Чому, щоб звільнити душу треба вбити людину. Дорога увічність веде через цвинтар тілесної іпостасі. Для чого смертні присуди, якщо приспішують вічність? Заперечите цю вічність і безсмертя? То до чого так вперто всі свої дні йде людина?
Смерть нас чекає за простором літ і днів. Наближаємося до неї зі стривоженою душею, як перед зустріччю своєї першої і найбільш коханої... Полишивши тіло простягаємось душею до своєї причини і мети. Живемо, щоб умерти, а й досі не знаємл, що це смерть – вміємо лише вірити в життя після неї. А якщо так – навіщо ж життя перед нею?
Князю Даниле. Питаєш поглядом тіні своїх давно згаслих очей, хто я. Жалібна ця зустріч. Ти лише тіннб себе, я лише тінню людини, яка будувала держави й міста. Але ти не заплачеш, бачивши перед собою не свого нащадка, а живу, вдягнуту в тіль тінь людини – тінь твою, твоїх дружинників, архітекторів кам’яних святинь...
Може я твій сучасник. Народився рівно в сімсот літ після твоєї смерті. Народився і жив літа, літа, літа... й зусім не промайнуло мені через думку, що я, хоч живий – лише тінь. Бо чим, як не тінню є людина без пам’яті роду, без волі діяти за закликом крові пролитої в боях.
Минулі бої, минулі герої (у нас все минуле?!). Де ж їхній прах, зложений у святинях серед свічок запалених на пам’ять і на пошану. Де оплачена їхньою смертю воля й слава імені нашого? Їх мільйони. Блукають у пітьмі безпам’ятства нащадків, бродять у крові і несуть свої голови – зрубані шаблями, катівськими мечами, прострілені кулею...Бредуть, тиняються при сонці, що праворуч і при місяці, що ліворуч хреста їхнього, не вмівши возвести стін свого дому.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design