Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2613
Творів: 47596
Рецензій: 92456

Наша кнопка

Код:Художні твори Проза Фантастика

Діалоги з Мумією. Діалоги 22-23

© Алла Марковська, 28-09-2019
Діалог двадцять другий

Наступного дня об'єктами дослідження стали Олрой та Кларк. Коли вони прибули на базу, обидва пройшли медичне обстеження. Адже перебування у мікрокліматі підземної бази може вплинути на здоров'я. І от знову містеру Пречету, та професору Кенінгтону довелось пройти ретельне обстеження, яке проводились на основі первинних даних.
Олрой несподівано для себе відзначив, що може бігти по біговій доріжці не задихаючись, а у Кларка випала пломба із зуба, і зуб сам по собі відновився. А шлунок, який завжди дошкуляв болем, тепер працював як у юності, ще до того як Кларк став студентом.
Доктор Мартен не приховував подиву та захвату:
- Це, безумовно, вплив об'єкта, містере Смітт. Я рекомендую і вам пройти обстеження, адже ви також контактували з об'єктом частіше від інших. Це, безумовно, якийсь невідоме нам випромінювання, або ще що.
Кларка та Олроя відпустили.
Містер Смітт попросив поки тримати результати дослідження у таємниці від американця та росіянина.
- Як він це робить? Є припущення? - запитав Удав у біолога.
- Не знаю, - розгублено відповідав Мішель, гортаючи на планшеті сторінки з даними досліджень, - Ми пробували усе що могли для вимірювання, зламали три МРТ - вони просто вигорають. У об'єкта і справді в основі складу тканин - метал.
- Це штучна людина, чи кіборг? Він не користується туалетом, і це при тій кількості спиртного, яке він п'є! У нього, не буває похмілля, він мало спить. Багато читає. Слухає музику і часто надовго, завмирає наче змій. Я не можу зрозуміти природу цієї істоти.
- У нього є серце, воно б'ється повільніше, ніж у людини, його серце більше і зміщене ближче до центру грудини. У нього ймовірно є легені, йому потрібен газ для дихання. Я провів експеримент. Об'єкт був, звичайно, незадоволений. Він швидко розібрався у тому, що ми робимо, і демонстративно випив пляшку віскі з горла. У його кімнаті  змінювали склад газу, коли газ перекрили, він вилаявся і заснув. Серце майже не билося. Коли у кімнату повернули повітря, він прокинувся, серце відновило роботу. Він не задихався, не було конвульсій, він і справді був немов механізм, який відключили від струму.
- Добре, що метан у кімнату не пустили, він би точно скористався моментом, і підірвав би базу. А ще, вогонь його не травмує, значить, він і справді може бути механізмом? - уточнив Удав. - Кіборг зі штучним розумом.
- Я не знаю, Бен, - роздратовано розвів руками біолог, - мене збентежили крила, які він продемонстрував Кларку.
- А що не так з крилами, як вони утворилися? Чи вони вмонтовані у його тіло?
- Ми переглянули зйомку покадрово, вперед зростаючого крила йшло пилова хмара, з'являлися дрібні частки і формували тканину крила.
- Суцільні загадки. І ще додамо цей феномен зцілення.
- Мабуть, версія, що він кібернетична людина зі штучним розумом, може пояснити усе. Навіть зцілювальний ефект.
- Поки зупинимося на тому і продовжимо дослідження.
У лабораторію увійшов начальник охорони. Удав з подивом подивився на офіцера, вже розуміючи, що новини будуть неприємними.
- Під керівництвом доктора Ренлі розкритий другий саркофаг, - негайно повідомив начальник охорони.
Удав глибоко вдихнув, закотивши очі, прошепотів:
- Ненавиджу цього вискочку.
Прибіг, захекавшись, Кларк.
- Щось трапилося, доктор Пречет? Наш об'єкт щось утнув? - запитав містер Смітт якмога спокійніше, ситуація вже здавалася дещо кумедною.
- Так, містере Смітт, він пішов у кімнату з другим саркофагом. І якось заблокував двері. Там утворилося поле перед дверима. Поле, яке б'є струмом при наближенні людини.
- А де була охорона, коли він пішов?
- У коридорі, як зазвичай, але двері його кімнати відчинилися самі, а солдати не могли поворухнутися. Я сам заціпенів. Сиділи, розмовляли, тут він підвівся, вибачився і вийшов, - Кларк навіть образився. Удав припустив, що психолог занадто сильно прив'язався до об'єкта дослідження. З одного боку, це добре, але з іншого - не дуже, адже тепер Кларк ненадійний, він легко може стати на захист свого незвичайного друга.
- Ходімо, доктор Пречет, спробуємо розібратися у тому, що відбувається. Мішель йдіть з нами і постарайтеся, щоб Ловрашов і Ренлі отримали якомога менше інформації.
- Добре Бен. Хоча від цих шпигунів приховувати інформацію важко, - зітхнув Мішель.

Діалог двадцять третій

Кларк почув чужу думку. Це Мумія дозволив йому увійти до кімнати із саркофагом, якщо він так цього хоче.
«Хоч не в якості заручника я тобі потрібен?» - з усмішкою запитав Кларк.
«А навіть якщо так, то тобі яка різниця?» - почув шепіт у голові психолог.
Кларк засміявся, - «Гаразд я візьму випити».
«Мудра людина», - шанобливо відповів Апсу.
«Ти мене похвалив, чи знущаєшся?» - перепитав Кларк. Співрозмовник промовчав. Мовляв, сам здогадайся.
Кларк стояв у кімнаті спостереження поряд з доктором Мартеном. Мумія сидів у кімнаті поруч з другим саркофагом. Ніби медитував. Доктор Ренлі і незнайомий Кларку військовий планували вибити стіну, щоб дістатися до заблокованої кімнати.
- Це хто? - запитав Кларк, у французького вченого киваючи головою на військового в формі американської армії. Мішель озирнувся, подивився на Ренлі і його співрозмовника майже з ненавистю,
- Прилетіла група вояк із зони п'ятдесят одна, хочуть забрати наш об'єкт. Ніберійці дозволили. Ангели доктора Ренлі певно усіх перекричали, та вплинули на це рішення.
- Ого, - здивувався Кларк, намагаючись розібратися у великій політиці, - там справжня війна за володіння нашим Апсу.
- Їх вразили його властивості зцілення і трансформація, хоча старі ангели рекомендують відвести Місяць до Венери. Тому що Земля стала небезпечною бо тут прокинувся Райтук.
- Це хто?
- Вони так назвали Апсу. Молоді ангели вважають що перші збожеволіли, і щось поплутали.
- Не думав що наш артефакт викликав такий резонанс, - посміхнувся Кларк. Він так мало знав про навколишній світ. Та вдавав ніби знає щоб мішель говорив далі. Удав, певне, більше. Та хіба він скаже.
«Ти де є?» - почув Кларк Апсу.
-  Я знайду пляшку віскі та піду до нього, - повідомив Кларк французу.
За спиною, як зазвичай, нечутно, з'явився Удав. Тицьнув Кларку до рук пляшку з коньяком:
- Йому це сподобається, тільки, докторе Пречет, ви пийте менше. Незрозуміло, що трапиться, і нехай містер бог захистить якось стіни. Ці ідіоти збираються почати розбирати мою базу. По можливості дізнайтеся, що задумав Апсу.
Кларк посміхнувся:
- Дізнаємося, коли він зробить задумане.
- Так, він нікому до кінця не довіряє, - сумно посміхнувся Удав. Ця посмішка розгладила суворі зморшки на лобі, і Кларк подумав, що містер Смітт, виявляється, молодий чоловік - років сорока, не більше.
Доктор Ренлі побачив Удава і почав вимагати дозволу на силові дії щодо об'єкта. Удав стояв скелею. Відповідаючи, що Апсу не загрожує безпеці бази і безпеці Землі також, і немає потреби розгортати проти нього військову операцію. І що він особисто, містер Сміт, не отримав розпорядження керівництва про те, що об'єкт переходить до рук доктора Ренлі. Ловрашов маячив біля дверей, але йому, навіть як представнику бази "Ямантау" права голоса не давали, він тільки рот відкривав, не наважуючись висловитись.
Кларк узяв пляшку і підійшов до дверей. Що далі? Ні, силове поле не згасло, невідома сила штовхнула його у зачинені двері, він зробив мимовільний крок і опинився в кімнаті з другим саркофагом. Здивовано подивився назад,
- Я пройшов крізь куленепробивне скло?
- Так, - коротко відповів Апсу, простягаючи руку за пляшкою з коньяком.
- Ти розумієш, що Удав тебе спеціально напуває, він думає, що це тебе послаблює, - попередив психолог, сідаючи на підлогу поруч з Апсу. Уявив собі обличчя Удава у цей момент. Але згадав, що начальник відділу Артефактів дуже зайнятий зараз. Важка робота - говорити з одержимими дурнями.
- Даремно він так думає, - відповів Апсу, розкриваючи нігтем пляшку, кіготь застряг в короці, але Мумія не звернув уваги, відпив ковток, передав пляшку Кларку. Зняв корок з довгого кігтя що блскотів наче діамант, додав, - А тебе напуває, щоб ти думки менше чув, - і розсміявся, немов і справді простий легковажний хлопчисько.
- Підступний Удав, - з посмішкою сказав Кларк, узяв пляшку,  зробив великий ковток.
Доктор Ренлі, онімів спостерігаючи як Кларк потрапив до кімнати. А потім велів своїм солдатам йти слідом, але поле нікуди не зникло, воно відкинуло вояків, створивши біля прозорих дверей пастку де люди втрачали опору і повисали у повірі наче на невидимому павутинні. Руки, ноги, автоматні стволи стирчали у різні боки та борсалися, немов перевернута черепаха.
Кларк з подивом розглядав смішне видовище за скляними дверима.
- Отже, доктор Ренлі хоче забрати мене і мою сестру на іншу базу? - запитав Апсу, змахнув рукою, і солдати розділилися. Силове поле, яке захопило їх, зникло.
- Так, - відповів Кларк, повертаючи пляшку, - і Удав не знає що зробити. А ти?
- А я що? - перепитав Апсу, - мені що, повбивати  їх та закрити доступ на цю базу усім, хто бажає мене звідси витягти?
- Повбивати? Ні, не потрібно нікого вбивати, - жахнувся Кларк, - а ти вбивав?
- Бувало.
- Ти ж військовий, ти говорив, і, напевно, не в штабах відсиджуєшся.
- Ні, я в штабах не відсиджувалися, - підтвердив Апсу, зробив ковток коньяку, поспішно віддав пляшку Кларку, - О, почалося, - схопився на ноги.
Що почалося, Кларк не почув, він це побачив.
Мумія відкинув кришку саркофага, і дістав звідти тонке тендітне тіло зовсім юної дівчини. Її волосся було ще довше, ніж у брата, маленька смаглява рука здавалася дитячої. Вона не прокидалася. Мумія акуратно сіл біля саркофага, заколисуючи тендітну дівчину на руках, як дитину, шепочучи їй щось незнайомою Кларку мовою.
Це було ніжно та зворушливо, Кларк не посмів заговорити, тільки здивовано розглядав гарненьке обличчя сестри Апсу. Усвідомив, що це і справді може бути Тіамат, стародавня шумерська богиня, посміхнувся. І зауважив, що тіло дівчини почало ставати прозорим, поблискували світлячки, і вона зникла з рук Апсу.
Кларк не міг повірити очам:
- Що? Навіщо? Що ти з нею зробив?
- Направив її енергію у її нове тіло, і тепер можу зробити це з собою. Так що база п'ятдесят один почекає.
Пролунав вибух, кімнату з порожнім саркофагом затягло димом та пилом. За мить до цього Апсу одним різким рухом підхопив Кларка і кинув його у порожній саркофаг. Вже звідти Кларк почув глухі постріли. Глухо чувся голос командира загону із зони п'ятдесят одна.
- Що, не можеш впливати на моїх солдатів? А знаєш, чому?
- Знаю, - почув Кларк коротку відповідь Апсу.
Телепат визирнув із саркофага. Апсу бився з солдатами. Просто, без магічних маніпуляцій, але вельми успішно, намагаючись ними прикритися від мармурових куль. Кларк зауважив, що Мумія вже був поранений, кров поглинала його одяг, краплі падали  на противників, ранячи їх. Солдати заповнювали невелику кімнату крізь пролом, як лавина - маленьке місто. Вони тепер могли просто задушити Апсу масою.
Кларк почув у голові - «Заховайся, чорт забирай!»
До кімнати просочилися солдати з охорони женевської бази, вони увірвалися оперативно, витягли Кларка з саркофага, і так само швидко відступили.
Кларк втомлено сів на стілець біля столу з екранами спостереження. Удав стояв і спостерігав за тим, що діється у кімнаті.
- Вони його переграли, - з досадою сказав Удав.
- Не впевнений, - сумнівався Кларк, - я відчуваю, що це ми ще не все знаємо про нашого містера бога.
Немов на підтвердження цих слів Апсу зник, на його місці з'явився величезний сірий звір розміром з коня, звір метнувся в сторону пролому, розкидаючи солдат в різні боки.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)
кількість оцінок — 0
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.89421391487122 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …
Графічний роман “Серед овець”
Графічний роман Корешкова Олександра «Серед овець», можна було б сміливо віднести до антиутопії, як …
Добірка художньої літератури козацької доби
Друзі! В інтернет-крамниці “Онлайн Криївка” представлена цікава добірка художньої літератури …