Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2571
Творів: 46714
Рецензій: 91095

Наша кнопка

Код:Художні твори Проза Фантастика

Імператриця Арілука

© Алла Марковська, 04-04-2019
Летос радісно повідомив:
– У космосі знайшли замерзлого безсмертного. Мені повідомив Ранге. Я дав запит на кораблі патруля і до побратимів  калтокійців, й ось, отримав відповідь.
Мілен дрімала у кріслі пілота. Летос розбудив її своїм окликом:
– З чого Ранге вирішив, що то безсмертний?
– Мілено, ти мене дивуєш, – посміхнувся катер. – Знайдений ожив, коли потрапив у мікроклімат корабля.
– Ти вже домовився про зустріч із тим кораблем? – запитала Мілен.
Розмовляли вони не голосно, але Нейл, що дрімав на канапі у куті рубки керування, прокинувся і почув частину розмови.
– І що нам дасть той нещасний безсмертний? – здивувався Нейл.
– Не знаю, – відповіла Мілен, – але інтуїції нашого Летоса я довіряю.

***

Ранге – трьохфредовий бойовий просторовий крейсер космічного патруля – повідомив Летосу місце зустрічі. На що вплинула пригода, яку пережив Ранге і його команда. Патрулюючи восьму галактику, команда Ранге натрапила на космічних зейдів , то були не просто розбійники, а работоргівці. Короткий бій патруля і піратів тривав, напевне, одну малу одиницю часу. Зате звільнені раби завдали клопоту на декілька галактичних днів, що тривають 36 іто. Коли врятовані люди з трюму работорговців потрапили на корабель космічного патруля, відмилися і досита поїли, вони почали нахабніти. Особливо одна надзвичайно гарна абіканка, що її знайшли у каюті капітана зв'язану, з кляпом у роті.
Капітан Ранге з того часу тільки і мріяв повернути кляп на місце. Та, на жаль, не був піратом. Пані, звільнена від кляпу, заявила, що вона далека родичка великого і вельми мудрого імператора планети Абік Родлана, а люди, котрих знайшли у трюмі работорговців, то придворні особи, і ставитися до них потрібно шанобливо, як до королівського двору, з усіма придворними правилами етикету і використовуючи титули світлість-величність.
Капітан Ранге, височенний фет міцної статури, навіть скинув людську іпостась, нависав над худорлявою стервою, що ледь чи не дихала йому у діафрагму. Намагаючись якось втихомирити, повідомив, за якими правилами потрібно жити на військовому крейсері. Жіночка притихла, поправила діадему, що перекосилася від того, як старанно вона задирала голову, прагнучи дивитися на дев'ятифретового ящера зверхньо, і відступила до виділеної для неї каюти.
Коли Летос зайшов до трюму Ранге, на Мілен там уже чекав капітан малого крейсера фет Лонас. Він відразу вилив на Мілен усі свої проблеми разом із двором імператора Родлана. Нейл стояв на трапі, слухаючи запальну розповідь Лонаса. Тільки поява у люку Летосата Рола змусила Лонаса замовкнути з відкритим ротом.
– Я тут інкогніто, – відмахнувся Рол, вітаючись із патрульним, і додав: – Як і, судячи з опису, імператриця Абіка.
Лонас вирячив темні фіолетові очі, простогнав:
– Бідний імператор, то така, така... – розвів усіма чотирма руками, не знаходячи літературних аналогів, – стерва.
– А що там із тим безсмертним? – запитала Мілен.
– Тим, про кого цікавився ваш катер? – перепитав Лонас.
– Саме тим, – проекція Летоса підійшла до Мілен і Лонаса.
Почувся голос крейсера Ренге, він привітався з товаришем. Хоча Мілен була певна, що комп'ютери кораблів переговорили, ще коли наблизилися на відстань видимості.
– Я його залишив на базі Джа. Там отримали запит, що його розшукують агенти служби безпеки з Тетанни.
– Як його звали і як він виглядав? – запитала Мілен.
– Так, як описував ваш Летос, – Лонас побачив, як спохмурніло обличчя Мілен. – А звали Ларсард.
– Вампір... – процідив Рол. – Він розповідав, як опинився у відкритому просторі?
– Так, казав, що його яхта не витримала гравітаційної хвилі. Бреше, звичайно. Тут така справа... не хочете допомогти передати ту с... імператрицю імператору? Сил більше немає з тим придворним етикетом, а ви на дипломатії знаєтеся.
– А що нам за те буде? – всміхнулася Мілен.
– Ящик беркга і корпоратив у системі Накарин. Там є планета, на якій, напевне, ще колеса не винайшли. Ми збираємося відпочити там із полюванням і танцями. А де Гел?
Мілен спохмурніла. Капітан патрульного крейсера стурбовано запитав:
– Щось сталося?
– Про те знає той безсмертний, якого ви знайшли у космосі, та доведеться за ним ще політати, – відповів Нейл.
– От чорт, – знявся фет. – А я тут про корпоративчики... Вибачте, Мілен! Я не знав...
– Та не перепрошуй, – перервала його Мілен. – Добре, завеземо вашу стерву-імператрицю і прилетимо до вас на гулянку. А то збожеволію.
Мілен звʼязалася з базою Джа. Ларсарда на базі вже не було. Таємні служби Тетанни швидко зреагували й надали вампіру статус недоторканності як особистому секретарю правителя галактичного об'єднання. Але вампір знав, де та таємна база на кордоні Пателли. Мілен зв'язалася з Ларне і дозволила йому спіймати Ларсарда, але так, щоб виникло враження, наче вампір просто зник у цілковитій невідомій тиші Всесвіту. Дракон Ларне з впевненою усмішкою запевнив, що все зробить як належне, і додав, що не вперше.
Джарек повідомив Мілен, що може й сам знайти ту базу, й не варто ганятися за магічним вампіром чи наражати на небезпеку команду Ларне. Та Ларне відповів, що вампір небезпечний, і час знешкодити його.
Мілен погодилася з обома і відключила телепатичний звʼязок. Хай самі розбираються, хто крутіший: дракон чи космічний корабель.
Саме тоді на борт Летоса прийшла імператриця Арілука, і думки Мілен, Нейла, Ленори і самого Летоса опанував хаос.
Арілука – імператриця планети Абік – переступила через перший прошарок борту катера й відразу заявила, що вона придворна дама і ставитися до неї потрібно належно її статусу, з повагою виражаючи шану у зверненні "ваша світлість" і поклоном голови. Другою вимогою було надати їй окремі каюти для неї й для її, так би мовити, подруг. За тим із її гарненького рота полився невпинний потік слів про страшні дні, проведені на кораблі піратів, характеристики піратів, а особливо грубого капітана. Також згадала і про невихованість велетенського нахаби, того чотирирукого ящера – капітана корабля космічного патруля, його зверхність та зухвалість.
Мілен заховалася за Нейла, він виступив уперед, усміхнувся до красуні, заговорив невимушено, змушуючи його слухати. Пояснив конструкцію корабля, що не дозволяє виявити шану її світлості згідно придворного етикету, зате невигоди компенсуються гарячою водою і швидкістю, яку може розвинути неймовірний космічний катер. Арілука, заворожена його голосом, обличчям, рухами, самовпевненістю і поштивою ввічливістю, замовкла і ладна була погодитися на все, що він би їй запропонував. Нейл продовжував заговорювати імператрицю, котра танула, як лід на стабілізаторі під час падіння корабля. Мілен тихенько відступила у рубку керування.
Ленора залишилась у каюті з потерпілим двором імператора Абіку, лікувала поранених придворних, намагалася заспокоїти розхитані нерви істеричних фрейлін, що ефектно втрачали свідомість ледь чи не щоразу, коли молоді пажі згадували страшних піратів.
Рол залишився з дружиною у рубці керування. Хотів скористатися ситуацією, щоб відновити хоча б дружні стосунки. Летос відімкнувся від усього, що діялося на його палубах, очікуючи припинення навали у схемах свого маленького комп'ютерного всесвіту, хоча його команда знала – катер тихенько спостерігає за тим, що відбувається на борту, не втручаючись. Летос любить вивчати нових людей. Хоч не знущається з них так, як полюбляє час від часу Джарек.
Чотири придворні дами, витончені, наче делікатні квіти, навіть у синьому одязі, який космічний патруль видає потерпілим, були прекрасними, особливо коли їм дозволили прийняти душ. Три кавалери, два молодих хлопця, нащадки славних аристократичних сімей Абіку, котрі служили пажами при імператриці, і привабливий старший чоловік, вчитель та радник її світлості, – от і всі наближені, що супроводжували Арілуку в її пригодах.
Юнаки-пажі, змивши бруд трюму работоргівців, почали хизуватися своєю сміливістю й придумувати, якими вони були героїчними у небезпеці, намагалися змусити панянок підтвердити свої вигадки.
А от вчитель і радник був і справді мудрим, тому мовчазним. Він скористався люб'язно наданим йому Летосом доступом до всесвітньої мережі та відіслав повідомлення імператору.
Летос помітив, що його намагаються переслідувати. Виявилося, то кораблі королівської служби безпеки з планети Абік. Летос отримав повідомлення, в якому йому наказували зупинитися, або у нього почнуть стріляти. Нейл засміявся, побачивши те повідомлення міжгалактичною, надруковане з притаманними абікцям помилками, які спеціально за королівським наказом виправили деякі міжгалактичні слова на, як їм здалося, правильні. Летос ображено бубонів:
– Усі мене ображають. Навіть ті недомірки з Абіку. Теж мені військовий флот, сміх один, даертесс. Стріляти вони почнуть? Чим? Лазером! Не смішіть стару досвідчену військову машину...
– Запитай, що вони хочуть? – розвеселилася Мілен, з розгону стрибнувши на маленьку чорну кулю біля пульту керування.
Куля миттєво переформувалась у зручне крісло.
– Забрати імператрицю, – всміхнувся Рол, закінчуючи за дружину почату фразу, як у них частенько бувало.
Він дрімав у третьому кріслі, яке було розгорнуте під ним як гравітаційний гамак, але коли Рол сів, гамак перетік у зручне широке крісло.
– Це все презентаційна вистава. Імператор думає, що його дружина знає і про переслідування, і про погрози. Що вона вже налякана й шукає п'ятий куток на нашому кораблі.
– То, може, час її повідомити, – мстиво запропонувала Мілен.
– Ти зла, – схвально констатував Нейл.
– Дуже, – погодилася Мілен.
– І я про те, – буркотів Рол, сердито подивися на дружину, котра ніяк не бажала примирення.
– Добре, ви тут можете й посваритися, вам це буде на корись, не соромтеся. Можете навіть покричати одне на одного, бо з мене досить вашого красномовного мовчання. А я повідомлю її величній світлості про вимогу його світлої величності, – сказав Летос, і його проекція зникла, тільки голос ще звучав: – Хочу першим побачити, як вона втратить царствену стервозність.
За декілька коротких часових проміжків, чи, може, взагалі миттєво, бо ніхто у рубці керування не встиг вимовити й слова, на місток влетіла перелякана її величність Арілука.
– Ми можемо від них відірватися? – важко дихаючи, запитала вона. Великі перелякані очі благали порятунку.
– Ваша світлість, ми знаходимось у космічній зоні Абіку. Якщо ми намагатимемося протистояти вашим військовим кораблям, нас обстріляють з ваших лазерних гармат, – вдаючи співчуття, відповіла Мілен. – До того ж ми, здається, на вашу вимогу сюди прилетіли. Ви просили доправити вас додому.
– Він вб'є мене, і ви будете винні! – демонстративно закотивши очі, вона вхопилася за лоба і втратила свідомість, завбачливо підійшовши поближче до дивану.
Мілен, Рол і Нейл перезирнулися.
– Люди, – у рубці знову з'явився Летос. – Я очікував кращої вистави.
– Якби то була вистава, – підтримав розмову Рол. – Вона й справді налякана. Хоча остання дія, напевне, таки зайва.
Арілука, не дочекавшись, що їй хтось допомагатиме прийти до тями, втішаючи та запевняючи, що врятує від гніву імператора, сіла на канапі, приречено склавши гарні білі руки на колінах. Наче невинна героїня, що очікує на несправедливу кару.
– Цинічні калтокійці, – бубніла вона гарненькими губами. – Найманці не можуть бути лицарями.

– Зупиніться й ослабте силове поле, дайте можливість пришвартуватися! – почули наказ у динаміках.
Летос увімкнув зворотній зв'язок. На екрані з'явилося симпатичне обличчя з коротким русявим волоссям, обрамлене навушниками і стійким білим комірцем із блискучими нашивками капітана корабля флоту Абіку.
– Зупиняюсь, – відповів Летос, демонстративно зітхнувши.
– Прошу, назвіться, юначе! – наказав капітан військового корабля Абіку.
– Юначе... – криво всміхнувся калтокійський військовий катер. І, намагаючись бути максимально серйозним, чітко відповів, підтримуючи церемоніальну гру абікця: – Калтокійський військовий галактичний катер 1-Летос, з вами розмовляє бортовий комп'ютер. Капітан – Мілен да Рідас. Далі ви будете розмовляти з нею.
Капітан ошелешено дивився, як зникала проекція Летоса. Екран перемкнувся, і на ньому виникло ще одне юне, тепер уже дівоче обличчя. Синьоока, смаглява дівчина, що, здавалося, ледь залишила за спиною підлітковий вік, запитала:
– Ми щось порушили у ваших законах, капітане?
– Ні, – спантеличено відповів абікський капітан. – Але я маю повідомлення, що на борту вашого корабля знаходиться її величність імператриця Арілука третя. Ви підтверджуєте цю інформацію?
– Так, підтверджую. Ми мали намір повернути її величність на батьківщину, – з милою, дещо навіть дитячою посмішкою відповіла Мілен. – Та якщо ми маємо можливість зараз віддати вам вашу імператрицю, з радістю зробимо це.
Капітан із розумінням поставився до готовності калтокійців терміново позбутися імператриці.
Як виявилося, Мілен розмовляла не з капітаном корабля, а з самим імператором Абіку Родланом. Хоча здогадалась відразу, тільки побачивши його молоде обличчя і почувши манеру розмовляти.

Коли Родлан прийшов на борт Летоса і ввічливо, з царственим почуттям гідності, привітався з усіма, хто там був, то він навіть не подивився на дружину. Дав наказ придворним провести свою пані на абікський корабель. Арілука, задерши гарненького носика ледь не до стелі, наче розглядала там щось, видиме тільки їй, пройшла на корабель імператора, ні з ким не прощаючись, ображена грубістю і цинізмом калтокійців.
Два матроси принесли на борт Летоса невеличкий ящик, оздоблений ірідом, золотою платиною і дорогоцінним камінням. У ящику також були коштовності.
Рол із повагою до абікського імператора оцінив подарунок.
Родлан вклонився Мілен, із його вуст поступило чи то прохання, чи дружня порада:
– Я буду вам дуже вдячний, якщо її світлість так і залишиться світлістю, а величність полетить зі мною.
Мілен усміхнулася і завірила, що калтокійці мовчазні й неговіркі. Імператор скоріше відчув, ніж зрозумів у ту мить, що перед ним не юна дівчинка, а давня істота, але він також вирішив бути у даному випадку мовчазним та неговірким.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)

не сподобалось
сподобалось
дуже сподобалоськількість оцінок — 1

Рецензії на цей твір

[ Без назви ]

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© ВЛАДИСЛАВА, 08-04-2019
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 1.3234188556671 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Новинка від Братів Капранових — “Паперові солдати”
До свого 52 дня народження, Брати Капранови підготували для своїх читачів яскравий подарунок — історичний …
Конкурс оповідань “Open World”
Літературний конкурс “Open World“ (1 травня 2019 – 1 листопада 2019) Шановні друзі! …
Книжковий арсенал 2019
Шановні друзі! Нагадуємо Вам, що зовсім скоро, розпочнеться один з найбільших літературних фестивалів …
Мовна та візуальна стихія українськості. “Енеїда”Івана Котляревського у відображенні ілюстрацій Оксани Тернавської
Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі розмову із доктором філософських наук, професором кафедри української …