Багато дехто в інтернеті, щоб викликати суперечки, а тим самим і інтерес, - бо ж людям від нудьги немає цікавішого та солодшого, ніж сварки, - розміщають на своїх сайтах саморобні рейтинги. Деякі, пихи ради, посилаються на рейтингові агенції, але хто там їх перевірятиме...
Так от, зустрів одного разу і таке: десять найсмішніших книжок. Тицьнув я в одне посилання, в друге... Почитав там-сям по півсторінки їхніх «найсмішнішіх» і, мало щелепу не звихнувши з нудьги, впевнився: мій особистий вибір колишній є найточнішим.
А як може бути інакше, коли лише одна книжка, "Троє в човні, не враховуючи собаки", змусила мене колись: а) до неетичної поведінки б) до придбання носовичка. Бо через сльози, що від сміху напливали на очі, ледве літери бачив. Ну, а про неетичну поведінку – трохи згодом.
Так от, хто хоче хай собі клацає по тих рейтингах, я особисто на тему «найсмішніша в світі книжка» вже своє відрейтингував.
Але тільки своє. Бо ж ясно, що на узагальнення, зокрема світового масштабу, я не претендую. Хоча й написав "в світі".
А тим більш, коли йдеться про гумор – які тут можуть бути "загальнощі"? Гумор – річ набагато індивідуальніша, ніж почерк і навіть ніж улюблена кількість часнику в затирачці.
Буває, хтось розповідає анекдот, - сам мало зі стільця не падає зо сміху, а всіх навколо як заціпило. Лише співчутливо дивляться на реготуна, а деякі, чемно прикриваючись, позіхають.
Особливо це в жінок спостерігається. У них багатозначність співчутливості в поглядах і показна чемність прикривання при позіханні сягають буквально висот акторської майстерності.
Так що моє, може й не дуже обережне, "в світі" можна виправдати. Хоча б так: "ну, в кожного свій світ".
Кому здається світ білим, кому чорним, кому з підсинню, кому й з прозолоттю.
Я в цьому, до речі, переконався колись на прикладі – до речі, - тих самих "трьох у човні".
Колись, - після армії часто людину тягне кудись, хоч до чорта в зуби, аби з батьківського дому висотатись, - найнялись ми в монтажники з дружком, Толіком, та й поїхали до Кривого Рогу. Тоді там (гай-гай, мало вже хто пам’ятає ті часи) Дев’яту домну будували.
Живемо в "общазі", тобто в гуртожитку, народу з усіх країв будуправління понасилали.
Платять так-сяк, тому десь за тиждень до зарплати гроші з кишень кудись упливають. Мабуть до витоків грошових річок, нереститися.
І от тиняються хлопці по кімнатах та коридорах, не те що в пивну, - на вулицю не вийдеш, бо вітром здує, кишені ж нічого не обтяжує. А без баласту…
Ходять злі, іноді непромоченими горлянками щось гарикнуть один до одного. Але переважно чути скрип у мізках, – метикують, у кого б ото хоч рубля позичити.
А я сиджу на своєму ліжку, занурений в той човен з трьома лобурями та з собакою. Блаженна, (чи блазенська – бувши певен своєї зовнішності, не дуже придивлявся) усмішка писок розтягує, і час від часу регочу, витираючи сльози. У такій відключці від голоду й тверезості, що не відчуваю, як небо в кімнаті затягує хмарами, починає десь гримотіти.
Нарешті напруга лускає, хлопці не витримують такого знущання над загальним горем, і першою блискавкою в мене летить чиясь подушка.
Не дуже нею пристрашений, все ж вдаюсь до оборонних заходів, повертаюсь трохи, щоб книжку з рук не вибило, і виставляю руку.
Продовжуючи поглинати текст та сміятись.
Град подушок та інших особистих речей моїх ображених товаришів, - Сашка Шноцель навіть черевика свого не пошкодував, - швидко почавшись, швидко й ущухає.
Нарешті до мене доходить неетичність моєї поведінки. І я, приховавши якомога ретельніше книжку, йду, витираючи сльози від сміху, до Женьки на другий поверх за сухарями. Вчора домовились.
Отак мені ті "Троє в човні" підсвітили та підзолотили мій світ. До зарплати.
На відміну від товаришів, котрим свої світи не було чим ні підбілити, ні синню підвести.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design