Зранку хочеться жити. Позаду – нічний біль. Пташки співають. А, головне, – діти поруч.
Баба Марія захворіла. Та й не дивно. Минулого року сімдесят відзначили. Все якось хвороби минали її, а тут вчепились.
Син у Києві, донька у Вінниці, а вона залишилася сама у своїй хатині на околиці села. Ще пару років тому корову тримала й свиней, а потім перейшла на козу і кроликів. Ну, і кури, звісно.
Цілими днями все якась робота є. Хворіти ніколи. А взимку – думка за думкою. То про сина. То про доньку. То про внуків. А останнім часом – найбільше про Василя. Вже десять років як чоловіка нема. А сумує за ним, немов учора вмер.
Сусідка зателефонувала до доньки у Вінницю та до сина у Київ, що мати вже другий день з ліжка не встає. Бабі Марії купили мобільний телефон, але вона так і не захотіла ним користуватися. Лежав десь у хаті, незаряджений.
Бабі Марії добре. Всі нею опікуються. Їсти до ліжка носять. Трохи незручно, що донька її обслуговує й обмиває.
Лікар намагається бути бадьорим, але ж баба Марія бачить, що справи кепські. Син уникає її погляду, а донька постійно чимось зайнята.
Крізь сон почула синову розмову:
– Анжеліко, мама при смерті, як я приїду?
Голос – винуватий, ніби виправдовується. Анжеліка – невістка, киянка з професорської сім’ї. Відразу їй не сподобалась. Але що мала робити, коли син закохався? Лише раз після весілля приїжджала до неї, а то все син з онуками.
Колись її покійний Василь казав синові:
– Жени ти то стерво! Вип’є з тебе всю кров, і ще їй мало буде!
Але син казав, що кохає Анжеліку. І що то воно таке, кохання? Коли одружувалася з Василем, про кохання не говорили. Просто знали, що мають бути разом усе життя.
Увечері бабі Марії стало гірше. Викликали священика. Від нього несло перегаром і цибулею. Висповідалась, але легше не стало. Все якийсь камінь лежав на серці. Не могла зрозуміти – чому.
Її вкололи, і вона забулась у сні. Наснилося, ніби маленькою дівчинкою йде з батьком за село. Сонечко лише встає. Куди й сон подівся. Вона біжить назустріч сонечку. Потім зупиняється, озирається. Коли батько підходить до неї, знову біжить уперед. І так декілька разів. А тут озирнулась – батька нема. Шукає його скрізь – не видно. А сонечко ніби кличе її за собою. Так куди ж бігти за ним, якщо тата нема?
Баба Марія прокинулась і усміхнулася сама до себе. Відчула, що хвороба покидає її. Сіла на ліжко і спробувала встати на ноги. Вийшло, хоча в голові трохи замакітрилося.
Пішла в туалет, але тут донька назустріч:
– Мамо, та чого ж ви встали? Я би вам у ліжко принесла посудинку.
Схаменулась, усміхнулась:
– Ой, вам уже легше!
До обіду баба Марія вже літала по хаті, вийшла на подвір’я, ніби й не хворіла. Гавкнув Бандит, Мурчик лестився біля ніг, – життя поверталося.
Син почав збиратися додому. Здається, він не був радий, що мама одужує. Знову намагався не дивитись їй в очі. Постійно перемовлявся по телефону зі своєю Анжелікою. Було чути, що вона його сварить.
Баба Марія сиділа у широкому розкладному кріслі у вітальні. Син нагнувся до неї, поцілував кудись у голову.
– Ну й налякали ви нас, мамо. – Це замість прощання.
Коли він пішов, баба Марія сказала у порожнечу:
– Більше не хворітиму. Вже відразу помру.
Зранку поїхала донька.
Думки були лише про Василя.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design