Максим відклав планшет. Так, він і думав – Інтернету в селі нема. Це ж треба, сьогодні його другий день в Карпатах – а його вже чіпляється нудьга.
Хлопець присів на широку дерев’яну лаву і замислився: а чим би таким цікавим зайнятися? Можна податися до діда на пилораму. Або ж навідати бабу на полонині і допомогти у випасанні кіз. А ще добре було б почати читати книгу, яку прихопив з собою з міста.
Але всі ці справи видавались Максиму надто буденними. Його ж душа прагнула пригод, чогось нового та незвіданого. Адже не даремно він у Карпатах, горах які ховають у собі сотні таємниць.
І раптом до Максимової голови прилетіла блискуча ідея – а що як податися до лісу? Адже, він ще жодного разу не був у Карпатському лісі сам. Завжди вважався малим, а тому мав іти у супроводі діда, або баби, аби не заблукати. Але зараз він уже виріс – вже майже дорослий – тож може собі дозволити таку прогулянку.
Отже, вирішено: Максим збирається до лісу. Бере з собою великого мисливського ранця (дідового), куди вкладає бутерброди, сірники, ножик, ліхтарик та ще силу-силенну речей, які годяться для справжнього мандрівника. Пише дідові та бабі записку, що вирушає до лісу і гайда в дорогу.
Та тільки-но Максим вийшов за хвіртку, як зустрів по-дорозі Онизька – місцевого хлопчака, на два роки старшого. Онизько, рудоволосий веселун, який серед місцевих жителів славився своєю майстерністю щось утнути. Ось наприклад, недавно Онизько здогадався в сутінках лякати перехожих – зненацька з’являючись за рогу з простирадлом на голові. Таким чином бешкетник успішно настрахав кількох бабусь, але був безславно викритий власним же дядьком Петром, який добряче надер йому вуха.
- Ти куди? – спитав Онизько і його цятковане ластовиння обличчя розплилось у посмішці.
- До лісу! – по-діловому відповів майбутній мандрівник.
- А не боїшся? Там ж Бабай водиться! – зареготав дурнуватим сміхом рудий.
- Не боюсь я нічого, і нікого, - коротко відповів Максим, і прискореною ходою подався геть від цього дотепника.
Ліс від села був близенько, а тому Максим швидко дістався туди. Відшукав знайому з дитинства стежку, яку знав так добре, що міг гуляти нею з зав’язаними очима. Ходив лісом, роздивлявся навкруги – все таки, яка ж гарна природа у цих Карпатських лісах. Тут тобі і квіти незвичні, і кущі особливі, і дерева-столітні - могутні наче скали. А ще тут малина лісова є. Максим покуштував її. Домашня малина, ніколи не буде такою ж смачною, як дика, лісова.
Так безтурботно прогулюючись лісом, Максим несподівано почув якийсь шум, і зовсім поруч. Зупинився, прислухався, почав роззиратися на увсебіч. Нічого, нікого. Усе тихо та спокійно. Максим знову повернувся до куща з малиною, але на душі було тривожно. З’явилось якесь дивне відчуття – наче він тут не один, і хтось за ним стежить. Максим ще раз оглянувся і похолов від жаху. На стежині, біля трухлявого пенька, - змія.
Серце Максима загупало, як скажене. «Що ж робити?» - така думка пульсувала у скронях. І поки Максим думав, велика чорна змія підняла голову і почала брязкати довжелезним язиком. І тут погляд Максима наштовхнувся на одну дуже незвичайну річ - на голові у чорної змії виблискувала малесенька корона. Так-так, саме корона, не що інше. І якби Максим був не настільки сполоханий, то обов’язково б здогадався вийняти телефон і сфотографувати ту короновану гадюку.
Та переляканий Максим і гадки не мав про ніякі там телефони та фотографії. Неквапливим кроком він позадкував геть від тої дивної гадюки. І як тільки опинився на безпечній дистанції, розвернувся і побіг так швидко, як тільки міг.
Навіть не спам’ятався, як опинився вже майже біля села. І тут таки зненацька налетів на Онизька, що вештався окраїною.
- О-о, а від кого ми так тікаємо? – суміш насмішки та інтересу вчувалась у голосі Онизька.
- Там-там…. змія….., - ледь видушив з себе захеканий хлопчисько.
- Змія, кажеш… – й собі розгубився Онизько.
- Так-так, змія, а ще у неї корона на голові була, - Максим чомусь відчув потребу розказати про це.
- Корона? – Онизько заусміхався так, наче щойно отримав подарунок на День народження. - То – це ж цар-змія, королева усіх змій.
Тоді помовчав трохи, а далі додав.
- За карпатським повір’ям така змія сама нічого не робить. Вона лише усіх земних гадів збирає і їм накази роздає – кого кусати, а кого ні. А знаєш, що трапиться з чоловіком, який ту цар-змію побачить.
- Ні. А що?
- Той нещасний до ранку наступного дня вкриється зеленою шкірою, в нього виросте хвіст і він перекинеться на змію.
Далі вже Максим не слухав, пішов якнайшвидше додому. А Онизько ще довго реготав йому в слід.
На подвір’ї вже господарювали дід з бабою. Нічого не сказавши їм, Максим прожогом забіг у літню кухню і заплакав.
- Що трапилось? – кинулись обоє прабатьків до внука.
- Я – цар-змію бачив, - крізь рюмсання промовив Максим.
- Яку ще цар-змію? – не второпав дід.
- Ну таку змію, в якої є корона на голові.
- І що? – не втямки було бабі.
- А те, що легенда каже, якщо таку цар-змію людина зустріне – то до ранку на змія перетворишся.
Баба й дідо зайшлися реготом. А Миксимко тільки очима кліпав. З однієї сторони - йому неприємно стало, що його підняли на сміх. З іншої сторони - він почував полегшення, бо якщо баба з дідом регочуть, значить усе не так погано, як йому видається.
Насміявшись вдосталь дід пояснив: нема ніякої цар-змії. Є звичайні змії. Такі змії вміють міняти шкуру. А от залишки старої шкури часто залишаються на чубчику і виблискують до сонця так, наче справжня корона.
А баба додала: а усі ці повір’я та легенди – це вигадки, у них навіть грама правди нема.
Ранком наступного дня Максим прокинувся у хорошому гуморі і аби не нудьгувати подався допомагати дідові на пилорамі.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design