Ось і настала справжня весна – зі снігом, морозом і “подштанніками”. Хтось ліпить снігову бабу, хтось грає в сніжки, а хтось чистить сніг біля під’їздів за 3600 на місяць…
Щоб там не казали, найбільша насолода для солдата – то не домашні котлети, не бухло і навіть не секс. Сон – омріяне заняття кожного солдафона. Навіть старшина в ролі днювального, який чистить клозет, так не тішить новобранця як міцний та спокійний сон, але в армії то скоріше мрія…
О 4 годині ранку, коли в своєму сні ти вже майже намацав застібку на бюстгальтері Кіри Найтлі, з’являється руда та щоката пика сержанта-контрактніка, яка горланить тобі на вухо: “Ти чьо, о**ел слон, ану підйом!”
І ти не розуміючи в чому справа, скоріше рефлекторно аніж осмислено, одягаєш штани матнею назад, пхнеш голову в рукав кітеля, а пальцями лівої ноги зав’язуєш шнурки на правому черевикові… Так починалося наше перше бойове завдання…
Було 17 січня 2009 року, о 4 годині ранку ми стояли перед штабом і намагались розліпити вареники, які були в нас на місті очей. Заспані та вдягнені навпомацки, ми нагадували скоріше в’єтнамський партизанський загін, ніж гордість ЗСУ – підрозділ 101 бригади.
Холод був собачий, хрін його знає чому собачий, бо навіть бригадний пес Уксус зник під час цієї холодриги на цілий тиждень. Мабуть, в Єгипет літав, хтозна… Термометр показував – 26 С.
Попукуючи в білуху, ми чекали постановки “бойової задачі”. Думки були різні: відбиття нападу на ГШ, миротворча місія в Ірак, звільнення з полону американських морських котиків в Сомалі і навіть пошукова місія прапорщика Вусатого, який періодично забухував і міг загубитись на території підсобного господарства. Та коли замість автоматів і приладів нічного бачення ми отримали мітли і “шкребки” для снігу, зроблені з дверей радянської шафи, в наші свіжоморожені солдатські голови закралася сумна та гірка думка – прибирання території (
Поїздка з вітерцем – це не завжди лімузин, з якого стирчить половина п’яної дівки; тентований Урал і два десятки лисих і синіх фізіономій – достойна альтернатива.
Шкода, що в той час не було квадрокоптерів, бо тільки з його допомогою, можна було передати епічність та героїзм того бойового завдання. З висоти то виглядало так, ніби стадо жирафів одягнули в роликові ковзани і випустили на лід, а все тому, що після поїздки з вітерцем солдатські ноги перетворилися на пару більярдних кийків, які встромили в дупу…
Того ранку я вперше бачив, як пацани, яким не хватило інвентаря, міняли пачку “Прилук” на 20-хвилинну оренду мітли.
Та попри високу мотивацію, яка з’явилась завдяки морозу, завдання будо провалене. Один з рядових, який, на щастя, мав у своєму генеалогічному дереві єврейські гілки, знайшов теплотрасу, і вже через півгодини, під різними приводами (відлити, подумати, зробити намаз і навіть написати мамі) вся камуфльована громада примостила свої крижані півкулі на теплій трубі.
Інвентар присипало снігом, волосся старшини сивиною, а ми курили та сміялися, розповідаючи про свої гулянки та кумедні випадки на “гражданці”, яку ми не бачили потім ще багато місяців…
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design