Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 43638, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '18.226.104.30')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза Оповідання

ГОЛОДОМОР. 12. Дочка Спиридона.

© Анатолій, 24-11-2016
ДОЧКА СПИРИДОНА.
1933 рік. По нашій вулиці проживав сліпий чоловік. Він не бачив з дитинства. Його звали Спиридон. Говорили, що перед самою голодовкою Спиридон прозрів. Він проживав у будинку зі своєю рідною дочкою, якій на той час було близько 16-18 років. На початку голодовки Спиридон помер. Після нього померла його дочка. Сусіди деякий час не бачили дівчину. Коли вони зайшли у будинок, то на печі знайшли її мертве тіло. М'язи худого тіла дівчини були обрізані. Про подію було повідомлено до сільської рада.
Яка причина того, що в дні голодомору деякі люди  жорстоко поступали по відношенню до себе рівним? Це можна пояснити тим, що людина належить до тваринного світу. Виживання тварин і рослинних організмів засноване на поїданні одних організмів іншими. Так як голодомор призвів людей до божевілля, багато громадян скоювали злочини в стані, що не можна пояснити здоровим глуздом. Божевільні вчинки під час голодомору можна пояснити. Але виправдати жорстокі їх дії не можна нічим.
У ті голодні тридцяті роки в нашому селі помирало протягом доби по кілька чоловік. Сільською радою була організована група чоловіків, у розпорядженні якої були коні і віз. Їх називали трунарями. Трунарі відвозили померлих жителів села на цвинтар і опускали їх у ями-могильники. Коли могильник був заповнений померлими людьми, його закидали землею. Збирачі трупів приїхали і за померлим тілом дівчини. Так як мертве тіло дівчини пролежало деякий час в закритому приміщенні, через розповсюджений запах не можна було довго перебувати в кімнаті. Збирачі трупів скинули мертве тіло дівчини на підлогу. Винесли його на подвір'я. Повантажили його на віз і повезли на цвинтар. Тіло було кинуто в яму-могильник, в якому вже було багато інших мертвих тіл: стариків, чоловіків, жінок і дітей.
Моторошно писати мені ці рядки, але не писати я не можу. Я один з розповідей свідків жителів села, які вижили в голодні дні тридцять третього. І я хочу донести до читача правду про дні голодомору, про який я чув у дитинстві, юності, а також у роки, коли істина глаголала вустами живих свідків тих страшних голодних вимираній. Намагаюся бути пунктуальним. Хочу усвідомити душевний і психологічний стан людей, які опинилися в тій безвихідній для них ситуації. Якщо це мені вдається; доношу до вас те, що відчув я в ці хвилини. Нічого не додаю про голодомор від свого імені. Інакше, це була б брехня.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)
кількість оцінок — 0
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.045222997665405 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати