Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2699
Творів: 51664
Рецензій: 96061

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 52620, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '3.142.98.5')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза Пригодницька проза

Майже новорічна історія

© koka cherkaskij, 03-01-2025
Я зайшов у велику кімнату, ту, що  новоспечені міські жителі, щойно вирвавшись із якогось забитого села, називають "зал".

Людмілка сиділа у кріслі, у тому кріслі, що колись, за життя Тараса Григоровича, називалося б  фотелем, а зераз, якби назвав це крісло фотелем, то Людмілка би безперечно запитала б, про какую гостініцу я говорю, тому ми кажемо на це крісло - просто крісло, на відміну від стільця, який, по суті є звичайною дошкою на чотирьох ніжках зі спинкою, що суттєво відрізняє стілець від табуретки, але й табуретки також бувають різними, та я зараз не про це.

Отже, як я вже сказав вище, Людмілка сиділа у тому кріслі, у напівтемряві, але оптимісти мені б заперечили і сказали б, що це не напівтемрява, а напівсвітло, і ми б з тими оптимістами  розпочали б сперечатися, як правильніше сказати: напівтемрява чи напівсвітло, і я б навіть, якби не дощ з мокрим снігом, побіг би у гараж і притарабанив би звідтіля люксметр, щоб заміряти освітленість, але ж мова зараз не про те.

Отже, Людмілка сиділа у тому кріслі, у напівтемряві, і щось читала. Звісно, що вона читала якусь книгу, а не газету і не журнал, бо газети і журнали зараз ніхто вже не передплачує і ніхто не біжить  вниз на перший поверх до поштових скриньок, щоб перевірити, а чи не приніс  почтальйон  перший січневий номер якогось цікавого журналу, наприклад, "Наука  и жизнь", або "Людина  і суспільство", або "Техника-молодёжи", або "Знание-сила", або "Химия  и жизнь", або хоча б "Барвінок". Ні, цього вже давно нема, бо всі замість передплачувати паперові журнали, сидять у смартфонах, схиливши неприродньо голови донизу і заробляючи собі сколіоз, хоча від читання паперових журналів теж можна було заробити сколіоз чи навіть кіфоз, але ж мова зараз зовсім не про те.

Як я вже сказав вище, Людмілка сиділа у тому кріслі, у напівтемряві, і щось читала.  Я увімкнув вернє світло, і це суттєво, бо ви могли б подумати, що я увімкнув не верхнє світдо, а, наприклад, ліхтарик на смартфоні, чи якийсь інший, іншаллах, ліхтарик, чи взагалі запалив гасову лампу, але ж ні, я наголошую, що я увімкнув саме верхгє світло, яке випромінює звичайна лед-лампочка, що живиться струмом напругою двіста двайціть вольтів, і називається вона лед-лампочкою не тому, що її винайшла якась там "перша леді", чи "друга леді", чи сто двайціть третя леді, а зовсім з іншої причини, але ж мова зараз йде за інше.

Так ось. Як вже було сказано вище, Людмілка сиділа,підібгавши ноги,  у тому кріслі-фотелі, у напівтемряві, і щось читала, а я, увійшовши до залу, увімкнув вернє світло, щоб їй було краще видно, та, водночас, щоб було краще видно і мені, бо, як відомо, у навітемряві, чи у напівсвітлі, розумійте вже як вам буде загодно,  видно погано, ну, звісно ж, не настільки погано, як у цілковитій темряві, але й не так добре, як при денному світлі, а от електрична лед-лампочка відповідної потужності дає рівно стільки світла, скільки потрібно, щоб у тій напівтемряві не заробити собі синця, вдарившись об щось тверде, чи не заподіяти собі чи комусь іншому якоїсь іншої, іншаллах, фізичної шкоди, а іноді при тому,окрім фізичної, також і моральної шкоди водночас, та, як ви розумієте, мова зараз йде зовсім за інше.

Як ви вже, мабуть, знаєте з вищесказаного, коли я зайшов у велику кімнату, Людмілка сиділа у тому кріслі,підібгавши ноги, у цілковитій напівтемряві, і щось читала, а я, увійшовши, клацнув вимикачем, увімкнувши вернє світло, щоб нам з нею  було краще видно.

- Я вся мокра, - сказала Людмілка за кілька секунд по тому, як світло було увімкнене мною після того, як я увійшов до великої кімнати, котра насправді була не такою вже й великою, як вам могла б намалювати ваша  уява, просто вона була трохи більшою, всього лиш на кілька квадратних метрів, за решту кімнат у нашій квартирі на третьому поверсі дев"ятиповерхового житлового будинку, і коли я кажу "на кілька", то маю на увазі число не більше десяти, але насправді це число, якщо чесно, не більше п"яти, але ж мова геть не про те.

Отже,
- Я вся мокра, - сказала Людмілка.

Я трохи помовчав і після короткої паузи запитав:

- У якому сенсі?

І це було правомірне запитання, бо з тих трьох слів, а якщо відкинути однобуквенний займенник "я", то з двох, мені, та й не тільки мені, а й кожному статевозрілому чоловікові у схожій ситуації, було незрозуміло, де саме вона вся мокра: чи  ззовні, чи всередині, чи і ззовні та всередині одночасно, а також з якої саме причини вона вся мокра: чи то її налякала моя несподівана поява, чи  те, що я дуже різко увімкнув верхнє світло, чи в тій книзі вона прочитала щось дуже страшне, чи просто згадала своє перше кохання та першого коханця і захотіла потрахатися.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)

не сподобалось
сподобалось
дуже сподобалось



кількість оцінок — 2

Рецензії на цей твір

[ Без назви ]

© Артур Сіренко, 05-01-2025

Новорічна? майже історія (та мова зараз йде зовсім за інше)

© Мандрівний Е, 04-01-2025

[ Без назви ]

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Natalka Myshkevych, 03-01-2025
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.028353929519653 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати