Петро завжди слухався своєї дружини, Насті. Ніщо, а ні за яких умов, не могло відбутися, а ні зробитися в господарстві, без її на те доброї волі. Так було нею заведено вже з перших днів їх подружнього життя. Гримне було вона на нього і гвіздок вже тирчить у стіні, або скаже ангельським голосочком «Лисички-сестрички»: «Такі сережки гарненькі рекламували, з бриліанітом, і всього за 299 гривень» – а він, тут-як-тут, вже й з сережками припреться додому, і дарує, на свято – благо, що свят у нашому календарі не бракує, в яку дату не ткни пальцем – кожний день свято.
«Господи, хоч би їй не здумалося ще й серпентарій завести, свого звіринцю в господарстві вистачає», – це він мав на увазі тих ненажер, що хрюкали в сараї. Або скаже дружина, як відрубає: «В ці вихідні до мами не підемо, нічого шлунок всякою тушкованою їжею забивати – смажене і масне шкідливо для організму». В Петра відразу руки опускаються, бо він любив ходити в гості до тещі, як на те було височайше веління Насті. Особливо він полюбляв бувати в гостях на Великдень, чи на Святвечір. Ось тоді, він, ще за тиждень до свята говів, вдома і макової росинки до рота не клав, чекаючи на свято для шлунку.
В тещі, в гостях, він завжди почувався господарем, а не гостем, бо тестя, Мирона Карповича, викладача хімії в місцевій гімназії, було майже не помітно в оселі – мабуть теж був слухняним. Стіл, з появою зятя, завжди ломився від їств, чого тільки не виставляла теща заради дорогих гостей: тут і холодник з питушка, і ошийок запечений у духовці, і варенички з сиром, і сметанки домашньої хоть залийся; і огірочки, і помідорчики, а на десерт ще й подавався домашній торт «Наполеон». Петро завжди їв, як не в себе, такою смакотою і доброзичливістю він не міг не скористатися, а тому й трохи нахабнів – навіть палити норовився прямо в кімнаті за столом, бо знав – теща змовче, а дружини, при тещі, він не слухався – відпочивав морально від її владної вдачі, бо ще колись, він ненароком почув розмову на кухні тещі з тестем. Тоді, теща, Мирону Карповичу, на його заувагу про потакання зятю, так і сказала: «З нашою дурочкою може жити або божевільний, або нещасний, нехай хоть тут, бідолашний, відчує свято». І Петро свято відчував в першу чергу своїм шлунком. Наївшись від пуза, він всідався перед телевізором і демонстративно тиснув на кнопки пульта, перескакуючи з каналу на канал так, що аж в очах рябіло, тим самим підкреслюючи, хто в цю хвилину тут господар. Дружину аж трясло від непокори Петра, але він, відчуваючи за собою міцний тил, ще й командував тещею, казав: «А подайте мені, мамо, ще келих наливочки» – або: «Мамо, хочеться пивка холодненького». І теща швиденько кидалася то в комору, то до холодильника.
– Мамо, ви балуєте мені чоловіка, – чув він, як дружина докоряла матері, – ви що хочете, щоб він і мене катував вдома тими варениками? Годі!
Дружина Петра десь в якомусь дурнуватому романі вичитала, чи може з генами передалося, що чоловіка треба тримати на короткому ланцюжку і впроголодь. Вона так і казала: «Їжа, то лише як ритуал, аби не охляв з голоду, бо чоловік ситий, буде лінивим, а хто тоді гвіздки гамселитиме в стіни?» – отака була її філософія.
Теща, навпаки, сприймала зятя, як нещасного, а тому милостиво годувала од пуза, знаючи важку вдачу доньки. Після свят, для Пера, завжди наставали дні буденного життя впроголодь. Ночами, коли хотілося їсти і сон десь вештався поличками холодильника, а дружина спала як вбита, він марив пиріжками, варениками і борщиком звареним на свинячому реберці, та ще й затовченого сальцем, і щоби поставили перед ним повну-повну миску, аж по вінця і щоб виглядав з борщу кусень м’яса, «а потім, з повним шлунком, нехай вже хоть в плуга запрягають», – хотілося крикнути йому.
Іноді Петру так хотілося потягати плуга, що він просив вареників, а дружина, біс їй в ребро, казала: «Тобі що, плуга тягати? іди, сядь зі мною та подивися на оцих «Зважених та щасливих» – ото з ними вареники таке роблять, а потім бач, які муки терплять бідолашні: спершу насилують себе їжею, а потім – схудненням. А ось від того борщу з пакетика, що я купую в «АТБ» – не розжирієш, там все збалансовано на калорії, звісно, після такого борщу плуга не потягаєш, але й калорій вистачить, щоб ноги не простягнув».
Якось Петро, заради цікавості, вирішив прочитати зміст інгредієнтів написаних дрібненьким шрифтом на тому борщі і жахнувся.
«Ви коли не будь відкривали підручник з хімії?», – приставав він до співробітників відділу соціального захисту, показуючи пакет від борщу, – «тут же вся таблиця Менделєєва. Ми губимо націю!» – репетував він. «А ви що хотіли там узріти? Зараз всі харчі з концентратів, вдобрювачів та підсилювачів смаку – як у космонавтів – зручно і швидко в приготуванні. Вам що, плуга тягати?» – так і казали, як і його дружина Настя.
Всі вони, жінки, одним миром мазані.
Зараз увесь побут в домашньому господарстві розрахований на утиск звичайнісінького чоловічого бажання – смачно поїсти. Ось і сьогодні, коли вони з дружиною ненароком завітали до магазину побутової техніки «Comfy», то молодий вертлявий продавець-консультант почав відразу вихвалятися своїми новинками: «Тисніть собі на клавіатуру, комп’ютер за вас і плуга потягне, і пиріжків напече», – підбурював парубок зарозумілу дружину до купівлі нового електрогодувальника, а сам Петро лічив дні до чергового Великодня.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design