Нудьга — річ небезпечна, а часом навіть страшна. Викрешує з мозку залишки здорового глузду, на зміну якому, в залежності від темпераменту нудьгуючого, приходить або апатія, або бажання щось утнути. Кожен розважається, як може і на скільки йому дозволяє фантазія чи гаманець. Ось моя бабуся, наприклад, після того, як лікар заборонив їй вишивати через стрімке зниження зору, — знаходить розвагу у відшуковуванні у власному організмі різних болячок:
— Лєночко, ти тільки не лякайся. У мене рак.
— Вам лікар сказав?
— Та ні — соромно в моєму віці по лікарням тинятись. Але я точно знаю!
— О, Господи! — До мене нарешті доходить, що у бабусі черговий вибрик:
— Який рак? Де? Чому Ви так вирішили?
— У мене на язиці білі бородавки. Вже півроку не проходять!
Мені водночас і шкода бабусю, яка цілих шість місяців щодня слідкувала за анамнезом власного язика, і хочеться розреготатись. Натомість мовчки висовую язика, демонструючи власні «бородавки»:
— Це смакові рецептори. Вони у всіх є.
Бабуся зітхає з полегшенням А я знаю, що за декілька днів нудьга насяде на неї з новою силою і змусить шукати ще страшніші хвороби, зловісніший діагноз. Треба подарувати їй кота.
До речі, тварини теж нудьгують. Стають товстими і ледачими. Напевне, нудьгують усі: люди і дерева, птахи й каміння. Особливо каміння — нудно жити тисячоліттями в світі, який так мало змінюється.
***
У моє життя нудьга вгостювалась всерйоз і надовго, як сільська тітка до столичної племінниці. Особисте не складалось, на роботі — кожен рух, навіть кожне слово, доведені до автоматизму. Та й що нового може бути в житті секретарки на загниваючому державному підприємстві по пошиттю рукавиць і безформених роб, гордо поіменованих «спецодягом»?
«Доброго ранку, Семене Петровичу! Кави?», «Вам телефонує дружина, з’єдную.», «Підпишіть, будь ласка, зарплатну відомість.», «До побачення, Семене Петровичу» — цими фразами, зазвичай, обмежувався мій 8-годинний робочий день. З швачками, майже ровесницями моєї бабусі, особливо не поспілкуєшся, керівництво і бухгалтери — народ гордий і неприступний (як на мене, без жодної на те підстави). Подруги? Одна заміж вийшла. Інша поїхала до Германії гувернанткою… Чим рятувалась? Дивилась безкінечні серіали, ріаліті-шоу та романтичні комедії, взяті у прокаті напроти дому. Об’їдалась тістечками й шоколадом, тинялась магазинами, мріяла про нову роботу — нового хлопця — нове життя. Як плющ на підвіконнику, вилась патичкою свого життя байдуже і безцільно.
Ситуація змінилась, коли сестра купила собі нового комп’ютера, а старого привезла мені в подарунок. Додатковим бонусом став модем. Так в моїй однокімнатній з’явилось вікно в світ, через яке я, на відміну від телевізора, могла не лише дивитись, але й діяти. Віртуальщина засмоктувала швидко. Різноманітні форуми, сайти знайомств і чати, які я спочатку невпевнено обживала, вже за кілька місяців стали невід’ємною частиною життя. Виклацуючи на роботі черговий наказ на старій „Ятрані”, я до щему в пальцях очікувала момент, коли, нарешті, годинник проб’є п’яту. І, залетівши додому, переодягнусь — помиюсь — вкину щось до рота, я підведу курсор до жаданого Internet Explorer.
У мене з’явились друзі, пізніше — фаворити. Останнім часом я все частіше засиджувалась у приваті з хлопцем під ніком Gav. Старший за мене на 4 роки і не дуже, судячи з фото, привабливий, він був цікавим співбесідником. Навіть коли розповідав про програмування на асемблері — річ абсолютно для мене незрозумілу. Працював лаборантом у районній філії якогось інституту.
Поступово я спостерігла в собі ознаки чеховської Душечки. Він хотів, щоб його дівчина читала кіберпанк. І я, долаючи позіхання, перед сном гортала роздруковки з Пелевіна і Мерсі Шеллі. Скачала декілька його улюблених трансових композицій. І навіть прочитала на Вікіпедії про асемблер. Одним словом, у нас зав’язався класичний віртуальний роман. Вже декілька місяців спілкувались також по телефону, скріпили наші стосунки віртуальним весіллям. Єдине, з чим не склалось, так це з віртуальним сексом. Фантазія у мене слабенька, уявляти співбесідника, мастурбуючи однією рукою, а іншою набираючи текст, як на мене, — тупо.
Бажання побачитись зростало з кожним днем, я вже знала напам’ять час відправлення усіх маршруток, які йшли до його міста. Про те, що приїду саме я, домовились давно, — він працює в суботу.
… З самого ранку, озброївшись новенькою Жилетт Венус, я навела лад у легко і важкодоступних місцях свого тіла, які того потребували, зробила зачіску, вдягнула улюблену червону сукню і на височезних підборах босоніжки. Неймовірними зусиллями втиснулась у забиту задушливу маршрутку — попереду чекали півтори години і 80 кілометрів дороги. За вікнами миготіли поля і села, мешканці яких сходили на своїх зупинках, впускаючи до салону трохи свіжого повітря.
— Привіт, Лєна. Я Олексій.
Віртуальний коханий зустрічав мене в пом’ятій футболці, шльопанцях на босу ногу і з трояндою в руках. Виглядало це смішно і водночас зворушливо. Квітка, яку забризкали неймовірною кількістю золотих блискіток, аби замаскувати зчорнілі присохлі пелюстки, була вершиною несмаку. І хоч мені вже тисячу років ніхто не дарував квітів, тягати цей „шедевр” флористики за собою не хотілось.
— Привіт, Олексію. Давай десь вип’ємо кави і ти покажеш мені своє місто.
Зупинка, на якій я зійшла, знаходилась в самому центрі. Через дорогу височіла адміністративна будівля, перед нею — з простягнутою рукою вождь пролетаріату всіх часів і народів.
— Олексію, давай підійдемо до пам’ятника!
— Тю, навіщо?
— Зараз побачиш!
Підійшовши до Леніна, я, ледве стримуючись, щоб не розреготатись, урочисто поклала до підніжжя нещасну троянду.
— Все одно мені немає куди її поставити. А носити з собою — незручно, і колеться!
Олексій з сумнівом дивився на мене. Ну, ясно, образився. Згадала одну з телесеріальних героїнь, награно-пристрасну дівицю з величезним бюстом:
— Це була сама прекрасна квітка в моєму житті, спасибі!
Я обняла хлопця, поцілувала в щоку. А він притиснувся до мене так поривчасто і гаряче, аж оступилась.
— Давай для початку вип’ємо кави, добре?
Інцидент з квіткою було вичерпано і вже за хвилину ми спілкувались так вільно, наче знали один одного замалим не з пелюшок. Ситуацію не зіпсувала навіть паскудна кава, з перегірклим смаком і запахом, назвати який ароматом язик не повертається.
Блукали вузькими вуличками, набережною. Навіть залізли на дах музею! Не знаю, як в інших, але в цьому райцентрі заклад культури по вихідним не працює. Зате за приміщенням була цілком пристойна драбина, скориставшись якою (і навіщо я взула ці кляті підбори!), ми опинились на пологому даху. Внизу лишились густі дерева, за ними — ледь проглядав Ленін. Дах був густо притрушений шкаралупками з горіхів, скрізь лежали пусті пляшки з-під пива і горілки.
— Прикольно. І видно, що місцеві люблять культурно проводити тут час.
— Та! Це ще не найцікавіше місце в М., — не помітивши іронії, відповів Олексій. — Ходімо, дещо покажу. Тільки попереджую, шлях не близький.
Шлях, а точніше коса, яка тяглась на декілька кілометрів посеред Дніпра, дійсно був довгим, зате безлюдним. Декількох рибалок на човниках вдалині я не рахую. Наша мета — маленький маяк, поступово наближався. Над головами літали чайки — кричали, налякані незваними гостями. Їх було просто нереально багато — асфальт білів послідом. А ми, сміючись, розраховували, що зробимо з неймовірним багатством, яке за прикметою впаде на нас, якщо чайки вцілять…
Вже біля маяка заморосив дрібний дощик. Залізними східцями піднялись до дверей, які вели в маяк. Звісно, зачинених. Вдалині виднілось місто, навкруги — вода. І жодної живої душі! Дощ пустився сильніше, і ми, щоб не намокнути, притислись до дверей, над якими був невеличкий дашок. Олексій взяв мене за руку, притиснув долоню до губ:
— Дякую, що приїхала...
На землю опускалась темнота і небо. Дощ не вщухав. Коса нагадувала злітну смугу — тьмяні ліхтарі, сяйво маяка над головою, тихій плюскіт хвиль і шум крапель.
— Я теж рада, що ми нарешті зустрілись.
Далі було шаленство. Він торкався мене так, як ніхто й ніколи. Втім, чи було щось раніше? Здається, минуле стерлось з пам’яті, я сама перестала існувати. Лишилось лише тіло, бажання, небо і вода сплелись в одне дощем, а ми летіли десь посередині. Весь час вгору. Вихором. На одному подиху.
Раптом Олексій смикнувся і різко зупинився, важко дихаючи.
— Вибач. У мене так давно не було жінки. Вибач. Почекай хвилину, і ми продовжимо.
За долю секунди мене, яка щойно летіла під зорями, опустило на землю так різко, аж похололо всередині. Тремтячими руками підняла з східців сумочку, дістала мобільний.
— Мобільник для блондинок, мобільник для блондинок, — бездумно шепотіла я.
— Ти про що?
— Один знайомий сказав, що у мене мобільний для блондинок, бо в ньому календар критичних днів, рахувальник калорій, а ще… О, Господи! Де у вас аптека?
— Навіщо? Яка ще аптека?
Він дивився на мене нерозуміючими очима, здивований раптовою зміною настрою.
— Блін! Я можу завагітніти, розумієш? Я зовсім забула! Ми навіть презервативами не користувались! Мені потрібна таблетка, щоб не завагітніти!
— У нас аптеки до 20.00 працюють.
— Що ж робити?
— Зранку купимо.
Я мало не завила від відчаю і безнадії. До Нього, схоже, теж почало повертатись відчуття реальності.
— Та не переживай ти так! До ранку зовсім недовго.
А для мене світ втратив усі фарби. Побачила обшарпаний дощами і вітром, наскрізь проржавілий маяк. Відчула холод мокрого одягу. Байдужість людини, яка стоїть поруч. Власну нікчемність.
— Ходімо до міста.
Мовчки, кожен у своїх думках, на відстані, брели ми нашою, ще декілька годин тому злітною, смугою. Зараз вона здавалась шляхом в пустоту. Хто Він? Чому я кинула своє, таке знайоме, усталене і звичне життя, місто, дім, і припхалась сюди? У це забите містечко. До по суті чужої мені людини.
— Яка я дурепа!
— Не вигадуй, все буде добре. Купиш свої ліки і забудеш про те, що сталось.
— До речі, я нічим венеричним не хворію і не хворів, можеш не переживати, — швидко додав він.
— Дякую, що сказав, — видихнула у відповідь.
Декілька годин, які залишились до 6 ранку і до відходу першої маршрутки в К., ми мовчки просиділи на лавці біля вокзалу. Смерділо сечею і недопалками. Було соромно й незручно.
— Ну, мені час їхати.
— Так. Прощай.
— Зустрінемось в чаті?
— Добре. Бувай.
У майже пусту маршрутку я сіла з полегшенням. Більше не треба вигадувати і добирати якісь слова. Відводити погляд.
Приїхавши, я зайшла до аптеки:
— „Постинор”, будь ласка.
— 32 гривні.
— Дякую.
Майже весь недільний день я проспала, потім дивилась дурну кулінарну передачку. Мобільний не пирскав смсками і не вигравав „Bonu-Kora tun”. Комп’ютер пустим оком чорнів з кутка столу.
Понеділок зустрів звичною приймальною. „Ятрань” бездумно друкувала зарплатні відомості і накази, шефа тиждень не буде — захворів. Вівторок. Середа. Четвер. П’ятниця. Субота. Неділя. У неділю я пішла на базар і купила собі кошеня. З живою істотою в квартирі веселіше. Білому клубочку потрібна моя увага і турбота. Свіжа вода і котячий харч. А ще наповнювач для туалету. Коли нам нудно, ми граємось або розмовляємо. Він спить на моїй подушці і, вигинаючи спинку, ласкаво треться об ноги. Він дійсно мене любить.
***
Сьогодні в аську постукав якийсь AlexBMW:
— Я бачив твоє фото на сайті знайомств. Ти дуже симпатична! Давай знайомитись?
***Що ж. BMW — непогано. Принаймні дощ не намочить.***
— Звідки ти, Олександре-переможцю?
— О, прикольно, знаєш навіть, що означає моє ім’я! :) З Києва.
***Так. Більше ніяких райцентрів. Досить псувати підбори!***
— Впустимо його в наше життя, Мурчику? Не все ж нудьгувати...
Курсор зупинився на „авторизувати”. Клик мишки. Привіт, майбутнє!
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design