Чи знаєте ви, що таке радіобуй? І я не знав, поки не почув цю історію від одного херсонського маремана:
Довідка: Аварійний радіобуй призначений для сигналізування про місцезнаходження судна. Він зазвичайн висить на капітанському містку догори ногами, а коли трапляє у воду - перевертається та починає працювати.
Тонув у Чорному морі грузинський сухогруз. Тихо тонув. Без зойків та сигналів. Просто одного дня не вийшов на зв'язок. Грузини - в паніку, усіх добрих людей просять шукати. Усі шукають - на морі з цим суворо. Але жодного сигналу, жодного повідомлення - нічичирк. Зник сухогруз разом із десятком членів екіпажу. Наче й не було.
Тиждень шукали - нічого. Квадрат, з якого востаннє виходив на зв'язок, дивилися з гелікоптерів - а що там побачиш, хто зна, куди його занесло, шторм був чималий.
За тиждень марних пошуків грузини дали відбій і стали готуватися до похорону. Коли раптом наш радист ловить сигнал від аварійного радіобуя! Усі хто міг - туди. Бачать - на хвилях рятівельний човен, на ньому команда у повному складі, а поруч плаває радіобуй.
- Що сталося? - питають.
Гамір, люди голодні і сердиті. Виявляється, коли оголосили тривогу капітан схопив радіобуй з собою у човен. Тиждень він сидів з буєм у руках, нікого близько не підпускав, щоб не пошкодили, все виглядав на обрії допомогу. А потім розсердився і з криком: "Мудаки, підсунули несправний буй!" - викинув його за борт. Де він і запрацював, як і годиться порядному радіобую.
Сухогруз потонув. Команда залишилася живою і здоровою. Капітан дослужився до заступника начальника пароплавства.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design