Якби мені те судилося, я б наш сайт перевела на премодерацію. Або забила б усіх підфлудків, довбофлудів і супер-старів у read-only до повного просвітлення.
А тепер домовимося про терміни: у даному креативі фігуруватимуть підфлудки, довбофлуди і супер-стари (від слова «старий»).
Підфлудки – зазвичай новачки сайту, які лише починають брати уроки з колонок «Активне обговорення» та «Радимо прочитати». Просікши, що рівень звідтам не вищий, аніж рівень їх власного креативу, вони починають тішити себе надією, що й самі незабаром проб’ються на вершину читацької уваги. Відтак намагаються копіювати стиль спілкування на сайті найпопулярніших довбофлудів. Вони (справедливо) передбачають, що шлях в кулуари «зіркової» тусовки визначається зовсім не рівнем робіт, а кілобайтами вкладених у них взаємних лестощів.
Підфлудки, що твердо присіли на взаємну віртуальну ментальну мастурбацію, неодмінно злипаються в групки, творячи своєрідні фан-клуби – опору і надію теперішніх і майбутніх довбофудів і супер-старів (від «старий»).
Довбофлуди – любителі, що успішно пройшли шлях підфлудків і наразі пожинають плоди кількалітнього довбання клави: хоч і на їх художньому рівні це мало (якщо й взагалі) позначилося, довбофлуди, все ж, воссідають на Олімпі. Тому що раніше за інших почали гру в «Я тобі – ти мені» (або ж «рука руку миє», як вам більше до вподоби, - мається на увазі взаємне тиражування рецензій та рекомендацій). На початковому етапі деякі з них для прискорення процесу заводили собі по декілька ніків-клонів, адже хто нас похвалить краще за нас самих?
А з іншого боку, статус довбофлуда є й досить незавидним. Всі вони заручники власноруч створених традицій, для збереження яких доводиться туйову хучу часу тратити на клепання похвал хоча б членам власних фан-клубів і перспективним (у плані приєднання) новачкам. Щоб не сповзти по рейтингу, довбофлуди вдаються до грання на найтонших людських якостях, підігріваючи думку, що жити їм залишилося недовго і починають атакувати ГАК завітами для нащадків та іншими пам’ятниками нерукотворними. І вбивають таким чином двох зайців:
- найдовірливіші кидаються хвалити їх твори з подвійною енергією;
- при цьому ГАКівці з тверезою головою на плечах стримуються від негативних відгуків.
Супер-стари, від укр. старий; старий пердун. Найбрехливіша категорія ГАКівців. Адже, на відміну від підфлудків і довбофлудів, пишуть вони не так вже й погано, навіть добре. Але, не досягнувши блискавичної популярності та визнання у реалі, супер-стари намагаються відвоювати їх в Інтернеті, підкуповуючи увагу нижчих категорій ГАКівців стандартними «Браво!», «Чудово!», «Згідний на всі 100%». Біда супер-старів у тому, що вони врешті-решт вирушають на поводу у натовпу з його посередніми попсовими смаками.
Перелік цей неповний, є ще й різноманітні мутанти, які приміром практикують т.зв. «творчість під впливом творчості» і постять креатив з назвами типу «Майже рецензія на твір «Твої очі» Наташі Федик» тощо.
Зустрічаються й тонкі натури, співці осені, туманів і душі. Але варто комусь посміятися над тим заяложеним цирком – перетворюються на скандалістів (-ток) і ладні приписати тобі все від неспівчуття до голодуючих дітей Африки до сексуальної стурбованості.
Ну, і трохи загального про паразитів. Більшість чомусь вважає, що в літературі не має значення ні тема-ідея-та конфлікт, ні структура побудови твору чи розробки окремого образу, ні інша хріномудь. А має значення тільки те, _про що_ ти написав.
Як же стати зіркою ГАКу? Для цього знадобиться Інтернет та трохи вільного часу. Перед реєстрацією ретельно виберіть собі нік. Якшо ви жінка, то нехай це буде Квітка=), Єва Григоренко-Бойківська, або просто natashafedyk. Власне для особи жіночого роду нік має не таке велике значення. А якщо Ви чоловік, то Вам конче необхідне довге і витієвате творче псевдо (щоб приховати творчо-мозкову імпотенцію), наприклад Світозар Тугайський-Барановський.
Другий крок – виставляєте на загальний розгляд декілька мініатюр-замальовок, бажано тривіального змісту, без слідів знання стилістики і взагалі теорії та методики писання (правильно, чукча не читатель, чукча писатель); чим примітивнішими будуть ваші твори, тим менше сумнівів вони викличуть у «прийомної комісісії» фан-клубу і вас швидше туди візьмуть.
По великому рахунку, підфлудки, довбофлуди і супер-стари не становлять небезпеки для розвитку літератури в цілому, вони просто кумедні. А от репутацію ГАКові попсували добряче.
Вихід, звісно, є. Якби я була адміном ГАКу , я б наш сайт перевела на премодерацію. Або забила б усіх підфлудків, довбофлудів і супер-старів у read-only до повного просвітлення. (яке, на жаль, ніколи не настане).
=======================================================================
Власні назви вигадані, якщо десь щось співпало – миттю виправлю і уб’юся опстіну.
Ну все. Про кого тут нема, той мене і зрозумів.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design