`я. А коли там набирали хокейну команду я й визвався.
-Чого ж, пам`ятаю, що ти ж краще за всіх нас на ковзанах ковзався.
-Отож. Прийняли, розпочалися тренування. Потім, швидко перевели у спортроту. Замилювати оченятка не буду, але гралося мені добре. Та так, що невдовзі попав аж у запасний склад ЦСКА .
-Ніхрена собі педаль. Знай наших. Та, ти, таки справді молодець, Вареник.
-Не все так просто, друже. Ти, слухай-но. Гралося й далі непогано. Тренер вже почав було натякати стосовно мого переведення до основного складу... Але...
-Ну, не тягни, що там?
-Зажди, тепер я до Любці сходжу. Тьохнути мені тут, друже, обв`язково треба.
Приніс він їдло-поїдло. Ще по стопійсят та гутенвроти. Отож, взялися ми за гранчаки.
-Ну, що? Будьмо, Ваську - каже.
-Будьмо, Саня, - відповідаю.
Прийнялося. Загризлося. Заїлося.
-Коротше, слухай далі... Отож, вже як тренер почав було патякати стосовно мого переведення до основного складу, я й травмувався. Сильно.
-Отакої... На усьому скаку...
-Ти звідки знаєш?
-Я мав на увазі кар`єру твою хокейну...
-А... Коротше, під час фінальної гри, рахунок саме нічийний був.
-Зрозуміло, команді конче була потрібна перевага.
-Отож. Коротше, заволодів я шайбою, добряче відірвався від решти і, жену собі її ріднесеньку до воріт ворожих. З усіх можливих ніг розігнався. І не було вже між мною й воротарем аж зовсім нікого... Я вже, навіть, почав обманний маневр обмислювати...
-І що?
-Дуже треба мені, друже, у цьому місці ще тьохнути. Обв`язково.
-То тепірко я пішов.
-Не тре`. Ось в мене у сумці є.
Та й дістав півлітру. Наповнили ми гранчаки попід столом, щоб землячку- барменталицю перед хазяями ганделику не підставляти, та й вже без усіляких тостів хильнули. Занюхалося й хлібцем непогано... І Вареник продовжив далі.
Отож, розігнався я добряче. І ворожі ворота з сторожем вже поряд зовсім... Ну, думаю, сам зараз почну примірятися наче в правий кут, а вдарю у лівий. Це моя коронка була. І тут, якогось єлдириму, я зненацька гепаюся на лід... Та так, що аж шолом з голови моєї зіскочив і суддю на мило виніс. Тільки смуги замиготіли...
-От, бідачка.
-Але шайби я все одно не втратив.
-Та ну?
-Ти ж, надіюся, пам`ятаєш чого ото я Вареник?
-Ще й добре. Так що, твої чудо-вуха там в пригоді стали?
-Аякже. Хоч суддя й полетів у бік мила, але ж я все-таки продовжував рухатися до воріт. І виявив, що падаючи втрапив на шайбу та ще й власним вухом. Одразу скажу тобі, що приємного у шайбі, як подушці, звичайно, зовсім мало, але ж я її не втратив і, тому можу ще забити гол. Отож, щоб, недайбо, не вислизнула, міцно вчепився у неї всім вухом і їду собі вперед головою прямо у ворота. Ще якась мить і таки буде гол...
-Що, випити?
-Ага...
Знову, тим же макаром розлили залишки, прийняли, занюхали... І повів Санька далі...
Отож, їдемо ми собі спокійно із шайбою у ворота за голом та й їдемо. А я, навіть, і трішечки ремигнути боюся, щоб же недайбо ж не вислизнула. Коротше, ще трохи й будемо на місці... Та зовсім не дрімав ворожий воротячий сторож і підступно, всього за якийсь десяток сантиметрів від лінії воріт, ключкою вибив шайбу вбік...
-От, зараза заразна.
-Еге. Коротше, голу тоді не сталося. Вибити-то, він її вибив, але оскільки, відстань від льоду до мого черепунделю, навіть не зважаючі на підкладений гутенврот з шайби та вуха, виявилася меншою висоти ключки, то нічим не захищена макітра на місяць реанімації відчула себе хокейною шайбою аж цілком і повністю...
-Бабай-штовхай... Ну, й не повезло тобі, дружаня...
-Що-да, то–да... Неможлива річ сталася, довбаний ковзан на ходу зломився...
-А у мудацюги того приворотного, що зломилося?
-Воля до перемоги, Ваську, то сильна штука...
-Ти не дуйся, дружаня, але тут я не згоден. То азартом серед ведмедяк на всю голову морожених зветься... Ти, посидь тут трішки, Саньок, я зараз.
Бігом зганяв на, признаюся, аж зовсім небігових ногах, за наступною порцією. Ізготовилися.
-А, давай-но, Сашко, тепер вип`ємо за лося.
-За якого це лося?
-Щоб їлося, пилося та здорово жилося...
-А, давай, дружаня.
А як прийняли та загризли, я й питаю?
Ну, а далі?
-А що далі? – Сандалі. Напали на педалі... Як прийшов до тями та повернулася пам`ять, то вже не те, що у хокей грати, а навіть із армії лікарі комісували. Отож, із горя розпився і до батьківщини докотився. Тепер живу у селі і треную кролі. Та хокей на траві серед дітлахів впроваджую. Так і досі не одружився. Хто ж за такого пияка піде? Коротше, звідки вийшов, туди й прийшов. Початок і кінець...
-Щось не схожий ти на алкалоїда тривалої витримки.
-Да, правда. Вже три роки, як полікувався.
-Так, що ж ми оце робимо? Тобі ж, мабуть і пити тепер не можна?
-А я й не п`ю. Оце тільки з тобою розв`язав. Відчував, що розмова буде така, що натрезв`як аж ніяк не проскочиш. А, бач, поміж крапельками казьоночки і вдалося. Раніше тільки бувало згадаю, про це й одразу червоне покривало навсю укривало. А тепер, просто сумнувато й тільки.
-То, все в порядку, друже?
-Яволь. Та ти не переживай. Знову пити я вже не почну. Чую в собі таку силу.
-Радий за тебе. Аж дуже. Ну, а тут, що робив?
-Та, їздив за собачим шампунем й ошийником від бліх.
-Про братів наших менших піклуєшся... Зворушливо...
-Та є у мене вдома кунделиця надвірня. Шайба на ім`я...
-Було б дивно, якби її звали якось по-іншому.
-І, віриш, така в неї фігура струнка... Ніжки такі гарнючі... А, мордою вона, взагалі, схожа лице королеви бензоколонки Надії Румянцевої...
-Ну, ти, й даєш, Варенику...
-Га? Що?
-А я, ото, думаю, і звідки ж в нього словеса припардонні такі вистрибують? Женилку тобі треба офіційно й стабільно пристроїти. Сина народити. Чи доню. Чув?
-Та чув.
-Ну, всьо. Гастроль зійшла на ноль. Почалапали по автобусах. У мене, он, вже скоро останній.
-А, ти, про себе, чого промовчав?
-Та, маю за місяць день народження, отам і все розповім. З сім`єю познайомлю. Отож, запрошую. І не вздумай нору зсередини полірувати більше.
-Тепер не буду. Полірувалка вже зтерлась. А за запрошення, дякую. Чекай в гості.
Та й пішли ми... Вихилясало нас, правда, чогось трохи... Мабуть, то все підступи вітру...
Коротше, був він у мене на дні варення. З нареченою приїжджав. Хороша така молодиця... Хлопчика від першого шлюбу має. Та, то нічого. Ще молода, тож й варениченят Санькі народить. Поїдемо тепер ми з Мариною до них, як листя опаде. Тоді, коли сам Вареник виліпився...
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design