Несподівано для самого себе Сполучник І завередував: він помітив, що літери абетки, складаючись у слова і речення, часто ним нехтують, кажуть йому, що достатньо «і» як літери у словах…
―Чого захотіла?.. Бути ще й Сполучником! Хто ти така? ― накинулась Ї. ― Але ж я не пруся у сполучники!..
― Я такий же важливий як той же Іменник, Прикметник, Дієслово, Числівник та інші подібні товариші, ― переконував абетківців Сполучник І. ― Тим паче, що я ― єднальний, я нікому не бажаю лиха, тільки єднаю. От, скажімо, ви читали як поет написав: «Сонечко встає і шумить трава…». Відчули як зі мною речення милозвучним стає?! А без мене як би було ― «встає, шумить…»?! Просто таки, якась армійська чеканка ходи!
― Хитрий! Що ти жалість у нас викликаєш?. ― не заспокоювалась Ї. ― Пусти свиню за стіл так вона і ногами на стіл!
― Овва! Це хто «свиня»?! Я ― свиня?! І що ти маєш на увазі? ― розгубився Сполучник І.
― А те, що, крім тебе, почнуть свої права захищати твої друзі ― сполучники протиставні, розділові, порівняльні, пояснювальні та інші. Вашої братії так багато, що просто несила жити на світі, ― долучились до суперечки два слова: ЗА і ТЕ.
― І чим же мої друзі вам не догодили?
― А ти не знаєш чим? Навіщо просиш Пробіла, щоб той тікав зі свого місця що належить йому між ЗА ТЕ. Пробіл радий старатися, бо ти йому хабара даєш. А тих ― ЗА ТЕ ― мов магнітом притягує, і вмить народжується твій друг, Сполучник ЗАТЕ.
― Як на мене, в усьому винен хитрий Пробіл і всі його друзі, пробіли, та діти, пробільники, ― поскаржились інші два слова: слова ЯК і БИ. ― Ось ми обмірковували: ЯК БИ разом обговорити текст догани одному зі Сполучників. Так Пробіл те почув, мов шпигун якийсь, і ― шусть! ― одразу вискочив з-поміж ЯК БИ. Та ще й почав дражнитися: ЯКБИ… ЯКБИ… ЯКБИ ж то!.. І виходить у реченні зовсім інший смисл.
До цієї розмови уважно прислухалися літери Ж, які стояли у дуже привілейованому стані в реченнях «Ми відвідали ТЕ Ж видавництво, що й ви» і «Книги показуватиме ТА Ж сама художниця». Сполучники ТЕЖ і ТАЖ образились, вирішили, що це їх розірвали, як кажуть по живому, почали звинувачувати Пробіл у тому, що він не послідовний: коли хоче вискакує між словами і літерами, даючи змогу з’єднатися, а коли, навпаки, вперто стоїть у сполучниках…
― Ні, ― заперечив Пробіл. ― У згаданих реченнях не ви господарі, шановні сполучники ТЕЖ і ТАЖ, а ваші однозвучні слова ТЕ Ж і ТА Ж. Хоча… Хоча ви ТЕЖ маєте право на хорошу поведінку.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design