Класу абетківців, як і всім іншим, оголосили, що по закінченні навчального року їм пропонують відпочити у літньому таборі при школі. Мовляв, щоб ви зайвий раз не надокучували батькам, приходьте і будьте майже весь день тут, у приміщенні школи, пришкільному саду, на подвір’ї. До ваших послуг будуть ігрові кімнати, закритий і відкритий спортивні майданчики, бібліотека і навіть їдальня з її повноцінним калорійним харчуванням.
― А уроки будуть? ― запитала У.
― Ти надто р-р-розумна! ― вигукнула Р. ― Не провокуй такими запитаннями.
– Не сперечайтеся, ― відповіла класний керівник. ― На те й канікули, щоб не думати про уроки. Але, хто захоче підвищувати свої знання і під час відпочинку, то ― теж добре діло, ніхто не буде проти. Більше того, проводитимуться найрізноманітніші конкурси. Які, я впевнена, додадуть вам знань і вмінь.
– Ха!.. «Вмінь»... ― засумнівалась літера К.
– Щоб ти не сумнівалася, літеро К, очолиш к-к-кулінарний к-к-конкурс, ― запропонувала їй класний кервник, а на час канікул просто вихователька.
– А-а-а! К отримала найцікавіше! Нам же дістанеться ні те ні се, ― одночасно заздрісно заволали М, Ф, С, Ч, Б і навіть А.
Вихователька неабияк здивувалася:
― Та хто б таке ще говорив?!. М і Ф, ви влаштовуватимете конкурси м-м-малювання та ф-ф-фарбування. С ― змагання с-с-спринтерів, Ч ― ч-ч-читців, Б ― б-б-ботаніків, А ― а-а-астрономів! Ну то як, задоволені?
Абетківці здогадалися щодо плину думок виховательки і давай викладати свої власні ідеї. В запропонувала провести конкурс в-в-вишуканості і в-в-винахідливості, Д ― д-д-дизайну, Ж ― ж-ж-житейських історій, З ― з-з-загадок, І ― і-і-імен та їх значень, Ї ― ї-ї-їздоків на спинах однокласників, Л ― л-л-ласощів, П ― побажань... Всі абетківці повигадували свої конкурси, навіть Г запропонувала оригінальний конкурс ― конкурс г-г-галдіння. Спочатку дехто засумнівався, а потім було вирішено: а чому б і ні? Хто кого перегалдить? Звісно, перегалдить неповторно, кмітливо, необразливо, тактовно. З цього й почали, обмежили тільки час ― галдіти не більше двох хвилин.
― Наука не веде до лісу, а виводить з нього. Знайко біжить, а незнайко лежить. На те коня й кують, щоб не спотикався, ― затараторила літера Г.
― Що було, те бачили, що буде ― побачимо! ― підхопила змагання буква Щ.
А за нею й усі інші. Їм неабияк сподобалася ідея галдіння приказками, тому що у такому галдінні ненав’язливо розширювались знання кожної літери. І при цьому ніхто не чекав перерви. Ще б пак ― канікули і... цікаві несподівані змагання та конкурси ― що може бути кращого?!
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design