У велетенській мисці з гір і сосен –
передзвін тронок. Рідкі пиріжки хаток,
бек-вокал пташок, ...і
серце твоє падає у траву,
щоб загубитися.
17 серпня 2004 р. Б.,
Буковець. Гуцульщина.
Ти щось говориш, а я зовсім не чую тебе. Мова твоя велична, густа – наче піна. Ти кликав мене так давно. І ось – я прийшла. Я почула твій голос. Я зрозуміла твою мову. Я знайшла до тебе дорогу.
Говориш до мене таємницями. Хочеш викричати все, що тримав–ісь для нашої зустрічі. Кричи! Таким дужим легеням негоже мовчати. А я не затулятиму вух. Лиш погладжу тебе по мокрій кам’яній спині – долонею послухаю, як ти дихаєш і як говориш.
Я би теж тобі крикнула просто у вухо, але ти мене просто не почуєш. Навіть якщо дуже-дуже захочеш. Отакий ти, братіку, отакий...
Краще кину тобі жовтопузе яблучко. Вправно ти ловиш всяку здобич. Ковтаєш, та ще й облизуєшся. А до мене досягнути не можеш. Слизький ти, немов яка риба. Всі тебе бояться.І сам ти дрижиш. І до всіх тобі зась. Ось чому ти, старий самітнику, й досі без пари живеш на сім світі. Ось чому найпремудрішу науку ковтаєш так само, як випадкову гілку... Як оте моє жовтопузе яблучко. І навіть до двох рахувати не вмієш. Не хочеш. Не будеш.
Бо ти один. І не ділишся на три чи чотири... Тільки троє сміливців потрапили тобі в око. І ти витираєш їх велетенськими пальцями, – перетираєш вказівним і великим. До першої крові. До перших подряпин. До першого...
Каміння і час у твоїх велетенських руках – майже діти покірні. Ти зробив з них непрохідні сходи, несходимі доріжки, безчасові миттєвості краси.
Той, хто тебе ніколи не бачив і не знає силу такої любови, скаже: „Та все то байка. Нема такого легіня. Нема і не було”. Скаже той, хто ніколи не зазирав у твої зелені (відьмацькі) очі.
Запитала я у ліщини: „А чи добре тобі тут”? Ліщина звела на мене свої зелені (достоту, як у тебе) очі, подивилася мирно і нічого не відказала. Стоїть вона ногою на гострому камені, милується твоєю красою, а вмитися не може. І веселкою не зодягається. Отак то.
18 серпня 2004 р. Б., Шешори,
Гуцульщина.
Прибувають казкові карети із казковими назвами. Вирушають з одного королівства у інше... Перетинаються їхні дороги.
19 серпня 2004 р. Б., автостанція у м. Косів,
Гуцульщина.
Прокидаюсь у лігві драконів. Кинули мене у своє гніздо і пантрують. От один змигнув сизо-блакитним оком і обернув голову на Говерлу. А інший спить, немов убитий. Ні, ще дихає. Тихо-тихо так дихає, ніби чогось боїться. І дрижить весь. І хребет свій із сосен здіймає. А якщо ти станеш далі та придивишся краще, то.
Сплю я на велетенському мечі. Він виблискує на сонці, дзвенить і не розхитується. Хочу вдихнути драконячий погляд, сон і навіть поторсати його за хвіст. Але не дістати. Я така маленька. І так високо. І гніздо не має кінця-початку. І я тут зовсім-зовсім сама.
Кидаю дерев’яною ложкою просто драконові в ніс. Бач, сопе... Пускає цілі хмари диму. Плюється водою й камінням. Але то добрий дракон. Якщо дійду до його лівого вуха по хребту із сосен, то він упіймає мене своїми міцними лапами. Потримає. Подивиться. Мене відпустить, а серце моє залишить собі. Замість мого уставить дримбу, та й буду я так з тою дримбою жити.
А потім піду я додому по колії. Вітер здійматиме бурю на моїй голові. А меч блищатиме звіддался. Ще краще, як тоді. Ще могутніше.
20 серпня 2004 р. Б., канатна дорога у Ворохті,
Гуцульщина.
У твоїх очах розцвітає тирлич. І ще якась рожева квітка на твоїй долоні. Гори-хмари-гори. По хмарах біжать вівці. Телень. Тобі на маківку сів метелик. Не зжену його. Не забуду.
Тирлич. Папороть. Стежка. Церковця. Думка. Косів. Синій дашок. Банське озеро. Зрізане дерево. Легкий остуд. Телень-телень-тень. Сіро. Сизо.
Демаркаційна лінія твоїх бажань проходить через джерело. Тирлич. Телень. Ледь-ледь. Фіть-фіть.
„Якби була я зозуля тай крилечки мала. Я бим тую Україну за день облітала”.
22 серпня 2004 р. Б., Міхалків Верх, що біля Косова,
Гуцульщина.
Стане присмерк у нас на дорозі.
До Верховини і ген аж за Ворохту небо заростає густим тирличем. Я пірнаю углиб кожної квітки. Обпікаю їхнім синім вогнем спраглі губи і... за мною затуляються пелюстки. Темно.
Здіймаюся д’горі.
Шумлять лісові потоки.
Пахне грибами і ожиною.
Тирличева брама зачиняється до наступного літа.
Останній кадр: гриби на ниточці.
22 серпня 2004 р. Б., Косів,
Гуцульщина.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design