Десь на світі є знедолені, які ніколи в очі не бачили наших налисничків, а є й такі, хто бачив і навіть їв, та кулінарне дороболо, що їх готувало, вбило їм ще у зародку природне бажання напихуватися млинцями до гикавки.
У голодні 90-ті моя мама робила тонесенькі налисникі на воді і подавала зі шкварками, що смажилися з залишків сільської свіжини. Тато м'яв їх десятками. Ми з бро мліли від шоколадних, які готувалися за відомим у народі принципом "із гівна куля". Для цього щойно знятий з пательні млинчик посипався какао та цукром і швидко загортався трикутничком, поки гарячий, щоб там все перемішалося і потануло. Коли ми їх жерли, шоколадні "патьоки" стікали по бородах, але ніхто нас за це не сварив, бо смачно ж.
За все життя я не їла кращих налисників, ніж у моєї бабці. Якщо прокинутися о 5-тій ранку, подоїти корівку, сходи у курник по щойно знесені яєчкі, а напередодні відтопити каструлю домашнього сиру, то можна розпалювати піч і переходити до смажіння млинців. Готові налисники намащувалися збитим з цукром і яйцями сиром та загорталися у трубочки, які викладалися у горщик. Кожен шар щедро поливався домашньою сметанкою і посипався цукром. Далі горщик сунувся у піч та стояв там при низькій температурі аж до самого обіду. Після чесно з'їденої тарілки борщу з пампушками бабуся допускала нас до млинців, які були вже геть рум'яні і настільки ніжні, що їх можна було легко наминати ложкою. Під порання налисників на стіл виставлялося два глиняних глечика, з молоком та кисляком, а влітку ще й кисіль зі свіжих ягід.
Кілька разів я намагалася відтворити бабусін рецепт у духовці, але нічого путнього у мене не вийшло. Певно, це на краще, хай пам'ять зберігає найцінніше...
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design