Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2497
Творів: 45096
Рецензій: 88171

Наша кнопка

Код:Художні твори Проза Епічне фентезі

Епоха Відчаю. Книга перша: Сірий паладин. Розділ 3: Шляхи справедливості

© Мирон Ольжич, 13-03-2018
Розділ 3. Шляхи справедливості

Рік 1114, 13 серпня
Коли перші промені світла закралися до кімнати Крістіана і він розплющив очі, ще нічого не віщувало лиха, але вже через декілька хвилин, не даючи Лайтіену насолодитися тишею, у двері постукали. Кріс неохоче натягнув штани і повільно попрямував відчиняти. В цей час стук поновився і юнак зрозумів, що звук доноситься з балкону. Здивований паладин поспішив до нього і був приємно вражений – на балконі стояв Вокаіл. З цим молодиком Кріс познайомився близько півроку тому, коли паладин разом із Флеймо виїздив на завданні у Фламергар. Насправді, завдання не являло собою нічого особливого: звичайна передача послання для Фафніра – правителя Фламергара. Не дивлячись на це, доля вирішила звести Крістіана і Вокаіла разом, і паладин врятував останньому життя. Після цього їх шляхи тісно переплелися, адже людьми честі такий борг просто так не забувався. Саме тому Вокаіл допомагав Крісу з розслідуванням, але загалом в його обов’язки входило сповіщати Лайтіена про все, що відбувається в країні ще до того як це перестане бути таємницею. Якщо ж він з’явився в покоях Кріса, отже сталося щось важливе. До того ж, Вокаіл виглядав схвильованим.
- Доброго ранку, Крістіане! У мене є важливі новини, я вирішив що ти маєш про це дізнатися раніше за Білу Раду.
Лайтіен, що до цього моменту сонно потирав очі, одразу оживився:
- Проходь.
Обоє увійшли до просторої кімнати з дубовим столом та каміном. Хлопець сів за стіл, а Вокаіл на лаву з м’якою оббивкою та високою спинкою з різними орнаментами, що стояла якраз навпроти каміну.
- Я тебе слухаю, - заговорив Лайтіен.
- Отже, я дізнався, що в Лорхормі відбуваються дивні речі, - почав Вокаіл, - в місті останнім часом відбуваються масові збори сінкорів, вони почали поводитися відособлено і спілкуються лише між собою. Також за останні декілька днів відбувалися сутички між люменорами та сінкорами і їх жорстокість не знала меж…
- Зачекай! - зупинив його Кріс, - Тобто, ти хочеш сказати, що це має мене турбувати на даний момент?
- Взагалі-то це не все, - Вокаіл замовк.
- Якщо ти хотів помовчати, міг би це зробити на балконі, - засміявся Кріс.
- Готується повстання, - випалив Вокаіл і з обличчя Лайтіена зник навіть натяк на посмішку.
Він знав, що означає повстання. Працюючи з Флеймо, хлопець чув багато історій від нього про придушення бунту на сході і вони були не із приємних. Одна справа коли воюють дві країни і зовсім інша коли війна починається всередині держави, коли брат іде на брата. Цього Крістіану аж ніяк не хотілося, також сказане Вокаілом означало, що повстання і не було придушене, насправді його лідери просто зачаїлися в очікуванні нагоди.
"Нагода?!" – Кріс вхопився за цю, випадкову думку. Те, що хтось знову хоче підняти повстання в тому ж місті, що і тринадцять років тому означало лише одне – зараз найбільш підходящий момент.
"Але чому? Чому саме зараз?" - Крістіан ніяк не міг зрозуміти. Напрошувався лише один висновок: відбулося дещо, що дало поштовх для початку нових бойових дій. Думка про те, що це повстання готується тими ж людьми, що і минулого разу здавалася нісенітницею. Тоді, тринадцять років тому, стратили всіх хто очолював повстанців. Але повірити в те, що все що зараз відбувається в Лорхормі – це збіг обставин теж дурість. Чим більше хлопець вдумувався у це, тим більше питань у нього виникало.
- Звідки ти дізнався про повстання?
- Я свій серед темних – сам знаєш. Один мій знайомий обмовився, що всі останні події відбуваються не з проста і сінкори нарешті візьмуть те, що належить їм по праву, а люменори отримають те, на що заслуговують, так він сказав.
У тому що Вокаіл свій серед темних Кріс ніколи не сумнівався, по тій простій причині, що Вокаіл і сам був темним, та мало того – крадом. Кради – древні створіння, породження Темряви. Джаста намагалася створити їх непереможними ще під час Першої битви дня та ночі. Вона не мала часу, адже перші Промені розрізали сутінки Креоніса і ослабляли її саму, через це кради не вийшли згідно з першочерговим задумом. Вони мали особливі таланти, такі як: телепортація та залічення власних ран, окрім смертельних. Навіть від звірів вони взяли гострі ікла та пазурі, як і реакцію та жорстокість, але натомість не мали такої сильної вітеї як інші народи. Навіть найслабше використання вітеї виснажувало їх, а тому Першу битву Джаста програла і, лютуючи, вигнала крадів з-під своєї опіки. На початку минулого тисячоліття, якась їх частина присягла на вірність Ороберісу і їх прийняли до себе гоноріси, аби ті захищали їх кордони. Розгнівана Джаста прокляла крадів, зробивши з них звірів – вовкулак. Вони заселили велетенський Сутінковий ліс на півночі від Паленто і з тих пір його почали називати Вовчим. Решта крадів, що залишилися осторонь, почали як раніше проголошувати хвалу Матері Темряві, але вона не прийняла їх назад.
Тепер же кради не мали певної сторони чи дому – простий мандрівник міг зустріти їх у будь-якій країні Геліодора. Хоча справу ускладнювало те, що крадів залишилося невимовно мало, а телепортуватися могли взагалі одиниці. Такий спосіб життя перетворив їх на найманців. Зрештою, звірячий зір, слух та нюх робили з крадів цінних союзників, не дивлячись на те, що вони і в п’ятьох не змогли б впоратися з сильним тенері. Хоча в Телласі кради зазвичай наймалися для охорони або ж пошуку, та ходили чутки, що деякі з них бралися і за вбивства.
- Отже, все зводиться до правдивості слів, що так необачно сказав тобі твій знайомий? - подумавши запитав Кріс, його сонливість неначе кудись поділася, а погляд став рішучим.
- Так і є, але можеш мені повірити – це правда, він був упевнений у тому що говорив. Але я не розумію одного... - Вокаіл замовк.
- Що тебе тривожить?
- Я не розумію чому знову?.. Чому знову починати повстання? Адже правитель Телласа лояльний як до світлих так і до темних. Мене це дивує.
Кріс не хотів вдаватися до роз’яснення своїх здогадок:
- Мене дивує інше – чому саме зараз?
Вокаіл знизав плечами, хоча Лайтіен нічого більшого і не чекав від темного в даний момент.
- Будеш доповідати мені про все що буде здаватися тобі дивним, по можливості, - Кріс повернувся до вікна – саме сходило сонце, - не ризикуй просто так, нам ще надто мало відомо про можливого ворога, щоб діяти швидко. Якщо все це правда нам потрібно набратися терпіння і чекати помилки з їх боку.
Вокаіл кивнув і, піднявшись, накинув капюшон.
- І ще одне, - згадав Кріс і підвівся, - є декілька випадків нападу на таємні сховища Телласа, нападники нічого не взяли у жодному з них. Знаєш щось про це?
- Ні, - здивовано відповів Вокаіл, помотавши головою.
- Постарайся дізнатися, це теж дуже важливо.
- Добре, - прозвучав глухий, сильний хлопок і на тому місці де декілька секунд тому стояв Вокаіл, залишився лише згусток чорного диму, який теж швидко розчинився. Як не дивно, але крад міг робити це набагато частіше аніж його родичі. Така, досить дивна, здібність робила його особливим і звеличувало над іншими крадами, через це Лайтіен високо цінував темного, але і певна осторога перед таким незвичним талантом мала місце в душі паладина.
В голові Кріса роїлися думки. Сумніви та здогади роздирали його, шматували на частини. Молодий паладин не міг зібрати цілісну картину, адже не знав і половини правди. Зараз він неначе ступив у непроглядний туман, в якому бачиш не далі свого носа і щоб дізнатися чи не стоїш ти бува на краю урвища, потрібно зробити цей доленосний крок уперед, інакше так і залишишся в невіданні. Та Крістіан знав, що він з усім цим зможе впоратися. Він здатен на все, особливо доки в нього є Флеймо та Вокаіл.
Насправді ж, потрібно всього лише заявити про це на зібранні Білої Ради і все вирішиться у найближчі дні, але – ні. Крістіан не мав бажання покладатися на паладинів, тим паче, що вони могли все зіпсувати. Методи Ради за лідерства Мітаера відзначалися твердістю і рішучістю, але в той же час і твердолобістю, тож білі паладини могли просто-напросто наламати дров в погоні за повстанцями давши тим фору. Тим паче в цьому випадку, Лайтіен не матиме й половини тієї слави, яка на нього звалиться, якщо хлопець сам викриє загрозу і впорається з нею. Тому Кріс твердо вирішив розібратися з усім самотужки. Таке рішення могло видатися самонадіянним на перший погляд, але переставало здаватися таким, якщо зазирнути глибше – єдиною метою Кріса було стати правителем Телласа. Хлопець не бажав влади, як такої, але жадав її бачачи несправедливість. Він вбачав у ній певну сходинку на шляху до повернення ним самим колишнього порядку, знищення ворогів Телласа, припинення міжусобиць. Хлопець уже давно подивлявся на Грифонове Гніздо – палац, що слугував домом та резиденцією правителя. Його золоті шпилі виблискували з високого пагорба, на якому стояв палац, і тягнули молодого паладина до себе. Ще будучи юнаком, студентом в академії, Крістіан дивився на вершину пагорба своїм цілеспрямованим, впевненим поглядом. Хлопець знав, що настане той день, коли він триматиме в руках Теллас.

***
Дарен покинув академію вже коли день перевалив за полудень. Його ранок не міг похвалитися такою ж напруженістю як у старшого брата, але оскільки на майбутніх паладинів покладалися великі надії, то й вимагали від них в академії досить багато, тим паче, що юнак навчався останній рік. Старанно проходячи всі виснажливі тренування, хлопець бажав досягти лише одного – посісти поруч з братом почесне місце у Білій Раді. Лайтіен безмежно поважав Кріса і ніколи не піддавав сумніву його слова. Крістіан у свою чергу любив та цінував молодшого брата, посвячуючи у всі свої задуми та плани.
Легко помічалася схожість між братами. Крістіан хіба що був вищий та й мав довше волосся, аніж Дарен. Навіть обличчя їх мали однакову овальну форму. Обидва мали прямі носи та густі брови, у Кріса вже починала пробиватися борода, яку він старанно голив, тоді як юнак ще не мав навіть натяку на щетину. Взагалі, хлопець нагадував Кріса в шістнадцять років, не дивлячись на те, що вже досяг ледве не двадцяти літ.
Зважаючи на всю їх схожість, не важко було передбачити, що реакція на слова Вокаіла у них теж буде подібною. Щоправда, Дарен переживав це більш болючіше. Крістіан з самого ранку навідався до гуртожитку академії і розповів про розмову з крадом. Тут же проявилася перша відмінність між братами – Дарен анічогісінько не пам’ятав з розповідей вчителів про повстання. В той час як Кріс будучи в академії, витрачав увесь свій час на вивчення вітеї, історії та бойового мистецтва, Дарен же віддавав перевагу мріям про те, як старший брат забере його до Білої Ради в уже підготоване, м’яке крісло. Часто, хлопець просто пробігав поглядом по рядкам на сторінках старовинних книг, аби було що відповісти на питання суворого вчителя, щоб той відчепився, і йшов гуляти парком або ж до річки ловити рибу. Ніщо не могло змусити Дарена повірити в те, що якась невідома сила зможе похитнути його плани по становленню білим паладином, тим паче, що юнак щиро вірив – Кріс стане королем Телласа, тож не мав бажання хоч якось напружуватися.
Зараз же юнака більше цікавили події, що відбулися тринадцять років тому. Його шлях лежав до єдиного, відомого Дарену очевидця тих злощасних подій, і хоча Лайтіен гадки не мав де його можна знайти, все ж певні здогади були. Хлопець сподівався, що зможе дізнатися щось нове і можливо помітить те, чого не зміг помітити Крістіан, хоча розумів, що це майже неможливо, адже у здібностях брата Дарен ніколи не сумнівався.

***

Флеймо жадібно проковтнув слину коли йому принесли замовлення. Перед дхамоном на широкій тарілці красувався добрий шматок ягнятини, засмажений на вогні лише якусь хвилину тому. Поряд стояв залізний графин із червоним кріпленим вином. Лише така дрібниця, як хороший, ситний обід міг зробити Флеймо щасливим. Для чоловіка котрий вів такий спосіб життя, як він, цього цілком вистачало. Фламма уже навіть збирався почати трапезу, як у трактир зайшов Дарен і, роззирнувшись по бокам, попрямував просто до нього. Фенікс зрозумів, що обід уже не буде таким чудовим як очікувалося по стривоженому обличчю хлопця:
- Флеймо, у мене до Вас розмова, маєте декілька хвилин?
Чоловік зітхнув і посміхнувся:
- А у мене є вибір? - він засміявся, - Я напарник твого брата, у мене робота така – знаходити час на тебе.
Дарен зробив вигляд, що не почув цього і, сівши навпроти Флеймо за стіл, продовжив:
- Ви можете розповісти мені про повстання на сході, що відбулося тринадцять років тому?
Подібне питання здивувало Фенікса, але згадавши слова Кріса про події в Лорхормі, Флеймо зрозумів, що саме спричинило у хлопця інтерес до історії.
- Загалом – так. Я можу розповісти тобі про це, але що саме тебе цікавить?
Дарен замислився, він анічогісінько не пам’ятав про цей період і звісно не знав з чого краще почати:
- З того, що вважаєте важливим.
Флеймо посміхнувся:
- Я думаю найважливіше те, що зараз уже не має подібної загрози, а події, - він заговорив тихіше, - в Лорхормі нічим не підтвердженні і самі по собі лише плітки.
Цього разу посміхнувся Дарен:
- Тоді чому Ви заговорили тихіше?
Флеймо здивувався і замовк. Подібного питання він не очікував, адже ж насправді поведінка Фенікса означала, що він сприймає слова Вокаіла всерйоз і Дарен це помітив.
- Ну що ж, добре, - посерйознішав Фламма, - що саме ти хочеш знати?
- Як усе це почалося? – подумавши, запитав юнак.
- Все почалося дуже просто – сінкори намагалися захопити Теллас і почали збирати ополчення в східних містах країни. Лорхорм, Лорстрім, Даркхлом – всі ці міста стали осередком для тих хто бажав знищити престол Телласа. В цих містах жило багато сінкорів, що втекли з Джелади під час Війни Сімей. Основна частина повстанського війська складалася саме з них.
- Навіщо це було потрібно біженцям?
- Це дійсно дивно і досить загадково, адже в Телласі мешкало набагато більше сінкорів, але в рядах повстанців були лише ті, що проживали в східних містах, до того ж навіть серед них існували виключення. Знаходились такі, що навіть не знали про повстання, котре готувалося.
Дарен замислився:
- Але хіба ви не знайшли тих хто очолював повстання?
- Знайшли, - зітхнув Флеймо, - але з них не можна було витягнути ані слова. Єдине що вони весь час повторювали – погрози. Здавалося, що їм наплювати на власну долю – важливо лише знищити Теллас.
- Можливо ними теж хтось керував? – замислено промовив Дарен, затамувавши подих, - Можливо хтось могутніший стояв за цими ополченнями?
- Подібні слова я чув і в той час, але ніхто так і не зміг знайти цьому доказів, якщо чесно я не вникав у такі дрібниці, але зараз мені починає здаватися, що даремно, - Флеймо нервово зиркнув на шматок м’яса, котрий вже почав холонути.
- Отже, це виключено? - розчаровано запитав Дарен, знову привернувши увагу Фенікса.
- Скоріше за все, ними керувала лише жага влади та погорда, - паладин зітхнув, розуміючи, що вже не посмакує гарячої ягнятини.
- А якою була Ваша роль у тих подіях? - поцікавився Дарен.
На мить очі Флеймо блиснули:
- Я приймав безпосередню участь у придушенні повстання, - Фенікс замовк, неначе згадав щось, - мій батько загинув у тому злощасному Лорхормі під час перевороту.
- Це жахливо... - співчутливо промовив Дарен, мимоволі він згадав і своїх батьків, якщо звісно можна було згадати тих, чиї обличчя начисто стерлися з пам’яті.
- Не знаю, - посміхнувся Флеймо, - після того як я дізнався про це, то одразу ж помстився.
Відповідь Фенікса здивувала і вразила хлопця:
- Як це можливо? Ви знали хто був його убивцею?
- Ну, не зовсім, - злорадно промовив Флеймо, - ти певно чув про те, що Лорхорм уже знищували?
- Так, звісно, третина міста згоріла, але пізніше була відбудована, і досить швидко, хоча наскільки я знаю – не повністю.
- Так от, - продовжив Флеймо, - це я знищив Лорхорм.
Важко передати словами, що відчув Дарен, почувши ці слова. У хлопця всередині все похололо, а в очах відобразився жах. Якусь мить він навіть не знав, що сказати, але за хвилину все ж заговорив:
- Тобто? Ви ж не були ні паладином, ні військовим тенері, Вам не могли довірити командування військом.
- А я і не казав, що я знищив його військом, - усміхнувся Флеймо, - я спалив місто лише за допомогою вітеї, я могутній вогняний тенері і цей талант мені дуже допоміг у той день.
- Але... але... - Дарен не міг підібрати слова, а якби й підібрав то не зміг би вимовити.
- Не дивуйся так, - засміявся Фенікс, - придушення повстання потребує рішучих дій.
- Але ж там були і невинні жителі, хіба не так?
- Звісно що були, але тоді мені було все одно. Тобі не потрібно сприймати все так близько до серця: мій вчинок поклав кінець повстанням на сході, більше ніхто не наважувався навіть говорити про переворот.
Дарен опустив очі. Невже цей чоловік – Флеймо Фламма, міг скоїти щось подібне? Від такої новини хлопцю просто відняло дар мови. Як Крістіан може довіряти комусь, хто обернув на попіл майже все місто? Невже таке взагалі можливо? Питання заповнили голову юнака. Подібного він ще ніколи не відчував – зараз навпроти нього сидів і посміхався чоловік, який у двадцять років відправив на той світ майже сто тисяч душ. Чоловіки, жінки, діти – всіх пожерло полум’я. Хоч це й зупинило повстанців, але такий подвиг був аж занадто кривавий. Дарен не розумів: невже Флеймо ніколи не відчував вини за той вчинок? Невже він ніколи не хотів усе виправити? Чи чув він голоси своїх жертв уві сні? Хлопця кинуло в піт від напливу таких думок.
Фенікс схоже помітив яке це справило враження на юнака і лише усміхнувся, гадаючи, що молодий розум не в змозі усвідомити всієї важливості цього вчинку, адже якби Флеймо не знищив ціле місто, у крові потонув би увесь схід, а за ним і увесь Теллас. Хоч Фенікс і усвідомлював – тоді він вчинив імпульсивно, але все ж правильно. Та не потрібно бути видатним знавцем душ, щоб зрозуміти як перемінився Флеймо в той день. Веселий, добродушний хлопець перетворився в грубого воїна, що не бачив свого життя без сутичок. Після знищення Лорхорма не проходило жодних боїв в Телласі, які б відбувалися без Флеймо. Ті сто тисяч душ залишили на Фламма свій відбиток  аж до віку.
- Чому?.. Чому всіх їх... Навіщо Ви вбили всіх? - нарешті безсило проговорив Дарен не піднімаючи очі.
- Я мусив припинити повстання, та й зупинитися уже не було ні сил, ні можливості. Назад повертати було пізно, - спокійно відповів Флеймо,- горде ім’я – Фенікс, я отримав саме після знищення Лорхорма. Як не крути, а сто тисяч це все ж краще, аніж мільйон. Якби вогонь повстання розгорівся і в інших містах країни його б уже було не зупинити. Я взяв на себе всю відповідальність і перегорнув сторінку історії під прокльони родичів загиблих. Я довго не міг зрозуміти у чому моє призначення, а потім я просто став воювати і знайшов себе. Такі як я теж мають право на існування. Якби не я, де б ти зараз був? І чи був би взагалі?
Дарен мовчав, він відчував, що Флеймо правий, але не хотів миритися з такою важкою істиною.
- Потім місто звісно було відновлене, - продовжив розповідь Флеймо, - попередній король – Геленор – встановив підвищений контроль в усіх містах на сході Телласа. Система охорони там набагато вища, аніж навіть у Мархорлі. Наприклад, у Даркхолмі начальник охорони міста – моя колишня учениця Раяна Марел. Вона досить сильний тенері і повір мені, норов у неї набагато гірший, ніж у мене.
Дарен нарешті подивився на Флеймо. Чоловік не виглядав як масовий убивця, що остаточно з’їхав з глузду. Врешті-решт Фенікс друг Кріса і не довіряти йому означає не довіряти брату.
- Але як? – раптом Дарен вражено подивився на чоловіка, - Як Ви спалили майже половину міста самотужки? Не існує нікого, хто б міг зробити це. Сила вітеї занадто обмежена аби вчинити таке.
Дхамон усміхнувся:
- Ну не знаю, горіло добре. Це ж вогонь: запалив, воно й горить. Це якщо ти хочеш направити блискавку, або ж заморозити щось, то тобі не стане сил щоб довго користуватися цією здібністю. З вогнем усе ж набагато простіше: досить було підпалити один будинок, аби полум’я перекинулося ще на десять.
- Зрозуміло, - замислено відказав Дарен. Він відчував, що в словах Фенікса є істина.
- А як Джелада поставились до придушення повстання? – раптом згадавши причину розмови, запитав хлопець.
- А ніяк.
- Тобто?
- В той момент їм було не до цього. У Джеладі мабуть точилася війна за владу, тому що клан котрий правив усіма іншими раніше, під час Війни Сімей було знищено.
- Що це був за клан? - зацікавився Дарен, адже сам він знав лише про один клан сінкорів – Сінт, та й то зі слів Крістіана.
- Це був могутній клан, - посміхнувся Флеймо, - ім’я його – Тенебрас. Його члени були наділені неймовірно сильною вітеєю, але ніколи не відрізнялися особливо сильним тілом, хоча при такому вітейному таланті це було й не потрібно.
- Що Ви маєте на увазі?
- Їх вітея набувала такої руйнівної сили, що навряд-чи хтось із нині живих міг би їм протистояти. Саме це їх і погубило, - повільно додав Флеймо.
- Їх сила... їх погубила? - здивовано перепитав юнак.
- Саме так. Усвідомлюючи свою могутність, Тенебраси стали надмірно самовпевнені і звісно ж це призвело до їх винищення. Один за одним вони гинули, не бажаючи ні прийняти поміч, ні відступитися. Тенебраси стали жертвами власної величі.
- І що, весь клан знищено?
- Взагалі-то живих досить багато, але вони розкидані по всьому Геліодору і більшість із них злочинці, не надто гідний спадок цілого клану,- засміявся Флеймо.
Дарен замовк. На душі стало трішки неприємно, через усвідомлення усієї жорстокості долі, що спіткала істинних правителів Джелади. Тенебраси мали все і незчулися як усе втратили.

***

Теплий вітер гойдав гілля густо посаджених тополь, за якими виднілося тренувальне поле. Серед вечірньої тиші лунав тихий, але виразний брязкіт металу. Червонувате сяйво сонця, що майже опустився за лінію горизонту, падало на дві постаті, що постійно рухалися галявиною. Їх мечі раз у раз схрещувалися між собою, яскраво виблискуючи. Один із бійців був явно паладином, його сіра котарді говорила сама за себе. Опонент же мав дещо інше вбрання. Чоловік був одягнений у білу парчеву котту, аж до щиколоток. Її усю перетинали візерунки вишиті золотими нитками, вони нагадували переплетені гілки витонченого дерева. На ногах він носив темно-сірі чоботи з шнурівкою.
Рухи опонентів майже вторили один одному. Вони використовували ту ж техніку, що і всі люменори. Прямі та відносно важкі атаки – це водночас і ускладнювало і полегшувало поєдинок. Навіть мечі у бійців були схожі – довгі клинки з хрестоподібною гардою та навершям у вигляді соколиної голови.
Ось раптом чоловік у білому одязі, вправно парирувавши атаку опонента, блискавично відбив його меч в бік і приставив лезо свого клинка до горлянки паладина. Переможець усміхнувся:
- Тобі варто більше тренуватися, Крісе, я як і раніше кращий за тебе!
- Це була лише випадковість! – бадьоро вигукнув Лайтіен і вдаривши по мечу противника клинком, відштовхнув його лівицею, вивівши з рівноваги. Не спиняючись, та не даючи чоловікові й шансу, Крістіан крутнувся і з усієї сили вдарив по клинку противника настільки близько до гарди, наскільки це було можливо. Чоловік у білому ледве не впав, але встоявши, одразу ж був атакований повторно – Кріс схопив його за руку і, вдаривши навершям прямо по кисті, вибив у противника меча. Наступної ж миті блискуче лезо спинилося біля горла чоловіка в білому.
Кріс важко дихав, але задоволено посміхався:
- Я все ж вправніший за тебе, Делерісе.
- Мушу визнати, ти виправдовуєш звання найкращого мечника академії паладинів, - посміхнувся чоловік, прибираючи меч хлопця від свого горла.
Лайтіен відправив клинок у піхви та схилився до землі. Піднявши меча, він повернув його господарю, з повагою подаючи руків’ям вперед.
- Я вже більше не учень, тож можливо я так скоро й до Дітей Світла доросту, - задоволено відказав хлопець.
- Лише в снах, - насмішкувато кинув Делеріс, забравши свій меч з вузьким лезом і відправивши його в піхви на поясі. Як і у всіх Дітей Світла, у нього було ще два коротких меча у піхвах на спині та по два кинджали, що горизонтально кріпилися ззаду на ремені з білої шкіри.
- Сумніваюся, що це важко, - Крістіан розвернувся до складу, не відводячи погляду від товариша, - все ж таки я вже білий паладин.
- Не думай, що це так легко, Крісе, я довго йшов до цього і якби Тарес не покинув пост лідера Дітей Світла, я б навряд чи очолив це братство.
- Я думаю всьому виною те, що твій дядько король Телласа, - засміявся Лайтіен.
- Ти не міг про це не нагадати, - усміхнено відказав чоловік і штовхнув Кріса в плече.
Паладин лише засміявся у відповідь, але це не було схоже на зловтішний сміх, Крістіан просто жартував і не мав на меті ображати свого товариша. Зрештою, не дивлячись на очевидне суперництво, молоді люменори не ворогували і іноді навіть розділяли тренування один з одним. Такі зустрічі завжди закінчувалися однаково – один із них перемагав і починав жартувати над переможеним. Це продовжувалося уже близько року, але не всі розуміли таку дружбу і для багатьох спільні тренування білого паладина і лідера Дітей Світла виглядали дивно, якщо не підозріло. Справа в тім, що братство Дітей Світла створив Летум Вендатор – король Телласа – лише для того, аби контролювати Білу Раду і всіх паладинів. Усі члени братства були надзвичайно віддані королю, іноді це граничило з фанатизмом, за це їх і не любили в Раді.
Делеріс же особливо виділявся серед інших. Його манери приводили в захват усіх придворних дам. Його витримка та спокій граничили з холодом Крадосу, а відданість короні та бойовий запал був гарячіше за полум’я. Через це його іноді називали Сином Арадора, тобто вогню, названого в честь однойменного божества дхамонів. Це найперший вогонь, що горів на дні Чорної розщелини у Фламергарі – країні безкрайніх пустот, усіяних жерлами вулканів. До вогню не могла наблизитися жодна жива істота за винятком дхамонів, тож прізвисько безсумнівно лестило Делерісу. Лише з Крістіаном він, здавалося, мінявся на очах. Його манери кудись зникали і з’являвся лише дух суперництва. Дивлячись на запал з яким хлопці билися один з одним, дивно було як ці тренування ще не стали причиною їх каліцтва.
Суперники наблизилися до старого складу, з одного боку від нього стояла конюшня, з іншого була прибудована сторожка, а вже за нею стояли високі дерев’яні ворота – вихід з тренувального поля.
Делеріс зачерпнув воду з бочки, що стояла поруч з дверима сторожки і вмив лице, задоволено видихнувши.
- Натарене, - покликав він сторожа і з дверей визирнув старий, худорлявий стражник, закутий у шкіряні лати, - виведи мого коня і замикай ворота.
Неважко було помітити, що голос Делеріса одразу ж змінився, коли він звернувся до Натарена, ставши гордовитим та навіть дещо зверхнім. Стражник кивнув і знову зник за дверима, щоб за мить з’явитися з ключами в руці. Він поспішно попрямував до конюшні і вже за хвилину вивів високого білого скакуна з срібною збруєю. Він шанобливо передав узду Делерісу і відступив убік.
Товариші вийшли за ворота і ті з шумом зачинилися, задзвеніли ключі, клацнув замок і почулися кроки стражника, але і вони затихли досить швидко.
- І все ж таки я перемагав тебе частіше, - зухвало підмітив Делеріс, повернувшись до Кріса.
- Це всього лише тренування, зовсім скоро я перевершу тебе настільки, що моя вправність не викликатиме сумнівів навіть у тебе, - усміхнувся Лайтіен.
- Це ми ще побачимо, - Вендатор-молодший скоса глянув на хлопця і заскочив на коня, - не думай, що я буду сидіти склавши руки.
Сказавши це, Делеріс ще раз кинув на суперника зухвалий погляд і, розвернувши коня, спрямував його дорогою, що вела через центральну вулицю Мархорла, прямо до резиденції правителя.
Крістіан провів його поглядом і з усмішкою попрямував іншою вулицею в бік Магістеріума. Там знаходилися покої для білих паладинів, котрі були вихідцями з нижчих родів, або ж тих, котрі переїхали з інших країн і не могли мати родових маєтків. Кейд та Аяла також жили там. Флеймо ж мешкав у власному будинку, на західній окраїні, майже під самою міською стіною. Крістіан бував у нього раз чи два.
Хоч на перший погляд і могло здатися, що усі білі паладини рівні між собою, але неозброєним оком було помітно, що паладини котрі належали до древніх родів та мали великий статок, зверхньо дивилися на своїх братів по зброї. До того ж вони користувалися особливою довірою з боку короля, як найбільш вірні і мали певні привілеї.
Маєток же в якому мешкали паладини без роду так і називався – Безкровний маєток. Таку назву йому дали високопоставлені паладини зі знаменитим та багатим родоводом, що жили в сімейних домах, котрі передалися їм у спадок. Безкровний не міг похвалитися багатством убрання та прислуги: тут був лише один кухар, служниця, садівник та конюх. Не дивлячись на все, кожен паладин тут мав свої особисті покої, хоч і повинен був миритися з презирливими поглядами представників прославлених родів.
Крістіан Лайтіен належав до таких людей, до тих, кому доводилося досягати всього власними силами, але думки про корону ні на мить не полишали юнака навіть у найскрутніші періоди життя.
Його дратувала зверхність родовитих паладинів і хлопцю кортіло довести свою значимість. Той запал, що сяяв у його очах не залишав сумніву в успіху хлопця на шляху до його мети.
Крістіан прямував до маєтку, котрий стояв неподалік від Магістеріума і оточувався фруктовими деревами. Сонце вже опустилося за небосхил, коли юнак пройшов пустим подвір’ям по кам’яній доріжці, прокладеній серед зеленої трави. В останню мить він зупинився і підняв голову до неба – в його сірих очах миттю відобразилися тисячі зірок, що виблискували на темному нічному небі. Якусь хвильку, хлопець з завмиранням серця спостерігав за блиском небесних світил, а потім опустив голову. На чолі паладина відбилася тінь смутку і він усміхнувся проганяючи тривогу від серця. Декілька кроків і Кріс зайшов у маєток, зникнувши в його темному коридорі.

***

Рік 1114, 14 серпня
Даркхолм осяював місяць. Трійця сінкорів, що нарешті дісталася бажаного міста, рухалася повільно. Пусті, нічні вулиці тяглися по-між високих кам’яних будинків, що нависали з боків неначе кострубаті потвори. Смолоскипи потріскували, освітлюючи криві вулиці, їх палахкотіння відбивалося в калюжах, котрі застоялися в ямах нерівно покладеної бруківки. З навколишньої тиші ясно вибивалися одинокі викрики та далекий, але голосний п’яний спів. Десь драв горлянку кіт, гавкав пес. З провулків чулося кректання, загорнутих у брудне, засалене ганчір’я волоцюг. Вони проводжали голодними, сердитими поглядами незнайомців, а чуючи вишколені кроки, лязгаючих бронею, стражників, знімалися з насидженого місця і ховалися у пітьмі, тікаючи кудись подалі від набридливих вояк. Солдати по троє-четверо блукали вулицями, зазираючи в усі шпарини, вони мали втомлений вигляд і кидали люті погляди на перехожих, тож кожен хто насмілився вийти о цій порі надвір, тулився до стін, намагаючись пошвидше оминути лордівських слуг.
Кай йшов попереду, решта рухалися за ним. Трійця не мала бажання зустрічатися з вартовими, тож просувалася обережно. Несподівано Тенебрас, запримітивши якийсь трактир, зупинився.
- Зустрічаємося тут через дві години, - повернувся він до компанії, - дізнайтесь якомога більше про Ксандера, але не виказуйте себе. По можливості не привертайте увагу.
Джарел зітхнув:
- Ми не діти і самі все розуміємо.
К’яра на нього шикнула та не було схоже, що це подіяло:
- Ні, справді, я все розумію, але чому ти на його боці?
- Тому що він все каже правильно, а ти поки що лише сперечаєшся, тому просто роби те, що тобі говорять, якщо не можеш запропонувати щось краще.
Кай, відвернувшись, попрямував до трактиру, кинувши на останок:
- Дві години.
- Добре-добре, - здався Джарел і вибравши провулок попрямував туди, щось бурмочучи собі під ніс.
У К’яри це викликало лише посмішку і вона кинула останній погляд на постать Кая. Подивившись йому вслід, К’яра розвернулася на схід і швидко пішла вулицею.
Зайшовши до трактиру, Кай окинув поглядом присутніх – це були люди не першого сорту, а запах залишав бажати кращого. Галас лунав звідусіль, люди товпилися навколо столів, розмахуючи руками та час від часу осушуючи кухлі з брагою. Через це все, приміщення просочував їдкий запах дешевого пійла, він переплітався з різким смородом поту та немитих тіл. Місцями лунав жіночий, але грубий та вульгарний сміх – брудні пальці безсоромно ковзали тілом чергової, п’яної дівиці.
Сівши біля прилавку, хлопець сильніше натягнув капюшон, аби ніхто не помітив його яскраво-червоних очей. Сподіваючись, щось почути від натовпу, сінкор проігнорував пропозицію трактирника допомогти чим-небудь. Близько години просидівши непорушно, Кай нарешті зміг уловити таке ненависне і водночас таке бажане ім’я – Ксандер. На якусь мить світ навколо хлопця зупинився. В животі все похололо, а спиною пробіг мороз. Тенебрас проковтнув в’язку слину, намагаючись впоратися з напливом почуттів. Його скули затремтіли, а кулаки стислися. Зціпивши зуби, Кай повільно повернувся і його лютий погляд втупився в двох чоловіків, що віднедавна сиділи за столом позад нього. Обоє не старше тридцяти років, чорняве волосся, міцна статура. Їх тіла приховували майже ідентичні лати з чорної шкіри. Один був значно кремезніший за іншого, але з такими ж гострими рисами обличчя.
- Всі знають, що Ксандер відступник, він би нізащо не з’явився в цьому місті і ти сам знаєш через що, - роздратовано просичав один.
- Так, Даркене, я знаю, але це не наша справа, ми лише маємо перевірити плітки, ось і все.
- Знаєш що, Марлоку, я не в тому настрої, щоб збирати плітки!
- Не розумію чому ти так завівся через звичайнісіньке завдання, нам лише треба переконатися, що все це брехня, так?
- А якщо той дурень і справді поткнувся сюди, що тоді? - скипів перший, - Говорять його темрява калічить і від неї неможливо захиститися!
- А це по-твоєму не плітки?
- Навь тебе забери, ти знаєш про що я!
- Та зрозумів я, - покірно змирився Марлок.
У цей момент до столу підійшов Кай і Даркен зміряв його оцінюючим поглядом:
- Чого тобі?
- Що ти знаєш про Ксандера? - холодно запитав хлопець, зверхньо дивлячись на незнайомця.
Марлок різко повернувся до прибульця і застиг, чекаючи реакції Даркена.
Рішення прийняте Каєм, мало абсолютно імпульсивну природу. На якусь мить він і сам напевне здивувався необдуманості свого вчинку. Але бажання знайти Ксандера було сильніше за все на світі і рішучість його погляду сповістила цим двом про неминучість сутички.
- А ти взагалі хто такий?!
- Я повторю своє питання: що ти знаєш про Ксандера? - Тенебрас проігнорував слова незнайомця.
Даркен підвівся і пильно подивився на Кая:
- Очевидно ти хочеш померти в муках, - після цих слів Марлок теж піднявся з-за столу.
- В останнє запитую: що ти знаєш про Ксандера? - Кай не відводив від противника багряних очей, в яких зараз палахкотіла ненависть, а навколо його лівої руки почали іскрити блискавки. Натовп відвідувачів почав поступово затихати, очікуючи розв’язки.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)

не сподобалось
сподобалось
дуже сподобалоськількість оцінок — 1

Рецензії на цей твір

Я вся в очікуванні!

© Алька, 16-03-2018
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.85237407684326 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

«На Західному фронті без змін». Погляд в обличчя війні
«Книга ця — ані звинувачення, ані сповідь. Це тільки спроба розповісти про покоління людей, що їх занапастила …
«Три товариші» Ремарка: дружба, кохання і життя після війни
Перша світова війна змінила не тільки політичну карту світу. Вона назавжди залишилася в свідомості тих, …
Амброуз Бірс. Готика як вона є
Що краще — романи чи збірки оповідань? Одвічна тема для дискусій книгоманів. Особисто я зазвичай обираю …
«Прощавай, зброє». Поясни за класиків
Підійміть вгору ручки ті, кому знайоме це відчуття: в школі/університеті дають список літератури, яку …