Вибір!
Ми стикаємось з ним всюди. У три роки ти обираєш іграшку, з якою ляжеш до ліжка; в шість – тих, з ким тобі найбільше хочеться дружити. В десять обираєш книги та одяг до смаку. В тринадцять - йти за натовпом чи вирізнятись з нього. У шістнадцять розмірковуєш над своїм призначенням і обираєш куди рухатись далі.
З вибором ми стикаємося кожного дня. Пити чай чи каву? Вести здоровий спосіб життя чи шукати відради у шкідливих звичках? Читати книги чи дивитись фільми? Їсти м'ясо чи стати вегетаріанцем. І так кожного дня протягом всього життя. Від вибору не втекти, інакше твоє життя проживатимуть зовсім інші. Ти ж лише існуватимеш, як маріонетка, підлаштовуючись під бездоганні смаки оточення.
Я не замислювалася над цим, допоки вибір не зруйнував усе моє безтурботне життя.
Роздоріжжя це ж лише перехрестя, запевняла матуся, але яке важливе значення має в нашому житті. Один крок в іншому напрямі вже змінює нашу долю. І тепер я маю обрати свій шлях, щоб стати успішною в майбутньому.
- А я говорила тобі, треба було вчитися,- сварилась матуся, старанно пакуючи речі у валізу. – Тоді було б із чого вибирати, а так,- нервово кидає кофтинку в валізу і вмощується на край дивану поряд зі мною. Я опускаю голову, нервово смикаючи пальцями край кофтини.
Щодня чую одне й те ж саме: вчись краще, одягайся скромніше, перебірливо й уважно обирай друзів. Здається, дорослі взагалі не припускаються помилок. А на мене чекає стандартна схема: школа, університет, сім’я, робота і пенсія. Оце життя мрії.
Невже вони не розуміють, як мені страшно. Я йду в доросле життя, де не буде кому розв'язувати мої проблеми.
Я повинна стрімко стати самостійною й успішною, не забуваючи радувати батьків своїми перемогами та звершеннями. Та й не так лякає самостійність, як вибір. Чи правильно я чиню?! Чи стану я хорошим лікарем, якщо вступлю до медичного. А може вчителем було б краще. Не знаю. Сумніви всередині просто з’їдають. Та я вже не можу нічого змінити. Мене зараховано до медичного коледжу і я маю завтра бути в іншому місті.
- Нічого, матусю,- підбадьорюю її, а сама тремчу всередині. – Я впораюсь. Ніколи не пізно…- це єдине що мене втішає зараз.
Впевнено стискаю ручку валізи і тягну її за собою на вихід. Пам’ятаю як матуся цілувала мене у щоки перед потягом, а тоді… Все як у тумані. Краєвиди стрімко мелькотіли перед очима. Кілька годин і ось я стою перед гуртожитком медичного коледжу. Читаю дрібним шрифтом табличку і важко зітхаю. Попереду на мене чекає багато нового і цікавого, як запевняла матуся, але відчуття, що життя лишилось позаду.
За навчанням будні стікали як вода з даху після потужного дощу. Виявилось, що я даремно хвилювалась щодо гуртожитку та сусідок по кімнаті. Ми швидко знайшли спільну мову. А от з навчанням все виявилось не зовсім безхмарно.
Зовсім інакше я уявляла собі пари на факультеті медсестринської справи. Але, мабуть, з лекцій і теорії все й починається. Встигаючи працювати, ми з дівчатами не забували про життя, що вірувало за межами гуртожитку й університету. І я звиклась з думкою, що бути мені медиком, допоки…
- А ти чому вирішила в медичний вступати?- поцікавилась якось одна з моїх подруг. І чого їй раптом стало цікаво після двох років навчання. Тоді до мене знову повернулись тривожні думки: чому?
- Я не мала іншого вибору,- зізналась я, бо ніколи не вміла брехати. Та й себе не обдуриш.
Дівчата спокійно сприйняли мою відвертість і навіть підтримали, переконуючи, що я ще встигну знайти своє місце під Сонцем. І я хотіла їм вірити, адже з кожним наступним днем, тижнем і місяцем переконувалась, що зробила помилку. Моє серце відторгувало кожне завдання, яке пов’язувало мене з медициною і вчило бути спеціалістом своєї справи, як відторгнення донорських клітин чи органів. Я силувала себе, адже відповідальна і йшла на заняття. Повинна була отримати диплом і принести додому в руки батькам, щоб вони могли мною пишатись. Адже кожна собака в маленькому містечку вже знала, Катька буде медсестрою, а може й лікарем якимсь, якщо забажає. Чого я бажала не знала.
Тоді я прислухалась до себе, але внутрішнє «я» гордовито мовчало. І словечком не обмовилось, що мені робити. Брехати батькам, вдаючи себе щасливою студенткою і володаркою диплому з відзнакою, я не могла. Їх розпитування і грандіозні плани на мене пригнічували з новою силою. Тоді я почала ходити на купу різних курсів, щоб заповнити прогалини у табличці «Я ж вмію», «Я ж можу».
Здобувши кілька дипломів з різних б’юті кваліфікацій, я не знайшла спокою. Тепер я не лише була горе-медиком, а ще й невдахою візажистом і стилістом. Адже жодне з цих занять не було засвоєно мною на високому рівні. Я бігала від однієї справи до іншої, ще більше заплутуючись в собі.
Тієї весни все змінилось. Сидіння в чотирьох стінах змушувало шукати заняття. Тоді у мене виникла ідея. Я почала писати статті. Мені здавалось, що творче я, що досі спало глибоко всередині, нарешті вийшло назовні, проявилось як фотоплівка під дією реагентів.
Я просиділа за монітором пів ночі, не відчуваючи втоми. Натомість всередині наче вогник спалахнув. Мене кидало в жар від однієї думки, що я писатиму. Руки тягнулись до клавіатури, а думки створювали нові світи.
Зранку навчання, увечері створення історій, які стали відрадою для загубленої душі.
Лише через кілька років, отримавши диплом магістра медичного вишу, я зрозуміла що недаремно. Кожен шлях, який ми обираємо, рано чи пізно приведе туди, куди слід. Туди, де наше місце.
Відтоді минуло багато років і знання здобуті в університеті мені неодноразово знадобились в житті та в процесі написання книг. Але головного навчило мене саме життя: ніколи не пізно йти за покликом серця.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design