Жили-були під однією стріхою три горобчики: Цінь-Цвірінь, Стриб-стриб і Дзьоб-дзьоб. Кожного ранку вони просиналися разом із сонечком і приймалися за роботу. Цінь-Цвірінь наводила лад у гніздечку, слала його свіжим м’якеньким пір’ячком. Стриб-стриб приносив смачних жучків та черв’ячків, часом – знаходив хліб чи маленькі зернини. А завданням Дзьоб-дзьобика було спостерігати за сусідським котом, який постійно намагався упіймати когось з галасливого маленького сімейства.
Дзьобик не любив виконувати цю нецікаву і непотрібну на його думку роботу. Набагато більше горобчикові подобалось ганятись за метеликами, купатись серед дороги у теплій пилюці і просто дрімати. Жодні застереження, жодні вмовляння брата і сестри не допомагали…
Все це добре бачив кіт Федір. Якось Він підловив момент, коли Дзьобик знову заснув на якомусь з електричних стовпів і почав діяти. Звичайно, що до малого лінюха йому було не добратися, але внизу саме копирсався його більш тямучий брат…
Стриб-стриб саме знайшов важезну хлібину і намагався поділити її, щоб спокійно донести до гніздечка. Він так захопився, що й не побачив, як котисько підкрався до нього і стрибнув. Майнула чорнюща тінь…ще мить - і горобчик забився у міцних пазурях.
Тут і проснувся наш ледащо. Проснутись проснувся, а що ж робити? Треба кликати на допомогу.
- Півнику-братику, виручай! Там страшнючий котяра схопив Стриб-стриба!! Він його зараз з’їсть!! – залементувало горобеня.
Відвернувся від нього півень. Не захотів вислухати. Не любив він на ледарів час тратити:
- Куккуріккку!! – прогорланив, - якби ти не спав, стеріг, то не попавсь би горобчик котові лютому. Сам виручай! – і пішов геть.
Заплакав Дзьобик. Та що робити – он бідне пташеня перелякане-перелякане, кричати – і то, сил немає, заплющило оченята і чекає смерті. А кіт облизується, кігті об поріг точить, от-от - і з’їсть його.
Кинувся Дзьоб-дзьоб до песика і давай його просити:
- Врятуй мені братика, Гавчику! Спаси від котиська злющого! В нього кігті велецюзні, а очиська люті-люті. Кігті поточить – і – роздере Стрибика!
Не став слухати його песик. Розплющив одне око, глипнув на горобеня і знову заснув. Спить і говорить до малого.
- А хто винуватець біди лихої? Де ти був, коли Федір до Стриб-Стриба підкрадався? Сам кашу заварив – сам і їж її.
Зітхнуло важко горобеня. Похнюпило дзьобик, опустило крильця і попленталося куди очі бачили. Ішло-ішло і наткнулось на черв’ячка. Хотіло вже з’їсти, та згадало братика у пазурях котових. І так жаль йому стало сердечного, що аж заплакало. Стоїть над тим бідним черв’ячком і ридає. Аж черв’ячок знітився:
- Ти чого, горобчику? – питає, а сам аж тремтить – бо ж раптом з’їсть його монстрисько дивне. Он який клюв велетенський має. А, ні, не їсть, стоїть, а з очей слізки так і капають.
- еей! – насилу докричався
- Там мого братика, - хникає Дзьб-Дзьоб, - зараз кіт лютий з’їсть.
- Та ж чого ти переживаєш? – здивувався черв’ячок, - он який ти великий. Іди і врятуй братчика.
- Великий? – у свою чергу здивувалося горобеня, - і дивиться на черв’ячка, а то ж порівняно з пташком така крихітна крихітка. І не боїться, говорить з ним…
- А й справді…. Якби ж я не заснув, то не потрапив би братик-горобчик до кота лютого. Правду говорили песик і півник: ледащо я, нетяма.
Надумав і пішов братика рятувати. Підходить до котиська, - а той вже пазурі погострив, саме обідати зібрався.
- Відпусти мого братика, котику. З’їж мене. То через мене він у біду потрапив.
- Через тебе? – мяукнув Федір, - то я вас двох і з’їммм, - аж замуркотів від задоволення. – І як стрибне на горобчика, а той від переляку і собі стрибнув. Та ще й так, що дзьобиком прямо у ліве око котові потрапив.
Не чекав такого Федір. Перелякався і втік, а наші горобчики живі-здорові додому і полетіли. З того часу і повелося, що коти очі мружать і на горобців полюють, а вони, хоч пташки і маленькі – зате сміливі. І ледачих серед них вже зовсім нема. Бо дзьобик сам навчився і всім розказав як його черв’ячок розуму навчив.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design