Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 411, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '3.17.174.204')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза Намальовка-есейка

Схованка для віри

© Marichka K., 21-10-2005
Іноді хочеться бути дитиною. На якусь хвилю. Щоб відкрити щось без упередження, щоб повірити у все, що відбувається у цьому світі, як у добро. Хочеться вірити, що завтра (та що там завтра! один крок) може принести казку, про яку мріється і тоді, коли сил немає навіть, аби плакати.
І, попри все, мені легко стати такою дитиною, але страшно. Знаю, що після того, як повернуся я доросла, біль від сприйняття світу буде набагато сильніший. А ще знаю, що цю дитину треба ховати в собі дуже-дуже глибоко, щоб ніхто не знав, щоб ніхто не здогадався про її існування. Я ще не можу сказати, навіщо це робити, але знаю – треба.
Мій найсильніший, найяскравіший спогад про причастя вірою пов’язаний з хлопчиками-волоцюжками. Того дня ми з подругою  зайшли до катедри задовго до вечірньої літургії. Літні жіночки тихо прибирали, хтось молився, хтось просто чогось чекав. Якийсь дисонанс у цю розмірену тишу, у цей лінивий спокій вносили постійні приходи і відходи трьох замурзаних хлопчиків. Вони ходили храмом, підходили до ікон, до скриньок із пожертвами й щось жваво обговорювали. Цих хлопчиків ми бачили біля входу до храму, вони терпляче очікували своїх кілька копійок милостині, ігноруючи зауваження щодо алкоголю, цигарок, наркотиків і безвідповідальних батьків. Коли, вкотре забігши до катедри, маленькі прохачі вкинули по жмені копійок до скриньки, їхню увагу привернуло відро з водою, залишене в кутку жінкою, яка прибирала. Їхня розмова на якусь мить відволікла людей від молитви.
- Ти точно знаєш, що Бог нас буде любити, якщо приносити йому гроші? – запитав наймолодший.
- Точно. Він всіх любить, але чим більше грошей, тим краще, - відповів найстарший.
- А ця вода також свята?
- Тут усе святе.
- А якщо трохи взяти цієї води, також станеш святим?
- Напевно.
Три замурзані голови шанобливо схилилися над відром, але звідкись з’явилася жіночка, щоб домивати підлогу. Хлопчики почули вже знайомий монолог про алкоголь і т. ін. До жіночки приєднався сивий чоловік, який випровадив хлопчиків з храму, завчено лаючи їх, їхніх батьків і батьків їхніх батьків. Несміливі голоси волоцюжок ніхто не слухав.
Що було після? Спокійна лінива тиша, в якій так добре молитися і на щось чекати, нікого не слухаючи.
Ношу в собі цей спогад вже кілька років. Сховала його так, щоб не загубити. Так само, як ховаю себе-дитину. Знаю, що витягувати на світло таку себе можна лише тоді, коли ніхто не бачить, коли поряд немає навіть найрідніших, найближчих. І не тому, що я така можу викликати іронічні чи навіть глузливі посмішки. Не тому, що хтось мене не зрозуміє чи образить. Страшно лише одного – що мене хтось може з лайкою відкинути від чогось, чого мені потім ніде не знайти, – від віри в добро.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)
кількість оцінок — 0

Рецензії на цей твір

[ Без назви ]

© Оксана Горкуша, 24-02-2007

Болючі точки дотику до світу

На цю рецензію користувачі залишили 2 відгуків
© О.М., 25-10-2005

Непоганий есей

© М.Гоголь, 21-10-2005
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.041944980621338 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати