Звичайна районна лікарня, яка віднедавна стала називатися модним словом «Поліклініка», мала на це всі права, позаяк селище набуло статусу міста. Я б сказав – містечка. Звичайна лікарня мала звичайне парадне зі звичайною кімнатою з віконцем. В тій звичайній кімнаті знаходяться звичайні шафи, на яких пришпадорені портрети Михайла Боярського і Брюса Вілліса. В тих звичайних шафах - тисячі й тисячі звичайних і досить незвичних історій хвороб тисяч трударів району, їх батьків і дітей. За звичайним віконцем, яке розташоване чомусь на рівні середньостатистичного звичайного чоловічого, перепрошую, пупа (чому так, достеменно ніхто вам не пояснить), знаходиться реєстратура, де метушиться звичайна жінка-реєстраторка. А в такі дні, як оце, в сьогоднішню навалу, їх там дві. Зазвичай, нужденні по два-три рази перепитують і уточнюють чого хочуть, бо з цього боку стоїть гамір, а що тобі відповідають із-за віконця зразу й не добереш. Тому завжди тут плутаниця й безлад.
- Перепутько, з Комишового… ага… Що ви кажете?
- Жіночко, мені тільки б спитати… Дозвольте…
- Флюрографію проходили?
- А окуліст сьогодні приймає?
- А хто знає… Мені б до ЛОРа…
- Уролог в 24-му. З одинадцятої…
Ось черга підійшла до височенного чоловіка, який напівзігнувся й тримається однією рукою поперека, а іншою - стіни. Йому ніяк не зігнутися, не схилитися до віконця. Наші люди – добрі люди, а коли біда , вони зближуються, солідарні з стражденними. Ось і цьому здорованю швиденько прийшли на допомогу.
- Він каже, йому до якогось дохтора, - сповістила літня жіночка.
- Уточніть. Спитайте його, до якого лікаря…
- Ой-йой, та я й сам не знаю! – з стражденним лицем ледь видавив здоровань. – Щось стрельнуло… В попереку.
- Він каже. Що поперек у нього того… Клацнуло… - Це вже високими нотами молодиця в яскравій хустці.
- Як прізвище? – з того боку.
- Там питають, як вас звати, – переказує жіночка.
- На флюорографію! – категорично заявила комусь інша реєстраторка.
- Скажіть Кавун Іван Михайлович, з Копанівки…
- На трясці йому хлюрографія, у нього поперек! – заперечила жінка в хустці. – Йому, навєрно, до невропатолога…
Тут до здорованя підійшла дивна бабця з якимось вузликом. Кажуть, вона тут отирається завжди - день-у-день… Торкнувшись чоловіка, запитала: «Ти може, синок, шось з’їв? То в тебе почки… Ось я тобі дам травички… Завариш, поп’єш… Як рукою зніме. Моєму Петі це дуже помага». Здоровань лише скривився. Нічого не сказав в одвіт.
До черги підійшла молодиця з маленькою, років семи, дівчинкою.
- Кто знаєт, педіатр прінімаєт? – поцікавилася у черги.
Її запитання потонуло в шумі людських діалогів. Здавалося, нікому до неї немає ніякого діла – всі зосереджені однією метою – добитися відповіді з віконечка.
- Вам сказали – до терапевта, в 4-й кабінет. Він ось туточки, поряд. Ага. – Це добросердна жіночка у хустці подала здорованеві талончика до лікаря.
- О-о-ой, спасибі вам, - з болем подякував чоловік.
Бабця з вузликом підійшла до молодиці з дівчинкою, яка не переставала рюмсати. Спробувала погладити маленьку по голівці. Та відсахнулася. Мамаша грубо зупинила стареньку: «Шо нада?!»
- У неї животик болить, - почала бабуся, - мабуть, шось з’їла.
Почала порпатися у своєму вузлику, щось там перебирати.
- Я ось тобі, дочко, дам травичку… Дуже добре помага від болів у жолудку. Моєму Петі всігда помага. – Продовжує щось шукати.
- Не надо нам нічо! – різко обірвала мамаша.
- Та чого ви так? – з подивом запитала «знахарка». – Це ж вона зелену обрикоску з’їла. З молочком… Їла обрикоску? – запитала маленьку. Та, витираючи кулачком слізки, ствердно кивнула.
- Ну, от, шо ж я тобі казала. Зараз я дам гарну травичку, а ти…
- Да, останьтє ви от нас! Малахольная! – зірвавшись на крик гримнула на стареньку молодиця. – Шо ето такоє? Гдє главврач?
Черга враз стихла, і деяку мить в заціпенінні споглядала за сценою.
- Вот пристала! – не звертаючи ні на кого уваги, продовжувала грубіянка, - ходять тут разниє! Бардак развєлі!
- Шановна, навіщо ви так? – подав голос з юрби чоловік в окулярах.
- Вас не хватало! – огризнулася збуджена нахаба.
На гамір до людей вийшов головний лікар. Поцікавився. Що тут сталося, а потім запропонував молодиці пройти до свого кабінету. Спробував заспокоїти неврівноважену особу, але та ще більш розпалилася. Лікар мудро зачекав, коли гнів виллється без остатку, і, закурюючи сигарету, розповів про стареньку і її нещасну долю. Розповів про те, як з її сином Петром товаришували з самого дитинства, як служили разом у війську, як одружилися на сестрах-близнючках… Все змінив Чорнобиль. Жахлива хвороба забрала життя його товариша. Дружина не витримала тяжкої біди… А мати… До сих пір виглядає свого Петю з відрядження. І кожного дня приходить до лікарні, щоб побути серед людей і запитати, чи ніхто, випадково, не бачив її сина, де він, що з ним… Все чекає, сподівається…
- Вона до сих пір вірить, що її син завтра повернеться додому, - дивлячись у вікно, продовжував лікар. – От я їй і дозволяю продавати травичку. Ви не бійтеся, там ромашка і звіробій. Шкоди не буде.
В кабінеті запала тиша. Навіть дитина перестала хникати. Потім молодиця рвучко підхопилася, і без слів полишила кабінет, а лікар все продовжував дивитися у вікно… Посидівши ще кілька хвилин, він вийшов вслід.
Біля реєстратури було якесь пожвавлення. Старенька голосно щось розповідала. Лікар підійшов до юрби й побачив у нещасної матері пачку грошей. Він зразу здогадався звідки те багатство.
- Куплю Петі на зиму нове пальто! – голосно хвастала мати. – Бо шуба у нього стара. Такого вже не вдівають.
Чоловік збоку стиха додав: «То ота грубіянка… Тикнула бабі гроші… А сама втекла…» Лікар оглянувся довкола, чомусь кивнув чоловікові. Погляд зупинився на старих потрісканих, скриплячих дверях з відірваною ручкою. Думки шугали… Ремонт затіяти б… Так грошей, як завжди…
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design