Аліна йшла довгим коридором і роззиралася навколо. Аж ось - той, хто їй потрібен, іде в його кінець, спускається сходами і виходить у зимову морозну ніч. Дівчина йде за ним, подекуди у ліхтарях виринає із темряви його синя шапка, сніг хрумтить під ногами, а навколо - тиша, яка іноді порушується сигналізацією та шумом авто. Андрій застрибує у першу маршрутку і їде, героїня біжить, її шарф хапає вітер, вона притримує його змерзлою рукою. Десь поряд вибухають петарди. Справді, сьогодні вже вечір першого січня. А вона і досі тут, у чужому їй місті, бо пропустила свій потяг учора і змушена була святкувати його серед нових знайомих . Тепер вона біжить за одним із них. Їй було відоме лише його ім'я і те, що його день народження через кілька днів. Все! Андрій поїхав у невідомому їй напрямку. Щось дивне трапилося з нею в ту новорічну ніч, з людиною, яка приїхала у це місто по справах і не планувала залишатися. Поодинокі авто повертали на перехресті, на якому зупинилася Аліна. Вона давно не відчувала нічого подібного. У склі цих машин їй хотілося бачити одне-єдине обличчя. Було холодно. У багатоповерхівках навпроти миготіло світло і різнокольорові гірлянди. З іншого боку вулиці йшов похитуючись перехожий.
Зненацька біля дівчини зупинилася машина. Аліна позадкувала з думкою про небезпеку. Двері відчинилися зсередини і з них визирнуло рум'яне обличчя жінки.
- Вас кудись підвезти?
Аліна на мить завагалася: їй потрібно було в інше місто. Без надії на успіх відповіла:
- Мені потрібно у Черкаси.
Жінка у в авто на мить завагалася.
- Сідайте. Поїдемо в Черкаси.
- Скільки це коштуватиме?
- Небагато. Просто вислухайте мене.
Незнайомка помітила подив на обличчі Аліни:
- Розумієте, я люблю дорогу. Дорога - це рух у часі та просторі. Потім ти виходиш в іншому місті і почуваєшся так, ніби починаєш все спочатку. А якщо в тебе є уважний співрозмовник - то вважай, що ти вже щаслива людина. Щасливіша за тих, які сидять у своїх теплих домівках, усвідомлюють циклічність життя, їздять до найближчих торгових центрів за покупками і не помічають світу навколо: зими, яка нарешті огорнула місто, людей, які зупиняються на перехрестях, як от ви. Ви ж не належите до їх числа, правда? Я бачу, що ви добре розумієте те, що кажу. Тож не мерзніть і сідайте в машину.
Двері знову відчинилися і зачинилися. Машина зникла за обрієм.
Жінка за кермом мовчала. Її супутниця наважилася першою порушити тишу:
- Мене звати Аліна. А вас як?
- Нечасто зустрічаю тезок. На диво, мене теж звуть Аліною.
- Вам по дорозі у Черкаси?
- Мені по дорозі... Я ще не вирішила куди.
- Як? Вам немає значення куди їхати?
- Давай на "ти". Від себе нікуди не втечеш, тому байдуже куди їхати.
- Навіщо від себе тікати? Знаходишся у вигнанні деякий час, а потім все одно наштовхуєшся на своє справжнє обличчя і примиряєшся з ним.
Співрозмовниця поглянула на пасажирку сірими очима. Вона усміхнулася і на кутиках очей з'явилися дрібні зморшки.
- Не дарма я зупинилася біля тебе. Ти розумієш, про що я говорю. Рідко хто в такий час погодиться на душевну розмову про такі речі.
- Це вони змусили тебе сісти за кермо ввечері першого січня та їхати у невідомому напрямку самій?
- Я вже не сама. А іноді я так і люблю їздити наодинці. Одна – не означає самотня. Жінка за кермом і далеко від нього зіштовхується з багатьма стереотипами. І протистоїть їм. Я люблю своє авто і дорогу, яка відкриває мені невідомі горизонти. Не дивуйся.
- І давно ти так їздиш?
- Права я отримала більше року тому. Хоч це було нелегко. У кількох школах у мене вимагали хабаря, але я хотіла скласти тест без цього. Мені часами стає страшно, що власник авто, яке їде по зустрічній, міг придбати свої права.
- Вже мала цю машину?
- Це машина мого чоловіка.
На останньому слові Аліна за кермом наче втратила голос. Кілька хвилин тиші. Далі запитала:
- Що чекає тебе у Черкасах?
- Дім, батьки. Сюди я їздила у відрядження за кілька днів до Нового року.
- Тебе тут щось тримає?
- Ні... Хоча, з вчорашнього вечора я схильна відповісти "так". Людина.
- Люди... Так, це нас тримає найбільше. У різних містах і на цьому світі.
- А ти? У тебе ж є чоловік, який чекає тебе вдома?
Спокійне обличчя старшої Аліни стало похмурішим і темнішим, нагадуючи зимове небо над авто на трасі.
- Я чекаю на нього. Вже давно.
- Він поїхав? - несміливо запитала співрозмовниця.
- Так. І я розумію чому. Пам'ятаю той день, коли він сказав: "Ліно, пробач. Ця думка давно мене мучить і я знаю, що моє місце там, де дім моїх батьків. Можливо, його вже немає. Тобі буде важко. Пробач, що не буду в цей час поруч. Молись за мене. Бережи той дім, який ми знайшли тут. І машину залишаю тобі. Ти знаєш, як її використати".
- Давно він поїхав?
- П'ять місяців тому. Скоро буде півроку.
- Вір у те, що з ним все буде гаразд. Якщо ти його тут чекаєш - він повернеться.
- Я не певна - Аліна загальмувала і зупинилася на узбіччі. Вдалині була табличка з перекресленим словом "Київ". - Від нього вже більше місяця нічого не чути.
Жінка насилу стримувала сльози. Аліна нахилилася, щоб обійняти тезку. Десь вдалині гриміли феєрверки.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design