Пані та панове!
Буде ярмарок! Ще досвіту стануть на майдані вози із крамом, зі збіжжям, й з городиною; і всілякого добра навалом: і коні, і гуси, й всіляка животина і навіть старенький цап; грянуть музики, і хильнувши оковитої затанцює гулящий канецпольський дячок; запишаються поважні пані, а статечні господарі у шароварах як море і запашних свитках вмочать у пиво вуса й настовбичать чуби. Пташками пурхатимуть заквітчані дівчата, а парубки до них залицятимуться й скрипітимуть намащеними чоботами. Людей – юрба, і все виграє, і сяє, й пускає бісики! Он козаки на конях гречно підбочились й пихкають люльками. А там – циганка вороже, а циган грає на скрипці. А отде – бандурист сліпий заграв веселої – «Гоп, гоп, попадя, повернулась до путя!». Свято! Ярмарок!
А що продають на отім ярмарку? А все що мають, те й продають: добрим людям нічого не шкода!
Ярмарок!
Беріть своє найкраще. Неважливо що саме - покажіть людям свою майстерність. Нехай покупці подивляться, приціняться, поторгуються. Хто добре слово скаже, а хто і купить. Між людьми ходять чутки, що спонсори таки будуть… Але - тсс! Це – таємниця, нікому не кажіть, щоб знали лише ви і я.
Отож, тема конкурсу:
Вільна. З обмеженням. Обмеження наступне: у конкурсних творах повинен бути присутнім Гоголівський український дух.
Роз’яснення.
Микола Гоголь писав російською. Однак вважається українським письменником. Чому? Тому що його твори були просякнуті українським духом, суть якого – любов до рідної землі, до своєї Вітчизни, до української історії і культури.
У конкурсних творах повинно відчуватися, що автор на нашому боці, що він наш, свій, що твір писав українець з любов’ю до України.
Жанр конкурсних творів не обмежено – проза, фантастика, фентезі, ґоррор – хоч детектив або кіберпанк. Як автор забажає.
Конкретно про обмеження.
На конкурс приймаються твори, у яких присутня хоча б одна ознака:
- місце дії – Україна. Зовсім не обов’язково прямо писати, що це відбувалося у Сумах, Чернівцях або Ялті (Крим це Україна). Досить щоб з антуражу випливало, що це українська земля.
або:
- герої (персонажі) – носії українського духу. Наприклад, українці у сталінських концтаборах у Сибіру, чи наша експедиція на планету якусь-там, або якийсь такий Конан-Варвар родом з Сарматії.
або:
- У творі чітко проглядається зв’язок з Україною. Професор повинен бути український (ну, хоча б наполовину); «попаданці» повинні бути українським спецпризначенцями, українськими програмістами чи українськими таксистами; постапокаліптичне метро повинно бути під українським містом, а відьми, упирі, вовкулаки, мавки, дідьки і прочая «кровосісі» - наші, з нашого фольклору й міфології .
або:
- «нейтральні» твори, у яких немає жодної національної чи культурної прив’язки («Старий і море» Гемінґвея). Хоча ні, старий у нашому розумінні – звідкись з-під Миколаєва родом, а море – Чорне, або Азовське… Ну, може… твір про метеликів. Або про кішечку. Єслі шо (так, щоб ніхто не чув) ми скажемо що то українські метелики, а ту кішечку ми особисто зустрічали у Вінниці. Ми ж за вас, ми ж свої люди…
Маємо зауважити, що можуть бути й інші ознаки українського духу. Вони можуть бути хитрими і невловимими, як ті українські корупціонери. Судді будуть намагатися їх розгледіти, навіть так: наполегливо шукати у ваших творах. В принципі, не звертайте на ті обмеження уваги, пишіть що забажаєте аби достойно себе показати: якщо ви нормальний, звичайний українець, то тема сама вийде у вашій творчості.
і:
Нам чужого не потрібно, при всій повазі до зарубіжної літератури. На конкурс не будуть прийматися твори, у яких діють іноземні герої чи іноземці у своїх інтересах чи у інтересах своїх країн. Навіть критично налаштовані опозиціонери, представники глибокого андеграунду і вічно сумні інтелігенти.
Примітка: на іншопланетних та «іншосвітних» представників обмеження не розповсюджується; «іншопланетні» - можна, підходять. Аби ті «іншопланетянці» не носили косовороток, шапок-вуханок і не грали на балалайках… З «зеленими чоловічками» треба розбиратися. Шрек, якщо його обізвати «дідьком з болота» і одягнути у сорочку з шароварами – наша людина. Просто "іншопланетянці" зеленого кольору, які висадилися десь на Говерлі – що ж тут поробиш, буває. А от кримським «зеленим чоловічкам» до нас категорично зась.
От так.
Отже – свято починається! Осінній Гоголівський ярмарок-2018 таки відбудеться! Готуймося, пишемо твори. Прийом до передномінаційного списку розпочнеться о 20 годині 00 хвилин 28 жовтня 2018 року. І триватиме до 20 години 00 хвилин 11 листопада 2018 року. Терміни наступних етапів буде оголошено після того як дізнаємося про кількість робіт. Буде приблизно днів зо десять на голосування у групах, ще стільки ж – на фінал, якщо фінал буде. І – оголошення переможців.
Слава Україні!
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design