Таємниця великого роду
— Кажуть, на березі озера вже розквітли азалії!
Кабоча-сан допив останню мисочку зеленого чаю із зернами рису. Гладкий, із широким селянським обличчям і весело виблискуючою лисиною, у яскравому жовтому хаорі, він лагідно усміхнувся до своєї дружини Мерон-сан:
— Як ти сьогодні почуваєшся, чи не болять коліна? Ходім, помилуємося на квіти, погуляємо, немов молодята. Ще й родичів провідаємо.
Мерон-сан закрила обличчя руками й тихенько засміялася крізь пальці.
— Скажете таке, аж соромно! Сьогодні сонечко вийшло, треба просушити футони. Погуляйте самі! А я передам подарунки для родичів.
— А ви як сьогодні, дітки? Руки-ноги ще цілі? Зібралися на ролики? Дивіться, носи не розбийте!
Два сини й дві дочки Кабоча-сан, усі високі, як для свого віку й худенькі, з круглими голівками та зв‘язаними на маківці хвостиками, були вдягнуті в однакові ясно-зелені костюмчики. Мерон-сан економно шила дитячий одяг зі старих юката, які вони з чоловіком носили ще замолоду.
Діти з веселим сміхом розбіглися, а господиня розстелила оздоблене квітами сакури фурошікі, загорнула у нього кілька коробочок із вагаші й зв’язала кінчики складним вузлом.
Коли Кабоча-сан вийшов з дому, Мерон-сан хутко розсунула паперові сьодзі й почала виносити на сонце численні ковдри й футони. Ніхто не заважав їй, і вона з доброю усмішкою подумала: «Правду люди кажуть. Ідеальний чоловік – той, якого вдома нема». Вона була невелика на зріст і кругленька, але, на відміну від чоловіка, мала вишукані риси обличчя й хороші манери, бо походила зі старовинного самурайського роду. Так само як і Кабоча-сан, полюбляла теплі сонячні кольори, її улюблена юката була пошита із сатину приглушеного жовтого кольору із золотими нитками.
Кабоча-сан покволом йшов літньою вулицею та прискіпливо спостерігав, як сусіди доглядають за квітами. Земля коштує дорого, тому будиночки в цьому селі дуже маленькі. Але і в найменшому подвір’ячку обов’язково знайдеться місце для квітника. І там і тут виднілися рівненькі рядки ясно-зелених кущиків, пухнасті голівки чорнобривців, яскраві й тверді личка майорців, тендітні «жабині очка» чи грайливі веселкові примули.
Кабоча-сан працював в агрономічному концерні, його цех випускав насіння однолітніх квітів. Тому вже життя він слідкував, щоби його продукція ніде не пропадала задурно.
На дзеркальній поверхні невеликого ставка ліниво розляглося темно-рожеве та бузкове латаття, нахабно висували свої рильця вгодовані червоні коропи. Павутиння тоненьких гілок на тлі ясного неба виглядало неправдоподібно ажурним, ворони кричали жалібно й трохи моторошно, мов привиди, а жаби злагодженим хором співали свої ритмічні кантати.
Злегка пихкаючи, опасистий Кабоча-сан пройшов вузенькою стежкою поміж молодого бамбуку, вийшов на широку вулицю, посеред якої розкошували соковиті фіолетові квіти азалій, і опинився біля будинку своєї сестри. Він із задоволенням оцінив щедрі ажурні зелені хвостики, що радісно визирали з землі. А до нього вже бігла вбрана у помаранчеве юката й зелену хустину Нідзін-сан – висока, з широким обличчям, міцними плечима й дуже тонкими ногами.
— Як здоров’я, дорога сеструню? Як почуває себе твій чоловік, Нідзін-сан? Чи не має він проблем на роботі? А чи не хворіють ваші діти? Я маю для вас дарунок від Мерон-сан!
Брат із сестрою обмінялися поклонами.
— Ой, яка радість бачити вас у нас! Чи здорова Мерон-сан, чи здорові ваші діти? Ми так скучили за вами, адже не бачились іще від цвітіння сакури!
Родичі обмінялися подарунками й знову розкланялися. А з інших подвір’їв уже визирали усміхнені обличчя, чулися привітання, радісний сміх і побажання. Перевальцем прибігла засапана гладуха Дзягаймо-сан – засмагла, зі спрацьованим по селянські обличчям, у брунатному робочому фартушку, вона широко й щиро усміхалася, не соромлячись жовтуватих зубів. Два швагри, брати-близнюки Біто в багряних сорочках, з однаковими червоними від сонця широкими обличчями, радісно вимахували ковбойськими капелюхами. Вони були нетутешні – сестри Кабочі віддалися за них, коли вчилися в Массачусетському Університеті. І хоча близнюки вже давно прижилися в Японії, для сусідів так і залишалися чужаками.
На електронному візку приїхав стовосьмирічний Маме-сан і пригостив кревних зеленим горошком.
Кабочі-сан подумки перераховував родичів. Здається, нікого не забув, переконався, що всі здорові та в доброму гуморі. Така вже була в нього традиція – кожного сезону навідуватися до родичів на іншому краю села.
Кабоча-сан прокинувся серед ночі. З кухні було чутно, як дружина товче в ступці імбир. У темряві він побачив, як світиться дюжина очей: його оточили ніндзя, високі й низькі, товсті та худі, в однакових чорних костюмах і масках та з кривими мечами в руках. Лише четверо з них, найменші за зростом, мали на маківках хвостики чорного жорсткого волосся.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design