... Дідо дивляться вгору, на небо, приклавши долоню "дашком" до чола, щоб більше побачити.
А на небі видно, що зі Сходу суне чорна, як ніч, добре, коли дощова, а то може й грозова хмара.
Та не хмара, а ціла хмарище!
- Еге, онуко, треба збиратися додому. Бач, яка страшна чорна хмара суне!? Певно, гроза буде, а може, й град піде! І то добре, коли лише град. А раптом граблі?
Мала не слухає, не чує дідових слів, чи просто не надає їм значення, продовжує гратися своїми ляльками, сидячи між кількома кучугурами бур"янів, з-поза яких її майже не видно.
- Ге, онуко, чи чуєш, що кажу? Вставай, та ходімо додому, бо гроза ось-ось почнеться! Будуть нам з тобою непереливки!
Перші, поодинокі великі жирні краплі дощу починають падати сям-там. У такі миті ще є надія, що може, Бог дасть, - перейде гроза, обійде тебе стороною, зачепить лише хвостиком.
Краплі частішають.
- Гей, онучко, нам уже не йти - бігти треба! Бо ж змокнемо, як ті хлющі! Твоя мати мене живцем із'їсть!
Онука вистрибує зі своєї схованки, у випростаній назустріч дідові руці у неї міцно затиснена маленька фігурка якоїсь звірини.
- Дідусю, не турбуйся і не бійся! Я попрохала Чорненького Мішку нас врятувати від грози, - і він пообіцяв нас порятувати!
- Що таке? - зривається дідусь на крик.- Який ще чорненький мішка? Бігом додому!
Та наче хтось окреслив коло навколо дідуся з онукою, всередину якого більше не потрапляє жодна крапля дощу.
А дощ уже не накрапає, дощ перетворився на суцільну зливу, але всередині кола сухо, і якщо прискіпливо та уважно поглянути вертикально вгору, то там, крізь вузеньку щілину можна побачити клапоть синього неба, позолоченого тонким промінчиком Сонця.
Нарешті з неба почали падати вже і граблі. Проте жодні з них так само не потрапляли всередину кола, окресленого Чорненьким Мішкою. Дідусь лише зачудовано стояв, заціпенівши, мов та камінна баба, а онучка ж, як і до того, тихо-мирно продовжувала гратися своїми ляльками.
Десь за двадцять хвилин чорна хмара посунулась далі на Захід, дощ мало-помалу ущух, останні граблі дзенькнули об купу таких самих грабель, що нападали раніше до того.
Дід зачудовано озирався навколо себе. Він ще ніколи не бачив стільки грабель.
- Ну що, онучко, треба якось ті граблі позбирати та скласти на підводу. Завтра повезу на Бердичівський ринок, та продам, та куплю тобі оті червоні чобітки, як ти хотіла торік.
- Ні, дідусю, - лагідно мовила онучка, - не потрібні мені вже оті червоні чобітки! А купи ти мені останню модель яблофона!
- Ябло... Шо? -Мало тобі вдома своїх яблук?
- Та ні, дідусю, не яблук, а яблофон. То такий телефон.
- Та ти вже маєш один. Нашо ше один?
- То не мені! То йому, - дівчинка кивнула вбік фігурки.
- Кому? Йому? Отій куклі, шо я на смітнику на тому тижні знайшов?
- Чорненький Мішка каже, що якби у нас був такий ось яблофон, то... Дивергенція ротора була би ще більш відмінна від нуля, ніж оце сьогодні.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design